Skocz do zawartości
Forum

Wiotkość stawów


Gość Daffi

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam problem z córka która nie dosc ze ustawia prawa nozko mocno do srodka jak chodzi to jeszcze na wizycie 10 grudnia ortopeda stiwerdzil ze mała ma wiotkosc stawów.
Zdziwił mnnie fakt ze nie kazal nic robic tylko obserwowac nozki i pilnowac by kolanka do srodka sie nie schodzily.
poczytalam w internecie na ten temat i w sumie nie zaciekaiwe sie zapowiada takie schorzenie i w wielu przypadkach karzą od razu udac się do ortopedy na rehabilitacje a nawet zabiegi!
Zapisalam córke niestety na NFZ muszę czekac az 2 miesiace.
Chcialabym wiedziec juz wczesniej czy u takich maluszkow robi sie cos z tym? czy ja moze zbyt panikuje i jestem nadopiekuncza?
Wiem ze to genetyczna przypadlosc która i ja mam.
Barki mi mocno wyskakuja co graniczy z duzym bólem i z biodrami mam tez nie mały problem.

Odnośnik do komentarza

Witam! Jeśli wiotkość stawów dziecko ma odziedziczoną po rodzicu, to przez całe życie będzie dziecku towarzyszyła i trzeba z tym żyć. Ale z tym da się żyć. Naturalnie lepiej jest coś z tym robić – najlepiej, jeśli dziecko ma zapewnioną regularną aktywność fizyczną (aby wzmacniać siłę mięśni), np. basen, gimnastykę, taniec, karate lub jakiś inny sport – ale to raczej w nieco starszym wieku. A w Waszym przypadku dobrze by było, gdyby córeczka była pod opieką terapeuty, który by popracował nad jej sprawnością i siłą mięśni, a przy okazji skorygował ustawianie nóżki – nauczył dziecko prawidłowego stawiania nóżki podczas chodu i powiedział, co trzeba (i można)robić w domu. A wizyta u ortopedy nie zaszkodzi. M.B.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...