Skocz do zawartości
Forum

Zabawy domowe dla dzieci...


kasik kasik

Rekomendowane odpowiedzi

:15_8_216:Witam wszystkie mamusie!!!

proszę podajcie swoje przepisy na zabawę z dziećmi - mam szczególnie na myśli pioseneczki, przy których można też wykorzystać elementy ruchowe np. kółko graniaste, gąski gąski do domu...:hop:

wiem, że jest wiele takich zabaw, ale pamięć zawodzi.....
jeśli znacie, pamiętacie to podajcie tekst, podajcie link do stron www, a może macie nagrania (płyty lub w formie pliku mp3 lub inne):Cherlipanii:

napewno mamy dzieci przedszkolnych mają wiedzę na ten temat

proszę o odpowiedzi

kasik kasik:36_21_5:
http://suwaczki.maluchy.pl/li-32720.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/34843.png

Odnośnik do komentarza

U nas dzieciaczki najchętniej bawią się w starego niedźwiedzia lub chowanego /oczywiście mama dłuuuugo szuka :)/ lubią też domki, namioty z kocy i prześcieradeł. Układam im w środku poduszki i powstają małe domki. Córa lubi przebierać się za księżniczkę, synkowi ubieram kapelusz taty a sama przebieram się za "Pulchedrynę" i gonimy i piszczymy po domu :) Fajnie też czyta się książki w takim "małym" domku. Kiedy zbliżają się święta to robimy ozdoby choinkowe np z masy solnej /fajna sprawa/ bibuły i papieru kolorowego.

Odnośnik do komentarza

ostatnio Mąż wymyślił na nowo starą zabawę ale uproszczona forma dla dzieci. Rysuje się jakąś rzecz przedmiot,zwierze,rosline itp. na małej kartce papieru i przykleja sobie do czoła inni uczestnicy widzą kim jesteśmy ale my sami nie wiemy i zadajemy po kolej pytania typu czy jestem duża, czy jestem rośliną inni odpowiadają tak lub nie. Moje dzieciaki uwielbiają tą zabawe mają po pieć lat nawet najmłodsza która ma 2 latka życzy sobie własną kartke na czole i "uczestniczy":36_2_25:

I have absolutly no idea what I'm talking about:36_2_20:

Odnośnik do komentarza

brightdevil
Nasza niunia wieczorami uwielbia bawić się fasolką :) czasami nawet zajmuje jej to 2 m :) dostała 5 kg fasoli do pudełka, łyżeczki sitka, kartonik jest twoi.... Lubi wysypywać, przekładać, mieszać, grzechotać, chodzić, a nawet kulać się w tej fasolce. Zabawę pokazała nam Pani w Klubie Maluszka. Rewelacja i pomaga rozwijać się dziecku.

w jakim wieku jest twoja córa?
a nie ma z tym wiecej zbierania rozrzucania za karton niz zabawy?

moja uwielbia akuku, najbardziej. jej odmiana jez tez zabawa w nie ma ggdzie cos chowa i mówimy razem nie ma a pózniej krzyczy mam

Odnośnik do komentarza

Moja córcia ma 16 miesięcy, ale bawi się tak od dwóch :)
Owszem jest wysypywanie (nawet sami nieraz jej wysypujemy), branie do buzi, wrzucanie w pieluchę.... To owe rozrzucanie to właśnie część zabawy :) Jednak mała chętnie wkłada później taką rozrzuconą, podeptaną i pomemłaną fasolkę do pojemnika i mówi, że już nie chce się tym bawić.
Szybko się nauczyła co i kiedy można z nią robić.

Odnośnik do komentarza

brightdevil
Moja córcia ma 16 miesięcy, ale bawi się tak od dwóch :)
Owszem jest wysypywanie (nawet sami nieraz jej wysypujemy), branie do buzi, wrzucanie w pieluchę.... To owe rozrzucanie to właśnie część zabawy :) Jednak mała chętnie wkłada później taką rozrzuconą, podeptaną i pomemłaną fasolkę do pojemnika i mówi, że już nie chce się tym bawić.
Szybko się nauczyła co i kiedy można z nią robić.

Czasem dzieci lubią się tak bawic :) Mój siostrzeniec jak tylko do nas przyjeżdzał uwielbiał bawić się fasolą ,do tego garnek ,drewniana łyżka i bawił się tak długo ...
A mojemu synkowi (ponad roczek ma) oprócz zabaw i zabawek Jak ja np. gotuję to i jemu dam garnuszek łyzeczki i gotuje razem ze mną ...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
Postanowiłam odnowić ten temat na formum, bo nie ma co, czas zabaw na świeżym powietrzu powoli dobiega końca i ze względu na aure jesienno- zimową, która czasem bywa paskudna brr... :-( trzeba będzie więcej czasu spędzać w domu.
No więc czekam na jakieś ciekawe pomysły zabaw możecie się podzielić?
Mam córkę w wieku dówch lat...
W chwili obecnej widzę że jej ulubioną zabawką są klocki lego duplo z serii Kubusia Puchatka.
Z zajęć to malowanie.... wszystkim i wszystkiego ;-)
Czy macie również jakieś takie zabawki które są trafione w 100%.
Czy macie zajęcia dla dzieci które pochłaniają wasze pociechy na całego?
Pozdrawiam,
Ewelina

Małżeństwo i rodzina s

Odnośnik do komentarza

Agnes33
ja spokojnie na tą jesienno zimową aurę gdzie o 15 robi sie ciemno i nieprzyjemnie moge ci polecic dla coreczki klocki z serii lego duplo farmę jeżeli twoja cora lubi zwierzaczki to powiem ze powinna to byc jej ulubiona zabawka ;)

Hej Agnes, a widziałaś może konkurs na ich stronie? bardzo fajny na stronie legoduplo nie wiem, czy ogólnie wchodziłaś na ich stronę, ale jest też sporo zabaw dla dzieci.

Pozdrawiam wszystkich rodziców,
Ewa

Odnośnik do komentarza

witam. :)
powiem Wam szczerze, że też już mi czasami brakuje pomysłów na zabawy... ciągle to samo więc dziecko w pewnym momencie zaczyna się nudzic!
Igor lubi rysowac (ale tylko przez chwilkę bo później się nudzi), klocki (drewniane - do układania wierzy), duplo (ma jedne z kubusia puchatka, drugie jakiś targ, samochód, owoce itd)... no i oczywiście zabawy w chowanego, czytanie książeczek, gonitwy, łaskotki...
no i lubi bardzo pomagac w kuchni, gotuje w swoich garnuszkach itd

"dziecko to uwidoczniona miłość" /// mama 3-letniego szczęścia! :)

Odnośnik do komentarza

Ewelina82
powiem szczerze, że z utęsknieniem czekam na ten moment - kiedy to będę miała pomocnika w domu;-)
Chwilowo niestety w grę wchodzą tylko zabawki, też różne przedmioty kuchenne nadają się do zabawy - i chwilowo to tylko taka pomoc;-)

Myślę, że dla każdego przychodzi taki czas, by wreszcie znaleźć radość w pomaganiu..

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Ulla
odnawiam na nowo temat.....bo to ważne jak staramy się zapewnić dziecku ciekawe zabawy...mój np. uwielbia ze mną myć naczynia:) a jak jest u was? dzieciaki wam pomagają w pracach domowych

U mnie to u sąsiadki syn jeździ kosiarką :D Ach za moich czasów takich rzeczy to nie było. Ile bym oddała za pralkę i deskę do prasowania. ;)

A nie dajecie dzieciom laptopa / komputera z jakimiś grami we flashu? Sporo tego jest np. N.pl ma strefę dla dzieci z grami od Nickeoledron czy cbeebies. Dziecko zajęte a my mamy trochę odpoczynku i czasu dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...