Skocz do zawartości
Forum

Koszt wynajęcia położnej


maura

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, niedługo rodzę a jeszcze nie wybrałam szpitala! Chciałam Was jednak zapytać ile kosztuje w Poznaniu wynajęcie położnej? Dowiedziałam się od koleżanki, że opłacona położna przy porodzie to podstawa spokoju. Możecie mi powiedzieć ile trzeba za ten spokój zapłacić :) ? A może macie kogoś wartego polecenia? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Opłacanie poloznej ostatnio stalo sie bardzo modne choc ja tego osobiscie nie rozumiem. Zaopiekowac sie Toba musza, polozna i tak byc musi wiec po co dodatkowo za to placic ? Nie lepiej wydac te pieniazki na dzidzie ?Ja spotkalam sie z sytuacja ze polozna byla oplacona ale jak porod sie zaczal w nocy to jej sciagnac do szpitala nie szlo ... i kasa poszla w błotko.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

ja tego nie rozumiem zeby jej placic , po co ona musi byc przy tobie i koniec a co dasz jej kase bedzie przy tobie 2 lub wiecej godzin zalezy jak urodzisz i sobie pojdzie . To ja tez bym chciala taka prace ze bede tylko przy porodach i koniec . O tym ze moglam sobie oplacic polozna dowiedzialm sie dopiero po porodzie . Ja akurat mialam dobra polozna ( nie oplacona ) i chyba wogole bym za nia nigdy nie zaplacola gdy rodzisz z mezem one od razu cie inaczej traktuja . Wiec dlamnie to jest glupota i wywalanie kasy bo robisz na nia nawet 2 miesiace albo wiecej a ona albo przydzie albo nie . Wiec zanim bedziecie chcialy oplacic polozna to to przemyslcie .

Odnośnik do komentarza

No sama nie wiem. Poznań z tego co czytam na różnych forach jest zacofanym miastem jeśli chodzi o położnictwo. W rankingach akcji Rodzić Po Ludzku małe miasta a nawet miasteczka często wypadają lepiej. Jest to dla mnie zupełnie niezrozumiałe ale nieważne. Opłacona położna jest przy Tobie podobno cały czas i dba o Ciebie. Zawsze jest ryzyko, że trafi się na dyżur pań sfrustrowanych, w złym humorze. Nie wiem sama, po prostu chcę rozważyć taką możliwość.

Odnośnik do komentarza

Nie przesadzasz ? Przeciez nie zyjemy w erze kamienia łupanego.
Skoro tak to "kup sobie" jeszcze lekarza bo przeciez tez mozesz trafic na jego zly humor.
Pomysl rowniez ze mozesz byc gorzej traktowana, jako osoba ktora nie ma zaufania do szpitala i skoro masz kase by kogos wynajac to radz sobie sama.Inna historia ze polozna niekoniecznie musi zostac do Ciebie dopuszczona bo np lekarz tego sobie nie zyczy.
Tak jak pisalam bys sie nie zdziwila jak polozna nie przyjedzie do Ciebie jak np bedziesz rodzic w nocy.

Aha koszt wynajecia poloznej to srednio 200- 250 zł.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Wiesz Antalis wyczuwam jakiś brak życzliwości z Twojej strony. Kobiety jeżdżą rodzić do Niemiec, opłacają sobie cesarki bo boją się bólu, opłacają sobie lekarzy a ja tylko pytam nieśmiało ile może kosztować wynajęcie położnej co jest powszechnie stosowane... A pytam dlatego że po pierwsze rozważam czy mnie na to stać (a propo's Twojej wypowiedzi o pieniądzach) a po drugie miałam fatalny pierwszy poród i lekarze mieli mnie głęboko gdzieś. A zresztą każda z nas ma swoją historię i potrzeby. Ja nie chcę być wystawiona na łaskę czy niełaskę tak jak za pierwszym razem. Dzięki za info. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

maura zgadzam się z Toba w 100%
i doskonale rozumiem obawy każdej rodzącej
sama rodziłam 2 razy
i miałam opłaconą " swoją" położną
i wyobraź sobie Antalis, ze przyjechała jak zaczełam rodzic nad ranem
odebrała telefon zaspana i przyjechała - tak jak się umawiałyśmy.
Moje doświadczenia pokazują ze komfort rodzenia ze "swoja" położna jest ogromny.
Nie wiem jak wygląda poród z położna z doskoku- zapewne dbają o Ciebie podobnie.
Moja przyjaciółka teraz będzie rodzic
bardzo sie boi tego co ją czeka
była juz umowiona na cesarkę
i szanuję jej zadanie, mogę jej doradzic, podpowiedziec
ale nie wiem jak bedzie wyglądał jej poród.

Rób tak abyś czuła się bezpieczna - Ty i Twoje maleństwo ;)
powodzenia

Odnośnik do komentarza

Bardzo Ci dziękuję Małgosiu. Kilka moich koleżanek radziło mi opłacenie położnej, bo same były bardzo zadowolone. Ja też miałam położną przy bardzo ciężkim wywoływanym porodzie, gdzie zostały połamane wszystkie moje prawa przez lekarzy. I tylko ta pani o mnie dbała. Było to jednak 9 lat temu i nie wiem jak teraz kształtują się ceny :) jeśli nie będą zaporowe to też z tego skorzystam.
Wiesz myślałam, że to forum jest po to by sobie pomagać a nie krytykować czy oceniać... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

maura
ja uważam, że każdy ma prawo do własnego zdania, decyzji
ale należy też to umieć przekazać ;)
W każdym razie wiem, ze jeśli swiadomosc ze bedziesz miala przy sobie kogos komu ufasz, kogos kto zadba o Ciebie - pomoże Ci w porodzie -to czemu nie ;)
Jeśli stac nas na taki :"luksus" to ja jestem za ;)

Ja np pierwsze dziecko urodziłam bez znieczulenia
drugie serducho rodziłam juz ze znieczuleniem
i każdemu tez bym doradzała znieczulenie ;) bez względu na cene
mój pierwszy poród tez był po kilku godz. na siłe wywoływany :Szok:

Odnośnik do komentarza

maura
ja tez jestem za:)
tzn jesli ktos sobie moze pozwolic na dodatkowy koszt i dzieki temu czuc sie bezpiecznie to czemu nie??
mowi sie teraz tyle o tym jak "rodzic po ludzku" ale co chwila slyszy sie rowniez o kobietach ktorych prawa nie sa szanowane... jesli umowisz sie wczesniej z taka polozna, poznasz ja wczesniej (a mysle ze tak to sie odbywa) to mysle ze bedziesz duzo spokojniejsza podczas porodu, szczegolnie ze masz takie przykre wspomnienia z poprzedniego..
ja tez mysle nad tym czy by nie oplacic poloznej i mojego ginekologa...to w koncu ludzie ktorzy od poczatku znaja moja ciaze no i ja mam do nich zaufanie
to samo tyczy sie znieczulenia.. nie mam zamiaru zgrywac bohaterki:) jesli mozna sobie pomoc to czemu tego nie zrobic??:) zycze ci cudownego drugiego porodu z zyczliwymi osobami przy tobie!!

http://www.suwaczek.pl/cache/a094a721a3.png

http://www.suwaczek.pl/cache/513e076da8.png

Blog Zosiaczka i Tiny
http://casamitch.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza

Małgosia
maura
ja uważam, że każdy ma prawo do własnego zdania, decyzji
ale należy też to umieć przekazać ;)
W każdym razie wiem, ze jeśli swiadomosc ze bedziesz miala przy sobie kogos komu ufasz, kogos kto zadba o Ciebie - pomoże Ci w porodzie -to czemu nie ;)
Jeśli stac nas na taki :"luksus" to ja jestem za ;)

Ja np pierwsze dziecko urodziłam bez znieczulenia
drugie serducho rodziłam juz ze znieczuleniem
i każdemu tez bym doradzała znieczulenie ;) bez względu na cene
mój pierwszy poród tez był po kilku godz. na siłe wywoływany :Szok:

moj porod skonczyl sie cesarka bo przyjechalam do szpirala o 22 i lekarz zamiast dac na przyspieszenie dal mi cos na uspokojenie o czym dowiedzialam sie po fakcie a potem byly kjuz tylko komplikacje
ale tej samej nocy rodzila kobitka do ktorej pryzjechal extra anestozjolog i jej porod wygladal jak rozmowa z ciocia Gienia przy herbatce
nastepnym razem o ile taki bede zainwestuje tylko i wylacznie w niego!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/af907efe10.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7b8af1e9dc.png

Odnośnik do komentarza

Zle nie zrozumialyscie.
Nie napisalam ze KAZDA nie przyjedzie w nocy itp.
Wqrzyło mnie jedynei hasło ze opłacona polozna to podstawa spokoju. Zabrzmialo to conajmniej tak ze jak kasy nie masz to Twoj porod bedzie koszmarny i to masz gwarantowane.

Piszecie ze porody byly wywolywane i takie tam, w sumie o roznych niedogodnosciach porodu - wierzcie mi ZADNE PIENIADZE i hordy ludzi nie sprawia ze porod stanie sie prostrzy tylko pzrez to ze kogos oplaciliscie.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny,
Koszt wynajecia poloznej jest bardzo rozny, w zaleznosci od szpitala. W Warszawie jak sadze bedzie najdrozej wiec powiem tylko o tych szpitalach w ktorych wiem co ile kosztuje:
- szpitalu św. Zofii na Zelaznej - położna - 1.500 PLN lekarz - 2000 PLN
- Madalinskiego - położna - 1.200 PLN (położna + zmieczulenie 1.700 PLN)/ lekarz- 2000
- Inflancka - położna chyba ok. 1000 PLN, lekarz nie wiem bo strona nie dziala:/
- Karowa - położna ok. 1000 PLN.

Koszt poloznej jest taki a nie inny, bo taka kobita we dni w nocy ma byc dostepna, a do tego w zaleznosci ile trwa porod siedzi z Wami caly czas.

Ja tam biore polozna, bede spokojniejsza i nie bede czekac nie wiadomo ile czasu aż szpitalna polozna sie pofatyguje, no i polozna bedzie pilnowac jak dzidzia bedzie wychodzic zeby mnie jak najmniej podarło. Zneczulenia nie planuje, zobacze jak bedzie, moze sie uda bez. Rodze na Madalinskiego, mam gdzies ile co bedzie kosztowalo, trudno, rodzina sie zlozy, my kasy tez mamy troche swojej odlozone i nie ma co - codziennie sie nie rodzi, a spokoj ducha przede wszystkim.

Lekarz to w trakcie porodu potrzebny jest tylko do ew. zszywania jak sie cos mamie podarlo, no i przy ew. klomplikacjach przy porodzie. Polozna najlepiej bedzie wiedziala kiedy wolac lekarza, wiec uwazam, ze nalepiej brac indywidualna opieke poloznej, bo tak na prawde ona prowadzi caly porod.

Odnośnik do komentarza

Słyszalam historie, jak jedna dziewczyna lezala na sali dwuosobowej i nie miala wlasnej poloznej, a ta druga rodzaca tak. Rzecz sie dziala w srodku nocy, obie zdychaly z bolu, tylko ta z polozna miala lzej, bo a to pic podala, a to uspokoila, a to pot z czola otarla. Druga dziewczyna meczyla sie strasznie i pies z kulawa noga sie nia nie zainteresowal, bo "jeszcze nie ma rozwarcia". I tak bidna, sama z tym bolem i przerazona, z pewnoscia czula sie fantastycznie. Nie zycze nikomu.

Jezeli mam potem wspominac porod jak jakis nieustajacy koszmar to piekne dzieki, wole brac polozna i chociaz troche bede spokojniejsza, ze wszystko idzie jak trzeba i ze jest ktos kto sie na tym wszystkim zna:)

Odnośnik do komentarza

antalis :) no wlasnie polozna odbiera porod, a lekarz tylko szyje i sprawdza czy ok. z dzieckiem, lozyskiem itp. Polozna nawet nacina krocze jesli jest taka potrzeba. No i oczywiscie wola lekarza w przypadku komplikacji - zlego ulozenia dziecka, trudnosci z urodzeniem, do ciece cesarskiego oczywiscie no i do znieczulenia.
Lekarzy mamy malo wiec wiekszosc czynnosci wykonuja polozne. Jezeli nasz pecha i rodzisz w nocy gdzie jest jedna polozna i jeden lekarz na caly oddzial, to bez wykupionej dodatkowej opieki zostajesz w tym wszystkim sama i tylko na koncowke ktos sie laskawie zjawia, a tak pies z kulawa noga sie Toba nie zainteresuje.

A co do kasy - nie jest to malo, jasne, ale jak juz pisalam, nie rodzi sie codziennie. To wielki dzien w zyciu kazdej kobiety i lepiej zeby przebiegal jak najbardziej komfortowo, to nam sie nalezy.
Ale jak kto woli, wiadomo.
Poza tym - w Warszawie jest najdrozej, w innych miastach nie wiem, ale powinno byc duzo taniej.

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

tak was czytam i powiem wam ze to ogromna kasa jesli kogo stac to niech sobie wynajmnie polozna ja nie oplacalam poloznej i bardzo dobra dostalam ktora sie mna zajmowala to tak naprawde zalezy jakie polozne sa w szpitalu . Porod obiera polozna a lekarz szyje i wyciaga lozysko . Najlepiej rodzic z m,ezen bo bardzo ci pomorze i patrza tez inaczej na ciebie . moze wam sie tez tak zdarzyc ze zaplacicie polozna przyjedzie ale bedzie cie traktowac jakby byla nie oplacona i co wtedy ? Lepiej posluchj swojejgo istyntku i nie patrz na innych , bo sa ty osoby za i przeciw jak w kazdym temacie .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...