Skocz do zawartości
Forum

Jaki jest najlepszy szpital w Warszawie, gdzie najlepiej rodzić


Justynkas

Rekomendowane odpowiedzi

jestem od niedawna w Warszawie i termin porodu mam w grudniu zaraz po świętach (trochę boję się, że będzie to sezon urlopowy). Nie mam pojęcia co robić, jakiego lekarza wybrać i gdzie, czy chodzić do szkoły rodzenia itd.. Słyszałam tylko, że w Warszawie szpitale są przepełnione, ale mam nadzieje, że do grudnia jeszcze mam czas. Zależy mi na tym, aby mieć konfort osobnej sali, bo juz na sama myśl okreopnie się stresuję. Słyszałam jednie o szpitalu na inflanckiej, ale opinie są różne. Czy możecie mi coś doradzić? Na co powinnam teraz zrócić uwagę?

zestresowana przyszła mama

Odnośnik do komentarza

z tego co wiem inflandzka jest jednym z baaardzo niewielu szpitali w Warszawie ktory nie odsyla kobiety jak nie ma miejsc, ale co do opieki to opinie sa tak podzielone ze ciezko cos powiedziec. dziala szkola rodzenia przy tym szpitalu (sprawdz w necie) i tam napewno sie dowiesz duzo wiecej.
ja patrze moze nie tyle na opieke podczas porodu, bo to chyba i tak samo pisze swoj scenariusz, co na opieke nad maluchem pozniej, a takze na pomoc nie doswiadczonej mamie (takiej jaka ja niedlugo zostane). jeszcze masz troszke czasu wiec wierze ze wszystkie watpliwosci sie rozwieja a porod zakonczy szybko. pozdrawiam

Dominiczka[http://www.suwaczek.pl/cache/22182abc1a.png/SIZE]

Odnośnik do komentarza

Justynkas
jestem od niedawna w Warszawie i termin porodu mam w grudniu zaraz po świętach (trochę boję się, że będzie to sezon urlopowy). Nie mam pojęcia co robić, jakiego lekarza wybrać i gdzie, czy chodzić do szkoły rodzenia itd.. Słyszałam tylko, że w Warszawie szpitale są przepełnione, ale mam nadzieje, że do grudnia jeszcze mam czas. Zależy mi na tym, aby mieć konfort osobnej sali, bo juz na sama myśl okreopnie się stresuję. Słyszałam jednie o szpitalu na inflanckiej, ale opinie są różne. Czy możecie mi coś doradzić? Na co powinnam teraz zrócić uwagę?

zestresowana przyszła mama

Witaj Justynkas , ja rodziłam w szpitalu na Madalińskiego świetej Rodziny, bardzo kompetentna opieka medyczna, salki do porodów rodzinnych świeżo wyremontowane,
Moja ciążę prowadził tez dyrektor tego szpitala, ale z tego co wiem, to nie musi prowadzic Twojej ciąży lekarz z tego szpitala by cie przyjęli do porodu....
Myśle , że warto zobaczyć ten szpital i dowiedziec sie szczegółów......., ja rodziłam tam 3 lata temu, a więc myśle ,że moje informacje o szczegółach byłyby nieaktualne......

"Trzeba pamiętać o nieustannej wdzięczności za ten dar, jakim dla człowieka jest drugi człowiek"
Jan Paweł II
http://www.suwaczki.com/tickers/kjmny2v4czom45yv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnha00gwz48lwf.png
http://s2.pierwszezabki.pl/017/017432990.png?6784

http://www.suwaczki.com/tickers/asxzxzdvin5ytkiw.png

Odnośnik do komentarza

Ja chodzę do szkoły rodzenia na inflancką, powiem tak sale do porodu rodzinnego (znaczy to też jednoosobowe bo na ogólnej są 4 łóżka) kosztują 600zł, sale poporodowe 2-4 osobowe ale wspólne łazienki na korytarzu. Co do opieki to jest trochę gorzej bo owszem jakieś inkubatory mają dla dzidziusiów ale jak dzieje się coś złego to zabierają malucha do innego szpitala.
Dobrze jest się zastanowić nad opieką Twoją i dzidziusia po porodzie a nie w trakcie porodu bo nie to jest najważniejsze...
Sama będę rodziła na karowej, a słyszałam bardzo dobre opinie właśnie o szpitalach na żelaznej, madalińskiego, karowej, wołoskiej .

http://s2.pierwszezabki.pl/006/006151970.png?7919

:angel1: 14/12/2009 Odszedłeś Aniołeczku. Ja wierzę że nie na zawsze, że wrócisz w innym terminie. Kocham Cię!

Odnośnik do komentarza

witam ;)
ja rodziłam wprawdzie 7 lat temu na Madalinskiego i gdybym miala jeszcze raz rodzic- nie pojechałabym tam
teraz wiem, ze był tam remont
być moze opieka się zmieniła, lekarza, podejście
w skali 1-5 dałabym mu 3 ( ale pamietaj , ze rodzilam 7 lat temu)

drugie dziecko rodziłam na Karowej
ale z racji mojej anginy trafiłam na oddział zakaźny i gdybym miała powtórzyc poród to tylko tam ;)

rodziłam prawie 4 lata temu

moja przyjaciółka rodziła w poniedziałek
w Damianie
wczoraj juz była w domu
miała CC
wspaniałą opiekę
i bardzo sobie ceni warunki

z tą różnicą ze tam trzeba słono płacić
ale czuła sie komfortowo, szczególnie i bezpiecznie

zycze Ci wspaniałego porodu i wiele spokoju ;
)

Odnośnik do komentarza

dobry temat ...
też nie jestem z Warszawy i miałam problem z wyborem (wywiady koleżanek, wertowanie stron internetowych itp itd) Jestem w 9 miesiącu, termin mam na 3-4 listopada i przez ten czas już chyba z 1000 razy zmieniałam decyzję.
Na początku chciałam rodzić w Wołominie (poród w wodzie), ale gdyby coś nie tak nie mają anestezjologa :/ więc lipa - lepiej nie ryzykować. Ale jak 'zwiedzałam' bardzo mi się tam podobało. Miły personel, życzliwy i sale przyzwoite.
Ostatnio rodziły 2 znajome z Warszawy, w 2.różnych szpitalach: Inflancka i Żelazna
Obie były zadowolone. Ja na chwilę obecną jestem zdecydowana na Żelazną, gdyż mają w ofercie poród w wodzie (a taki własnie mnie interesuje). No i to dobry szpital ... ale narzekają na brak miejsc ... zobaczymy ... mam nadzieję, że się uda.

Odnośnik do komentarza

babelkowamama
dobry temat ...
też nie jestem z Warszawy i miałam problem z wyborem (wywiady koleżanek, wertowanie stron internetowych itp itd) Jestem w 9 miesiącu, termin mam na 3-4 listopada i przez ten czas już chyba z 1000 razy zmieniałam decyzję.
Na początku chciałam rodzić w Wołominie (poród w wodzie), ale gdyby coś nie tak nie mają anestezjologa :/ więc lipa - lepiej nie ryzykować. Ale jak 'zwiedzałam' bardzo mi się tam podobało. Miły personel, życzliwy i sale przyzwoite.
Ostatnio rodziły 2 znajome z Warszawy, w 2.różnych szpitalach: Inflancka i Żelazna
Obie były zadowolone. Ja na chwilę obecną jestem zdecydowana na Żelazną, gdyż mają w ofercie poród w wodzie (a taki własnie mnie interesuje). No i to dobry szpital ... ale narzekają na brak miejsc ... zobaczymy ... mam nadzieję, że się uda.

pojedź tam ze skurczami co 3 minuty to na pewno Cię przyjmą :Oczko:

Odnośnik do komentarza

hehehe dzięki za radę :) na pewno skorzystam (i tak nie chcę się spieszyć, bo po co mam tam siedzieć i czekać bez sensu jak mogę porelaksować się w domciu, w wannie np.)
- znajoma tak własnie zrobiła, pojechała jak miała już bardzo regularne skurcze i nigdzie jej nie odesłali (chociaż jak się dowiadywała tydz. wcześniej, to miejsc nie było)

Odnośnik do komentarza

anitajas
Dziewczyny najlepiej miejcie dwa szpitale wybrane, żebyście potem nie były rozczarowane. W zeszłym tygodniu jak byłam w szkole rodzenia, to na szpitalu (św Zofia) była wywieszona kartka z informacją, że z powodu braku mijesc nie przyjmują do porodu. Straszne jest prawdziwe.

no, ja mam 3 tak na wszelki wypadek (ale będąc dzisiaj na ktg na Żelaznej, po rozmowie z położną, dowiedziawszy się, że jednak tam porodów w wodzie nie ma :36_2_13: ) pozostał chyba tylko JEDEN :nurek: z wanną, porodem w wodzie i względnym cennikiem i nie odsyłają, no! jednak nie ma to jak pierwszy wybór - zawsze najlepszy :36_7_8:

Odnośnik do komentarza

MAMUSIA
hejka dziewczyny czy to prawda ze na karowa bardzo ciezko sie dostac

podobno bardzo ciezko, ja slyszalam ze jak sie ma tam wybranego lekarza i do niego chodzi to troche potem inaczej traktuja, no i dobrze jest tam tez chodzic do szkoły rodzenia, ale nie wiem ile w tym prawdy. Ide 3 listopada do lekarki na Karowej, pewnie cos wiecej sie dowiem. Pozdrawiam

http://www.suwaczek.pl/cache/8ea0c27716.png

Odnośnik do komentarza

ja wprawdzie rodziłam 4 lata temu na Karowej, ale gdyby nie "opłacona" położna nie mogłabym liczyć na miejsce, faktem jest, że rodziłam w bardzo obłożonym porodowo terminie ;)
Nie miało znaczenia, że prowadził mnie lekarz z tego szpitala, tylko fakt, że mam tam położną, a jak jest teraz?? nie wiem, ciężko mi powiedzieć.
Wiem, że położna moja "ukochana" wciąż tam pracuje

Odnośnik do komentarza

glownie spiochy, skarpetki, rekawiczki, body :)

kaftaniki dla mnie odpadają, to samo wszystko co zapina sie na plecach lub brzuchu - uwiera dziecko

do tego czapeczka dla maluszka :)

no i pieluszki, tetra na ulewanie, husteczki

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...