Skocz do zawartości
Forum

Zabawy domowe dla dzieci...


kasik kasik

Rekomendowane odpowiedzi

Mój dwulatek pomaga mi bardzo dużo. On jest w ogóle czyścioszkiem i ma hopla na tym punkcie. Zobaczy okruszek - leci po miotłę. Coś się rozleje - biegnie po mopa. Pomaga łóżka ścielić, kurze ścierać...Może i traktuje to jako zabawę... A zapewne lubi czuć się potrzebny.

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

Wspólna zabawa rodziców z dzieckiem jest potrzebna zarówno dziecku, jak i rodzicom: dziecku - ponieważ wspomaga jego rozwój, rodzicom - ponieważ dostarcza wielu informacji na temat rozwoju dziecka, i także wspomaga ich rozwój. Rodzice powinni bawić się z dzieckiem od pierwszych tygodni jego życia. Kontakt przez zabawę, obok pieszczot, uśmiechania się, całowania, rozmawiania jest tym rodzajem interakcji, który stymuluje rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dziecka, a tym samym sprzyja jego prawidłowemu rozwojowi biologicznemu. Dzięki zabawie umacnia się więź między rodzicami a dzieckiem.

Odnośnik do komentarza

Wspólne rysowanie ❤️ Uwilebiam to 🙂 Kilka dni temu w ogóle trafiłam na świetną firmę, dzięki której takie rysunki można przeności później na koszulki 🙂
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

[reklama usunięta]

Sa to na przyklad:
układanie klocków,
lepienie z plasteliny,
malowanie farbkami,
a nawet rysowanie patykiem po ziemi.

Wcale nie trzeba inwestować w drogie zabawki ale poszukać tego co mamy wokół.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

My ogródek mamy, ale jest trochę zimno tak więc i tak dzieciaki więcej czasu spędzają w domu. Pogoda w sumie nie zapowiada się zachęcająco, bo jak patrzyłam to do majówki ma być chłodniej z przelotnymi deszczami (co nie znaczy oczywiście, że jestem tutaj przeciwna deszczom bo dobrze jakby sie w sumie pojawiły, jest bardzo sucho). Sporo gramy w gry planszowe, czasami puszczam im jakąś kreskówkę na tv). No i wymyślam im rózne kreatywne zabawy, takie jak malowanie czy zabawy z modeliną.  Dla starszych dzieci polecam rownież zabawę kostką rubika [reklama usunięta]. Rozwija w dobry sposób logiczne myślenie. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Mama przedszkolanka

Zabawki w atrakcyjnych cenach idealne do zabawy w domu, kolorowanki z naklejkami, wodne malowanki, pięknie ilustrowane bajki i wycinanki, kolorowanki w formie notesu, książki edukacyjne do nauki literek i cyferek na www.wydawnictwomd.pl - szybka realizacja zamówienia. Polecam!

 

Odnośnik do komentarza

Powoli wchodzi w normalne lego. Chociaż i duplo nie pogardzi. Małe autka resoraki. Ale i duże wydające dźwięki. Bardzo lubi rysować. Mamy w pokoju domek z drewniana kuchnia i to też w użytku codziennie.

[reklama usunięta]

Lubimy również wybrać się raz na jakiś czas na trampoliny 🙂

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

A moje zaczęły przygodę z czytaniem od wierszy Tuwima i od "Akademii Pana Kleksa". Wiersze zachęcają, bo są krótkie, a "Akademię" wcześniej słuchały do snu jako audiobook. Kiedy starsza omawiała ją jako lekturę nawet nie zadała sobie trudu, żeby do niej wrócić, bo całe fragmenty znała na pamięć 🙂

 

Dziecko które uczy się czytać często  o wiele chętniej sięga po komiksy niż po książki.

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Hej.Co do zabaw domowych to najpierw zaczęłam czytać książki - bardzo różne. Był to oczywiście kultowy Pucio. Niedawno też wyszedł taki planner od Pucia na magnesy, które chce zresztą kupić w prezencie mojej kuzynce. Warto też robić jakieś rzeczy z kartonu, poszukać na YT jakieś DIY itd. Co do książek dla dzieci to z kolei na glamstyle.pl widziałam coś takiego jak Dziennik Yotubera Marcusa Emersona.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...