Skocz do zawartości
Forum

Gotowanie na parze


Gość Jul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno zakupiłam z przyczyn obiektywnych jak i tych mniej - parowar. Tyle że poza rybką jako taką nie mam zupełnie pomysłu na jakieś potrawy, które można na nim gotować. Jeżeli, ktoś jest entuzjastą gotowania na parze i ma pomysły na ciekawe potrawy to zapraszam serdecznie :Uśmiech:

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odzew
Małgosia w takim razie czekam na przepisy. Na pewno wypróbuję, bo póki co to moja kuchnia póki co jest uboga :Stop: po prostu poza warzywami i rybą nie mam pomysłu na jakieś obiadki. Np nie wiem czy pierś z kurczaka da się zrobić taką żeby nie była jak ja to mówię "papierowa" w smaku?

kat_ja dziękuję za stronkę. A jakbyś miała jakieś przepisy to polecam się pamięci

Pozdrawiam :Uśmiech:

Odnośnik do komentarza

400-600 g karkówki
okolo 200 g cebuli
2-3 ząbki czosnku
2 łyzecxki koncentratu lub pomidory
2 suszone grzyby
1 suszona sliwka
oliwa z oliwek, przyprawy

do garnka na dole wrzucic wszystkie składniki poza mięsem i zalać wrzątkiem ( aby wszystko przykryło)

mięso pokroic na cienkie kotleciki , przyprawic i pozmarowac olową
ulozyc na naczyniu parowym- nad garnkiem

parowac jakies 30-40 min
po uparowaniu zmiksować składniki z garnka ( smaku dodaje jeszcze sos skapujacy w czasie parowania z miesa do garnka na dole)

podawac z ziemniakami lub jarzynami gotowanymi na parze
;)

Odnośnik do komentarza

Hmmm... Małgosiu brzmi bardzo apetycznie. Wypróbuję jutro :Uśmiech:

a tak w ogóle to muszę stwierdzić, że gotowanie na parze i zakup tego urządzenia to był w moim przypadku bardzo dobry pomysł. Rzeczywiście jedzonko z niego smakuje wyśmienicie :bardzoglodny:

Odnośnik do komentarza

moje ulubione danie ;)

200 g mięsa drobiowego
500 g ziemniaków
200-300 g cebuli
100 g kukurydzy konserwowej
100 g pieczarek
50 gram marchwi
150 g papryki czerw.
200 g sera zółtego
przyprawy, olej

sos
3/4 szkl wywaru ( moze byc z kostki)
2 żółtka
2 łyzki smietany
1 czubata lyzka mąki ziemniaczanej
prztyprawy
sok z cytryny
koperek

mięso pokroic w paseczki i przyprawic do smaku z czosnkiem + olej - odstawic wszystko na chwile

pozostałe warzywa ( cebule,marchew i pieczarki w plastry, ziemniaki w cienkie słupki,)
mięso i ziemniaki ( pokrojone w plastry) ulozyc na samym dole naczynia parowego, potem cebule, pieczarki, marchew, posolic i przyprawic do smaku
parowac/dusic 30 min
posypac kukurydzą i serem żółtym i parowac jeszcze 5 min

składniki na sos wymieszac i zagotowac

gotową zapiekankę polewac sosem na talerzu

podawac z surówkami

pycha ;)

Odnośnik do komentarza

radość serca
Jul
Hmmm... Małgosiu brzmi bardzo apetycznie. Wypróbuję jutro :Uśmiech:

a tak w ogóle to muszę stwierdzić, że gotowanie na parze i zakup tego urządzenia to był w moim przypadku bardzo dobry pomysł. Rzeczywiście jedzonko z niego smakuje wyśmienicie :bardzoglodny:

I jakie zdrowe :)

no o tym to już nie wspomnę. Naprawdę jesteśmy z M. szalenie zadowoleni ze smaku potraw jaki otrzymujemy. No i ze świadomości, że jest to bardzo zdrowe. Już nie pamiętam kiedy cokolwiek smażyłam na oleju. Ba.. patelnię nawet wyrzuciłam :sofunny:

Odnośnik do komentarza

no jasne Małgoś... smaczne, chrupiące, zdrowe. :Uśmiech: aczkolwiek muszę powiedzieć że pierwsza ryba to mi jednak przez gardło przejść nie chciała :Niewiniątko: za bardzo rybą było czuć (ale może dlatego że zbyt mało przypraw dałam). No ale generalnie smakują mi potrawy i nie żałuję zakupu.
A Twoje przepisy Małgoś na pewno wykorzystam :Całus:

Odnośnik do komentarza

Ja bardzo lubię udka z kurczaka z parowaru. Posypuje sola pieprzem, papryką mieloną, ziołami takimi jak mi w ręce wpadną - można też użyć gotowej mieszanki przypraw. Świetnie smakuje z ziemniaczkami z pary, marchewką, brokułem.

I jeszcze dobre przepisy:

INDYK W SOSIE MUSZTARDOWYM:

pierś indyka pokrojona w plastry o gr. ok 1,5 cm
1 łyżka musztardy francuskiej
sól i pieprz

sos:
1 łyzka musztardy francuskiej
1 łyżeczka musztardy Dijon
4 łyżeczki kwaśnej śmietany

Plastry indyka oprószamy sola, pieprzem i z jednej strony smarujemy musztardą. Zwijamy roladki i spinamy wykałaczką. Kładziemy na tacy do gotowania.
Musztardy i śmietanę mieszamy - polewamy sosem roladki. Gotujemy ok. 30 min.
Roladki są jeszcze lepsze jak posmarowane poleżą w lodówce ok 2 godzin przed gotowaniem.

i mój ulubiony deser - idzie jesień to znów będzie jak znalazł

GRUSZKI Z SOSEM CZEKOLADOWYM

4 duże gruszki (najlepsze takie dojrzałe jesienne, a nie z dojrzewalni ;) )
sok z połówki cytryny
pół tabliczki dobrej czekolady gorzkiej
100 ml śmietany kremówki

Gruszki obrać, nie przekrawać, natrzeć sokiem z cytryny. Gotować ok 20 minut.
Do miski do gotowania ryżu (lub jak nie macie można zrobić w zwykłej kąpieli wodnej) wkładamy połamana czekoladę i kremówkę. Miskę przykrywamy folią od góry, żeby para nie wlatywała. Na 10 min. przed końcem gotowania gruszek wkładamy do parowaru.
Po ugotowaniu sos wymieszać trzepaczką i polewać gorące gruszki

Odnośnik do komentarza

hej. ja również mam zakupiony parowar, przez jakiś czas robiłam w nim ziemniaki, kalafior i pierś z kurczaka ale jakoś brakowało mi pomysłu i odpuściłam. ale... weszłam na ten wątek, poszperałam troszkę w internecie i od jutra znów zaczynam przygodę z nim ! :D

a tu kilka całkiem ciekawych przepisów :
Pomidorowe pulpeciki rybne przepis | Kotlet.tv
Kurczak nadziany papryką przepis | Kotlet.tv
Ziemniaki czosnkowe przepis | Kotlet.tv
Musztardowy kurczak z warzywami przepis | Kotlet.tv
Łosoś z warzywami na parze przepis | Kotlet.tv
Lasagne ze szpinakiem z parowaru przepis | Kotlet.tv

:)

"dziecko to uwidoczniona miłość" /// mama 3-letniego szczęścia! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...