Skocz do zawartości
Forum

Ciąża w Irlandii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem w 5 tyg ciazy:) Obecnie mieszkam w Irlandii i zastanawiam, czy ktoras z Was moglaby mi doradzic jakie sa etapy postepowania- gdzie powinnam udac sie w pierwszej kolejnosci?GP czy normalny lekarz ginekolog? Czy wizyta w gabinecie ginekologicznym jest odplatna, czy koszta pokryte beda przez tzw program maternity?
Prosze o porady.
Z gory wielkie dzieki:)

Odnośnik do komentarza

witam!gratuluję ciąży i życzę spokojnych 9miesięcy:)

też mieszkam w Irlandii,więc chyba będę mogła pomóc:)
pierwszą wizytą jest wizyta u GP(odpłatna) na której lekarz stwierdza ciążę(test ciążowy)po czym kieruje na badania.
u mnie była też możliwość stwierdzenia ciąży przez ginekologa(z włączeniem do programu maternity)ale tylko dlatego,że chodzę do polskiej kliniki,tej samej w której przyjmuje mój GP,poza tym wolałam zapłacić 80euro z usg u gina,niż 50 za sam test,bo i tak później wybrałabym się na usg,więc odpadły dodatkowe koszta...
z tego co wiem do gina możesz iść bezpłatnie(z jakimś problemem) o ile skieruje Cię tam Twój GP,a więc musisz być już po tej pierwszej wizycie.

http://www.suwaczki.com/tickers/82doj44jphgakegq.pnghttp://dzidziusiowo.pl/zabki/img5-110_qwertyuiopasdfghf_8_ciach+ciach+%3AD_x.jpg
http://www.suwaczki.com/tickers/ukdyqtkf43fjmnsn.png

:Aniołek:12.02.2009
:Aniołek:13.03.2009

Odnośnik do komentarza

alicja ja tez mieszkam w irlandii i jestem obecnie w ciazy. opieka nad ciezarna jest bezplatna. pierwsza wizyta u GP w celu potwierdzenia ciazy (test) powinna byc bezplatna... tak przynajmniej bylo w moim przypadku i przypadku moich kolezanek. nastepnie musisz zadzwonic do szpitala i tam bedziesz miala pierwsza wizyte po 12 tygodniu ciazy. pozniej masz wizyty na przemian, raz u GP raz w szpitalu.
generalnie przez cala ciaze nie badaja ginekologicznie wiec jak chcesz sie zbadac to pozostaje polski lekarz, ktory niestety duzo kosztuje.
a skad jestes z irlandii??

zycze spokojnych dziewieciu miesiecy ::):

Odnośnik do komentarza

Witam, ja również mieszkam w Irlandii od niedawna :)

Po pierwsze musisz isc do lekarza prowadzącego zeby dał Ci skierowanie do szpitala na badania no i musisz napisac gdzie chcesz rodzic potem juz Cię pokierują.
Dodam jeszcze że ciąża tutaj jest uznawana za ciąże dopiero od 10 tyg wiec troszke sobie poczekasz.
Jesli nie posiadasz medical card to i tak bedziesz przyjmowana ze sprawami "ciążowymi" za darmo.
:))))))) Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza

Witam.Również mieszkam w Irlandii i niedawno urodziłam.Jeżeli chżodzi o lekarzy... najpierw idziesz do Gp, który rejestruje Cie w szpitalu, jako kobietę ciężarną :) później dostajesz list ze szpitala z wezwaniem na pierwszą wizytę- będzie to wywiad z położną,która będzie zadawała masę pytań... hehehe :) następnie skierują Cię na USG.Tak jak było napisane już wyżej,w Irlandii ciąża traktowana jest poważnie dopiero po 12-13 tygodniu.Wszystkie wizyty są bezpłatne,oprócz pierwszej u GP.
Pozdrawiam i życzę spokojnych 9 miesięcy :D

http://www.suwaczek.pl/cache/41d2bfc0f9.png http://www.suwaczki.com/tickers/bfarh00c98u5am4a.png

Odnośnik do komentarza

Witjcie Dziewczyny!!!
wędruję po postach i szukam Szcześliwych Przyszłych Mam, bądź tych już w Realu :), mieszkających w ie.
Za pare dni ide napierwszy ogien z położna, w tutejszym szpitalu. Opinii nt opieki irlandzkiej służby zdrowia słyszałam wiele. Przyszedł czas aby samemu sie przekonac !!! Moje Malenstwo ma 15 tygodni, jestem mama z epilepsja...ok. 21 tygodnia powinnam zrobic echo serca Maluszkowi, ze wzgledu na leki, które biore. Czy Ktoś sie orientuje, czy mogę zrobić takie badanie w irlandzkim szpitalu?? A może któras z Was zna Mamuski z Epi, mieszkające na Zielonej Wyspie?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witajcie!

Jestem obecnie w 5 tygodniu ciąży.
Z tego co poczytałam i jak Was rozumiem to przed 12 tygodniem nie ma sensu w ogóle iść?
Czy warto ale wszystkie badania będą i tak od 12?

Ja nie mam jeszcze Medical Card. Złożyliśmy wniosek i czekamy.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość Justynuskaaa

skiera w 12 tyg. Teoj GP zalozy Ci karte ciazy. a pozniej bedziesz miala wizyte w szpiatlu ok.20tygodnia. A pozniej co 4 tyg. na przemian i w koncowce juz co tydzien Gp lub szpital.
MC nie jest Ci potrzebny poniewaz ciaza bedzie za darmo prowadzona.
Powodzenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość jaaatutaj

szczerze to do 12-14 tygodnia oni beda cie miec w d... pojdziesz do GP zrobi potwierdzenie testu i obojetnie w ktorym tygodniu bedziesz(ja bylam w 8 zalozyl karte, nie placilam za 1 wizyte i od razu zarejestrowal mnie do bezplatnej opieki), a potem musisz czekac na list ze szpitala w ktorm ewentualnie bedziesz rodzic.( wizyta w 14 tyg, potem okolo 30) wizytu u GP co miesiac, od 36 tyg co tydz GP na przemian ze szpitalem do rozwiazania. jestem w 35 tyg wiec na bierzaco! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mieszkam w Athlone. Nie wiem, w którym tc ciąży już jesteś i czy potwierdzałaś ją już u swojego lekarza,więc napiszę od początku. Najpierw byłam u swojego GP, który z próbki moczu potwierdził ciążę . Następnie zarejestrował mnie w systemie i po kilku dniach przysłano mi list ze szpitala z datą pierwszej wizyty, która zazwyczaj odbywa się w 14tc. Pierwsza wizyta jest najdłuższa, midwife przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący chorób w rodzinie. Jeśli jakieś są to śmiało je wymień. Później pobierają krew do badań, sprawdzają wagę, ciśnienie i biorą mocz do badań, następnie USG które potwierdza ciążę i ilość bobasów. Tak wygląda pierwsza wizyta. Na koniec lekarz wyznaczy kolejny termin wizyty lub przyślą go listownie. Jeśli są jakieś wskazania to w 20tc robią szczegółowe USG, a jeśli nie to możesz się spodziewać drugiego i zarazem ostatniego USG w okolicach 30tc.

Odnośnik do komentarza

Po 26 tc zazwyczaj wyznaczają też termin krzywej cukrowej. Ja akurat mam za dwa tygodnie :) Na pierwszej wizycie w szpitalu lekarz też powie ci za ile tygodni powinnaś udać się do swojego GP na kontrolę. Ja chodzę co 4 tygodnie. Każda wizyta wygląda tak samo, ważenie, ciśnienie, badanie moczu ( przynieś gotową próbkę ze sobą ) i jeszcze lekarz sprawdza położenie macicy i bicie serduszka detektorem tętna. Wizyty w ciąży jak i sam poród i pobyt w szpitalu są darmowe. Jedynie pierwsza wizyta u GP potwierdzająca ciążę to koszt ok 50e. Spodziewaj się,że jeśli ciąża przebiegać będzie prawidłowo to nie będziesz mieć żadnego badania ginekologicznego aż do porodu.

Odnośnik do komentarza

Trzeba przyzwyczaić się,że w IE jest zupełnie inne podejście do ciąży niż w PL. Tu ciąża jest czymś zupełnie naturalnym i wychodzą z założenia,że im mniejsza ingerencja lekarska tym lepiej. To już moja druga ciąża w Irlandii i osobiście jestem zadowolona a nawet cieszę się,że lekarz nie zagląda mi "tam" na dół co wizytę. Sam poród wspominam bardzo dobrze i mam nadzieję,że kolejny przebiegnie równie spokojnie. Być może właśnie opieka podczas porodu zachęciła mnie do kolejnej ciąży rok po pierwszej. Uważam,że jak rodzić to tylko tutaj. W Polsce bym się bała.

Odnośnik do komentarza

pyśkaa
Trzeba przyzwyczaić się,że w IE jest zupełnie inne podejście do ciąży niż w PL. Tu ciąża jest czymś zupełnie naturalnym i wychodzą z założenia,że im mniejsza ingerencja lekarska tym lepiej..

Cześć pyśkaa, dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie!
Jak się czujesz?
Ja tymczasem zapisałam się do mojej GP na wizytę, idę w piątek rano. Ciekawa jestem co powie dalej i gdzie mnie wyśle. Czy oprócz GP chodzisz też do ginekologa?
Pozdrawiam Was ciepło! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dsc498xox.png

Odnośnik do komentarza

Dopiero zobaczyłam odpowiedź! Jak tam Twoje badanie? Już wiesz co Ci rośnie pod serduszkiem? Domyślam się, że już jest Ci niewygodnie, na szczęście upały nam nie grożą żeby dodatkowo potęgować tę niewygodę. ;) Chociaż ja bym chętnie poleżakowała gdzieś na zielonej trawce.
U mnie już dobrze, kończymy 11 tydzień, strasznie szybko czas leci! Czuję się nieźle. We czwartek trochę się przestraszyłam, bo miałam brązowe plamienie z domieszką krwi więc pognałam na OR (3h czekania yeah! na porodówce był efekt domina), ale na szczęście nic groźnego, Młode na miejscu, ciałko żółte jeszcze na miejscu, już widać zalążek łożyska podobno, więc wszystko dobrze. W długi weekend odpoczywam po bardzo intensywnym tygodniu, dużo śpię i spaceruję. Widziałam też jak Maluch się rusza, ciągle nie mogę wyjść z podziwu jak takie maleństwo może wywijać końcówkami! Bardzo jestem ciekawa co się nam kluje, chciałabym córeczkę, bo wydaje mi się że łatwiej sobie poradzę, ale jak będzie syn to też będę kochać. :) A Ty miałaś jakieś preferencje? I czy płeć pokryła się z zachciankami? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dsc498xox.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny
Ja tez mieszkam w Irlandii(Galway ) i milo tu spotkac na pl forum dziewczyny ktore tez sie spodziewaja dzidziusia:)
Ja jestem w 14 tyg prawie 15 i jestem jak narazie bardzo zadowolona z opieki szpitalnej.
Mielismy tez 2 prywatne skany odplatne i jeden darmowy w szpitalu.mam nadzieje ze bedziemy tu pisac o swoich doswiadczeniach
Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza

Milo mi Was poznac. Tak ja robilam to badanie w Limerick i bardzo jestem zadowolona. Zawsze jest jakas niepewnosc a to badanie pozwolilo wykluczyc wady genetyczne, zespol downa itd. Mialam pierwsze usg w szpitalu juz przez brzuch ale oni tylko sprawdzaja czy jest bijace serce i czy mozg jest na miejscu. Mierza dlugosc dzidziusia ale zero jakichkolwiek pomiarow. Zaplacilam 150 eu ale wiem, ze mozna to odliczyc od podatku na koniec roku. A skad jestes?gratulacje wielkie

Odnośnik do komentarza

Fajnie,że dołączyła do Nas kolejna mama. Witamy :) Na wizycie dowiedziałam się,że będzie synek :) Mam już 19 miesięczną córkę i przyznam,że marzyłam o kolejnej. Ale już się oswoiłam z myślą o synku i nie mogę się doczekać lipca i dnia kiedy go zobaczę. Jednak jest w ułożeniu pośladkowym i boję się,że czeka mnie cesarka,bo mały jest raczej spokojny i mało się rusza,więc zapewne już nie zrobi fikołka główką w dół.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...