Skocz do zawartości
Forum

Wycieczki rowerowe z dziećmi???


misia132

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, dzisiaj się zarejstrowałam i jeszcze nie bardzo wiem o co chodzi, ale mam problem. Ma dwie córeczki, z którymi chcielibyśmy jeździć na wycieczki rowerowe, dla młodszej prawie 2 letniej (waży 12 kg) myślę o kupnie fotelika, natomiast starsz ma 5 lat ( waży 24 kg) i sama nie umie jeszcze dobrze jeździć rowerkiem, a foteliki są do 22 kg. Pomóżcie mi w rozwiązaniu tego problemu. Dziękuję.
misia132

Odnośnik do komentarza
Gość mrs_szaya

misiu moze ewentualnie taka przyczepka do roweru? to dosc droga sprawa niestety ale dziecko wygodnie siedzi sobie w kabince. Maja one zwolennikow i przeciwnikow. Ale mysle ze to jedyny sposob na dluzszą wycieczke rowerową z dzieckiem ktore nie radzi sobie jesszcze za dobrze samodzielnie.

Odnośnik do komentarza

w drugiej połowie sierpnia może być bardzo gorąco... nie możecie przełożyć urlopu np. na wrzesień? lepiej dla dziecka by było, i wybór większy, bo już takich strasznych upałów wszędzie nie ma. ogólnie to Grecja, Hiszpania, Cypr są fajne, w Egipcie w sierpniu może być za gorąco...
z drugiej strony wszystko zalezy od dziecka - są dzieciaki, które świetnie znoszą upały :)
my planujemy urlop na październik, nasze maleństwo będzie mieć wtedy ponad pół roczku, jeszcze się nie zdecydowaliśmy gdzie dokładnie chcemy pojechac, bo własnie musze się zorientować, jakie gdzie będą wtedy temperatury.
co do biura podróży my raczej pojedziemy ze scan holiday, bo sprawdzone przez moją szwagierkę na wylot. i mają oferty pod dzieci układane.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie polecam. Idealny hotel dla rodzin. Mieliśmy pokoje na parterze z wyjsciem na plażę i na basen. Blisko do centrum miasta - 2km. Hotel wybudowano w 2006 roku, więc jest to nowy budynek a przede wszystkim zadbany. Byłam tam w lato 2008 roku, kiedy synek miał 3,5 roku a córka 9 miesięcy. Brodziki, płytkie baseniki, dla starszych również kompleks basenów. Przyzwoite jedzenie jeśli ktoś lubi takie klimaty, nawet dla dzieciaków.

http://www.dreamtours.pl/Bulgaria,Obzor,Hotel-Miramar-Beach,53059.php

Odnośnik do komentarza

Polecam wakacje w Grecji ale przede wszystkim z dużymi basenami. Dla takiego maluszka chwile w basenie na jego możliwości to raj, a piaszczysta plaża...u nas wprawdzie z 3 latkiem Grecja sprawdziła się idealnie.
Chociaż dla niego największą atrakcją był właśnie basen i plaża to dzielnie znosił 5 dni zwiedzania samochodem, ale zawsze w trakcie była odludna plaża
polecam Wakacje.pl- hotel, Astir Beach, Kreta

Odnośnik do komentarza

hihi, uwielbiam te reklamy z "wakacyjnymi ekspertami" :) naprawdę im się udały, bo nie widziałam jeszcze śmieszniejszych reklam biur podróży :)

też szukam hotelu z basenem, bo w morzu po prostu boję się kąpać :D plaża - super, morze - super, żeby w nim brodzić, ale nie pływać. basen jest w sam raz do pluskania. poza tym z półrocznym dzieckiem bałabym się do morza wejść, a do basenu - bez stresu :) bo i tak zamierzamy z małą chodzić na basen w wakacje :)

Odnośnik do komentarza

Od 2 miesięcy przeglądam katalogi na lato i nie możemy się z mężem zdecydować.
Ja się uparłam na tydzień na Teneryfie, na razie nie wybrałam konkretnego hotelu więc może ktoś był i cos poleci?
Jakieś rady i wskazówki?
Bo do końca lutego chcemy zarezerwować ale ponieważ to dośc droga wycieczka to się zastanawiam czy warto wydać tyle kasy za tydzień i czy nie lepiej wykupić coś w Grecji (Kreta).
chcemy lecieć w połowie sierpnia tylko z 11-latkiem .
Bardzo proszę o jakies informacje jesli ktos na Teneryfie był.

W zeszły rok bylismy w Tunezji w Sousse więc gdyby ktos miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Życie jest piękne:-)

Odnośnik do komentarza

Każda z Was gdzieś była lub mieszka w jakimś ciekawym mieście które z czegoś słynie. No wiecie - toruń :pierniki, Poznań i okolice : rogale marcińskie itd.
więc podzielcie się informacjami co warto kupic w danym mieście czy kraju?
Bo człowiek gdzieś jedzie i nawet pojęcia nie ma że cos fajnego mozna tam kupić.

więc może zacznę.
W Tunezji warto kupić wszelkie przyprawy; chałwy różnego rodzaju i koloru - różowe, zielone itp.; oliwę z oliwek bo jest mega tania za pól litra jakieś 4 zł ; zielone migdały zrywane przez dzieci prosto z drzewa; figi.
Z Wiednia warto przywieźć wszelkie słodycze z wizerunkiem Mozarta, butelki alkoholu - likiery w butelce w kształcie skrzypiec; a na miejscu trzeba spróbowac kawy po wiedeńsku i tortu Sachera najlepiej w restauracji Rosenbergów.

Życie jest piękne:-)

Odnośnik do komentarza

Serafina
w drugiej połowie sierpnia może być bardzo gorąco... nie możecie przełożyć urlopu np. na wrzesień? lepiej dla dziecka by było, i wybór większy, bo już takich strasznych upałów wszędzie nie ma. ogólnie to Grecja, Hiszpania, Cypr są fajne, w Egipcie w sierpniu może być za gorąco...
z drugiej strony wszystko zalezy od dziecka - są dzieciaki, które świetnie znoszą upały :)

2 latka to dobry moment na wyjazd za granicę. Nie polecam Egiptu. Ja w kwietniu miałam po 2 godzinach przebywania na słoncu duże poparzenia. Poza tym flora bakteryjna inna niż nasza może spowodować duże kłopoty gastryczne.
Lepiej Grecja, Hiszpania. My byliśmy z dziećmi w Bułgarii. Świetny hotel i warunki. Hotel przy samym morzu to raj dla dzieciaków i nie czuć wysokich temperatur. Nie zapominając o wysokich filtrach.
Co do podróży z 6 miesięcznym dzieckiem stanowczo odradzam. Moja córka miała 9 miesięcy jak wyjechaliśmy z nią za granicę. Była szczęsliwa, ale niestety klimatyzatory dobiły jej krtań i wracaliśmy z 40 stopniową gorączką do Polski.
Jesli już ktos decyduje się jechać z tak małym dzieckiem to albo wybrać Polskę, albo miejsce z dobrą opieką medyczną w razie czego/

Odnośnik do komentarza

toffika
dzieki za wszystkie rady dziewczynki! w końcu zdecydowaliśmy sie na scan holiday - właśnie ze względu na młodego, bo mieli najwięcej atrakcji i najlepsze ceny. a wybieramy sie w pierwszej połowie września na Krete do hotelu Mediteraneo. oj, już sie nie mogę doczekać!

my w tym roku również Kreta i również wrzesień. Mąż musi tylko miejsce znaleźć :-)

Odnośnik do komentarza

Anulka

Co do podróży z 6 miesięcznym dzieckiem stanowczo odradzam. Moja córka miała 9 miesięcy jak wyjechaliśmy z nią za granicę. Była szczęsliwa, ale niestety klimatyzatory dobiły jej krtań i wracaliśmy z 40 stopniową gorączką do Polski.
Jesli już ktos decyduje się jechać z tak małym dzieckiem to albo wybrać Polskę, albo miejsce z dobrą opieką medyczną w razie czego/

moje koleżanki jeździły daleko z takimi maluchami i na szczęście problemów nie było, jestem dobrej myśli :)
właśnie z powodu temperatury planujemy wyjazd na październik, żeby w "ciepłych krajach" zastać temperatury takie, jak latem w Polsce i nie musieć korzystać z klimatyzacji (której sama szczerze nie znoszę). a w Polsce w październiku urlop raczej odpada :/
my prawdopodobnie zdecydujemy się na Hiszpanię, tylko jeszcze nie wiem gdzie dokładnie bo SH ma za duży wybór jak dla mnie - chciałabym wszędzie pojechac :))

Odnośnik do komentarza

Jeziora to masz cale Pojezierze Łęczynsko-Włodawskie (Okuninka jest bardzo rozrywkowa miejscowoscia) ew jakies mniejsze. Do zobaczenia Lublin, Kazimierz, Naleczow, Kozlowka. Dookola mamy kilka malych ogrodow zoologicznych, ale to raczej minizoo. Wieksze zoo jest w Zamosciu, ale aktualnie jest w remoncie i wiele zwierzat jest wywiezionych. W Krasnobordzie jest tez bardzo fajnie, jest super zalew dla dzieci. A wtedy to mozna sie pokrecic po Zamojszczyznie i Roztoczu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...