Skocz do zawartości
Forum

Anemia czy coś jeszcze?


Gość ida

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę interpretację moich wyników, wpisuję tylko te, które są nieprawidłowe:
HGB 7,8
HCT 28,9
MCV 66,3
MCH 17,9
MCHC 27,0
RDW-CV 17,5

Przy PDW, MPV, P-LCR nie ma podanych wartości -nie wiem czy to oznacza, że te parametry nie były po prostu badane ?

Domyślam się, że mam anemię, ale czy coś poza tym mogą te wyniki oznaczać?
Dodam jeszcze wyniki badania moczu bo też chyba nie są całkiem ok:
przezroczystość: niezupełna
PH 6,5
fosforany bezpostaciowe liczne

Wizytę u lekarki mogę mieć dopiero w przyszłym tygodniu,a trochę się niepokoję, bo nigdy jeszcze tak wiele wyników nie odbiegało u mnie od normy...

Odnośnik do komentarza

Witam
Ponieważ nie podaje Pani wartości WBC (leukocyty) i PLT lub rzadko PTC (Płytki krwi) to wnioskuję, iż oba parametry są w normie, a więc najprawdopodobniej nie ma Pani białaczki bo te parametry odbiegały by znacznie od normy. Należało by zrobić poziom żelaza całkowitego i TIBIC (zdolność wiązania żelaza) aby określić, czy anemia ma podłoże w niedoborze żelaza. Fosforany wpływają na przejrzystość moczu i jego pH polecam zakwaszenie moczu przez spożywanie cytryn i preparaty żurawinowe. Fosforany w moczu nie mają najmniejszego związku z wynikami krwi.
Pozdrawiam
Artur

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Byłam już u swojej lekarki i ona zakłada bez robienia dodatkowych badań, że tak złe wyniki to efekt obfitych krwawień podczas miesiączek, ale ponieważ mam dość ograniczone zaufanie do tej lekarki to myślę, że zrobię sobie badania, o których Pan pisał...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...