Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczko-Wrześnióweczki 2007


martusia

Rekomendowane odpowiedzi

WITAMY cali i zdrowi meldujemy się na posterunku :36_3_9:

INECZKO nasze gratulację na śliczną córeczkę prawie się poryczałam na jej widok !!! Cudowna jest Milenka,macie teraz 2 skarby
Nowej Obywatelce Świata niech życie różami się uplata:princess_l::36_3_8::in_love::36_1_66:

Milenko w dniu Twojego przyjścia na świat
życzymy Ci, aby każda łza w Twoim życiu
była łzą szczęścia, a uśmiech Twój
zjednywał wszystkie wokół serca.

dzięki Wam za wsparcie ,mimo całego stresu i w sumie to załamki cała wycieczka od początku do końca udana na maxa:36_15_43:
wrażenia zajadwabiste ,mamy sporo foteczek,Wiktorek zachowywał się cudownie jestem MEGA dumna z naszego syna ,lot zniósł świetnie,tam spał całe noce bez pobudki lepiej niż w domu,miał apetyt i było superrrrrrrrrr,kaszelek przeszedł szybko tam wziełam eurespal i było 2 dnia ok

wpadnę potem

Wam zdrówka bo czytam że nie wesoło z tym na forum

całuję i znów jestem szczęśliwa mami :11_9_16:

foto z Windsor (akurat była tam królowa ):o_master2:
http://images49.fotosik.pl/53/7bbd723dfecff9eamed.jpg

papapa póżniej wkleję więcej :kawa::kawa::kawa::Całus::Całus::Całus:

http://www.suwaczek.pl/cache/d9d1ec63f0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhehorvy1y.png

Wiktorku jesteś nasza wielk

Odnośnik do komentarza

Witam sie wtorkowo!!!
Znowu siedze z malzem w pracy, ale powiedzial, ze juz mnie nie zabierze, bo rozpraszam chlopakow :36_6_6:
Kajtus nawet bez placzu poszedl do zlobka - nie wiem co bylo jak wyszlismy, ale jak sie wszystko uda to jutro B juz go sam zawiezie.Sprzedalam pani kilka patentow na jedzenie i mam nadzieje, ze dzisiaj sie uda z obiadkiem. Kochane sa te maluszki, ktore tam chodza. Jak widza mojego Pajaczka to od razu przybiegaja z jakas zabawka. Slodkie Brzdace. I wyobrazcie sobie, ze wiekszosc gada!!!!! SZOKK!!!:glass:

Bloomoo witaj Kochana!! Moniq nam przekazala, ze nie wiesz bidulo w co rece wsadzic. Mam jednak nadzieje, ze troszke zwolnisz i zajrzysz do nas chociaz na chwilke :in_love: Usciskaj swojego malego Lobuziaczka!!! :15_5_17:

Patusiu, Justys, Kronkis Sirotki moje kochane!!!! Wy jak Trzej Amigos w domciu gnijecie :big_whoo::big_whoo: ZDROOOOWKAAA!!!

Magda & Kajetanek
http://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/IMG_00263.JPGhttp://ticker.7910.org/as1cA6GrmRJ1110MzIxfDU2MWR8S2FqZWNpayAtIE91ciBMaXR0bGUgUHJpbmNlIGlz.gif4th B-Day

Odnośnik do komentarza

martusia
dziendoberek

patusia zycze zdroweczka dla was. biedna zuzanka. od czego te zmiany na plucku??
justynka zdrowka dla gajuni
dla wszystkich dzieciaczkow i mamusiek duzo zdrowka

bartus w zlobku. znow plakal jak go oddawalam. ::(:

mam pytanko co do oklepywania. jak dlugo oklepujecie i w jaki sposob???

Glowka nizej, dlon w lodke (jakbys chciala wody nabrac) i delikatnie klepiesz od dolu zeber az do lopatek. Nie za dlugo, tak zeby odkrztusil.

Katia slicznosci foteczki i ogromnie sie ciesze, ze wycieczka sie tak wspaniale udala!!! poprosimy jeszcze foty!!!

Magda & Kajetanek
http://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/IMG_00263.JPGhttp://ticker.7910.org/as1cA6GrmRJ1110MzIxfDU2MWR8S2FqZWNpayAtIE91ciBMaXR0bGUgUHJpbmNlIGlz.gif4th B-Day

Odnośnik do komentarza

MARTUSIA panuje wirus a że my w domu wszyscy chorzy nie ominęło też Zuzanki (ale zachorowała jako ostatnia)

Ten wirus to nic w porównaniu do tego co idzie do Nas ze wschodu(tak mi powiedziała lekarka) :36_2_54:

MADA no widzisz jaki Pajączek dzielny,a Ty tam spokojnie u męża w pracy

BLOOMOO Witaj

Odnośnik do komentarza

madalenka
Patusia a co Ci lekarka mowila? ja mam cicha nadzieje, ze mroz ktory sie zbliza wypleni troche tego swinstwa. A u B w pracy gadam z chlopakami caly czas i oni zamiast pracowac to siedza tylkami do kompow i udzielaja sie w konwersacji :15_9_25:

że wirus który idzie ze wschodu jest gorszy niż który teraz panuje (a najgorsze jest to że na wirusa nie ma antybiotyku)nawet siostra która robiła mi zastrzyk na pogotowiu w sobotę też mi mówiła o tym,lekarze są bezradni to co się dzieje jest straszne najgorzej narażone są dzieci i starsi ludzie

Odnośnik do komentarza

mada ale jak dlugo? tak z minute czy wiecej bo bartek zaraz mi ucieka... ::):

kurcze, bartek ostatnio nie chce jesc. juz od ponad tygodnia. juz nie wiem co robic... czy mozna jakos zmusic dziecko do jedzenia??? jakie wy macie sposoby na niejadka?? taka chudzina z mojego bartusia sie zrobila ze ludzie mysla ze on jeszcze roczku nie skonczyl..

patusia wspolczuje wirusow. u nas tez non stop jakies wirusy....

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Ja trochę podkurowana, z nerką już lepiej a pierś zaczyna się goić i co z tego jak jutro mam kolejne naświetlania i pewnie bedzie bolało jeszcze bardziej::(:Wczoraj pojechałam na uczelnię i mam semestr zaliczony, jeszcze tylko egzamin z praktyk i semestr dyplomowy*( chociaż tyle dobrego, ze tam juz nie robia problemów).

Inka ogromne gratulacje. Śliczniusia córeczka, ma bardzo piękne oczka:36_3_15:
Mada gratuluję dzielnego żłobkowicza, a Ty jesteś super mamusia:36_3_15:
Patusiu, Justyna zdróweczka
Katia super ze wycieczka udana
Więcej nie pamiętam, ale serdecznie Was pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

patusia23

GOSIU Witaj super że semestr zaliczony,dobrze że się podleczyłaś,a jak Amelka???

Amelka ma lekki katarek i poza tym zdrowa na szczęscie, po ostatnim zapaleniu oskrzeli jest oki, po szczepieniu też się nic nie dzieje ( jak narazie). Dziękuję za troskę ::):

Odnośnik do komentarza

martusia ile wlezie! ja Kajtka jak 20 sek oklepuje to jest cud nad wisla. Grunt, zebys chwile dala rade - najlepiej jak sobie odkaszlnie. Nie martw sie, ze Bartus nie je - jak zglodnieje to bedzie wcinal. Kajtus tez sie wierzga czasami jak ma cos zjesc. W zlobku narazie nie chce. Panie mowia, ze jest najlzejszy w calej grupie, ale za to jeden z wyzszych.
patusiu kurcze, jak tu chronic nasze dzieci???? strach sie bac normalnie :uff2:

Magda & Kajetanek
http://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/IMG_00263.JPGhttp://ticker.7910.org/as1cA6GrmRJ1110MzIxfDU2MWR8S2FqZWNpayAtIE91ciBMaXR0bGUgUHJpbmNlIGlz.gif4th B-Day

Odnośnik do komentarza

martusia
mada ale jak dlugo? tak z minute czy wiecej bo bartek zaraz mi ucieka... ::):

kurcze, bartek ostatnio nie chce jesc. juz od ponad tygodnia. juz nie wiem co robic... czy mozna jakos zmusic dziecko do jedzenia??? jakie wy macie sposoby na niejadka?? taka chudzina z mojego bartusia sie zrobila ze ludzie mysla ze on jeszcze roczku nie skonczyl..

patusia wspolczuje wirusow. u nas tez non stop jakies wirusy....

nie jest to najlepsza metoda ale ja wsadzałam Dominika do krzesełka i dawałam coś co go baaardzo interesuje czym się zajmie i wtedy jadł bez problemu - nawet nie wiedział kiedy kończył

u mnie ta metoda po antybiotykach skutkowała bo inaczej nie jadł kompletnie nic...
nawet tego co bardzo lubi....

Odnośnik do komentarza

gośka
patusia23

gosiu witaj super że semestr zaliczony,dobrze że się podleczyłaś,a jak amelka???

amelka ma lekki katarek i poza tym zdrowa na szczęscie, po ostatnim zapaleniu oskrzeli jest oki, po szczepieniu też się nic nie dzieje ( jak narazie). Dziękuję za troskę ::):

:36_3_9:

Odnośnik do komentarza

Oklepywanie

Ten prosty zabieg stosuje się wobec nowo narodzonego dziecka w sytuacji, gdy przedłuża się wydanie przez niego pierwszego krzyku. Stymuluje on bowiem ośrodki oddechowy i naczynioruchowy, umiejscowione w centralnym układzie nerwowym. W sytuacjach zagrażających życiu (omdlenia i zapaści) bywa doraźnie stosowany do przywracania ważnych dla życia czynności organizmu, które po przybyciu pogotowia są wspomagane (nierzadko wysoko wyspecjalizowanymi działaniami lekarskimi). Relatywnie często używa się metody oklepywania do przywrócenia prawidłowego ukrwienia kończyn, twarzy, które były narażone na niskie temperatury. W stanach przeziębienia u dzieci - z kaszlem i dusznością - przed udaniem się do pediatry dobrze jest zastosować oklepywanie klatki piersiowej dziecka (omijając okolice serca) w celu uzyskania przekrwienia skóry i tkanki podskórnej. Tak pobudzonekrążenie miejscowe intensyfikuje krążenie wewnątrz klatki piersiowej, a przede wszystkim płuc; przyspieszenie obiegu krwi powoduje likwidację tworzących się ognisk zapalnych w płucach, zapobiegając zapaleniu płuc. Zabiegi tego typu stosuje się powszechnie w każdym wieku, w wielu schorzeniach (przewlekła dychawica oskrzelowa, rozedma i pylica płuc, zapalenie oskrzeli, głównie u palaczy tytoniu), jednak największy pożytek uzyskujemy u dzieci i ludzi starszych. Oklepywane miejsce powinno być oczyszczone, a ręce osoby wykonującej zabieg - czyste i ogrzane. Na skórę dziecka nanosimy wazelinę, krem lub spirytus kamforowy, co ułatwia kontakt ręki ze skórą chorego; u osób starszych - maści, np. zawierające wyciągi pieprzowca, jad żmii czy gorczycę. Oklepywanie należy wykonywać w sposób umiarkowany, stosownie do wieku i kondycji pacjenta. Obowiązuje zasada oklepywania ruchami od dołu do góry. Chory może leżeć, stać lub siedzieć, a po zabiegu należy go położyć do łóżka, okryć przewiewnymi tkaninami. Zabiegi można wielokrotnie powtarzać, zależnie od potrzeb, obserwując jednak, czy na skórze nie pojawiają się obrzęk lub wykwity.
Smarowania i nacierania

Zabiegi te stosujemy, podobnie jak oklepywanie, w celu uzyskania czynnego przekrwienia skóry i tkanek głębiej leżących.

Najczęstsze wskazania:
Proste zabiegi

* uczucie marznięcia pod wpływem niskich temperatur; zwężenie naczyń krwionośnych, np. wypadku nerwic naczyniowych, miażdżycy, cukrzycy; stany po urazach mechanicznych,
* przeziębienie, grypa, zapalenie górnych dróg oddechowych i płuc,
* nerwobóle wielkich nerwów (kulszowego, międzyżebrowych i in.),
* mięśniobóle reumatyczne, pourazowe, nerwicowe,
* bóle stawowe w schorzeniach reumatycznych, zwyrodnieniowych, pourazowych.

W polu nacierania nie może być żadnych zmian ropnych lub otarć naskórka, pęcherzy, nagniotków, modzeli, zmian grzybiczych. W razie ostrych bólów możemy stosować smarowania z użyciem niewielkiej siły. W przypadku bólów przewlekłych, uciążliwych, o niewielkim nasileniu, wykonujemy nacieranie, naciskając nieco mocniej, zwłaszcza w miejscach szczególnie bolesnych. Aby wzmocnić efekt przekrwienny i przeciwbólowy, najczęściej stosujemy środki drażniące powodujące rozszerzenie naczyń krwionośnych. W przypadku przemarznięcia i tzw. chorób przeziębieniowych najczęściej używa się spirytusu salicylowego, mrówkowego, kamforowego lub czystego oraz balsamów, np. metylowo-salicylowego. Podobnie w nerwicach naczyniowych. W przypadkach miażdżycy kończyn dolnych, uszkodzeń naczyń wskutek urazu, a także uszkodzeń naczyń i nerwów obwodowych i czuciowych w przebiegu np. cukrzycy, zwykle działanie mechaniczne (siła nacisku) musi być umiarkowanej, ze względu na zwiększoną łamliwość naczyń krwionośnych. Uszkodzenie naczyń objawia się wylewami podskórnymi (sińcami - krwiakami). Do nacierań w schorzeniach reumatycznych, zwyrodnieniowych i nerwobólach stosujemy maści o silnym działaniu drażniącym, takie jak: przetwory pieprzowca (Capsiderm, Capsigel, Linimentum capsici), kwasu mrówkowego, maść zawierającą jad żmii (Viprosal) i in. Nacieranie powinno trwać od kilku do kilkunastu minut w zależności od powierzchni skóry poddanej zabiegowi oraz od indywidualnej wrażliwości chorego. Po zabiegu przekrwienie czynne skóry odczuwane jest przez chorego jako ciepło. W większości przypadków następuje wzmożone pocenie się chorego. Nacieranie można wykonywać nie częściej niż jeden raz dziennie (przerywamy na dwa, trzy dni w wypadku powstania podrażnień skóry). Po zabiegu należy pacjenta dokładnie okryć. Nacierane stawy powinno się owinąć tkaniną przepuszczającą powietrze. Chory powinien zająć pozycję leżącą. U nieobłożnie chorych zabieg wykonuje się wieczorem, przed snem. W kilka lub kilkanaście godzin po zabiegu wskazana jest łagodna kąpiel oczyszczająca, poprawiająca oddychanie skórne, a także przynosząca fizyczną ulgę choremu. Wcieranie maści Nitrocard (zawierającej w swoim składzie nitroglicerynę) stosuje się w przypadku łagodniejszych postaci choroby wieńcowej serca, zgodnie ze wskazaniami lekarza.

Uwaga: U chorych uczulonych, dzieci, szczególnie małych, należy zwrócić uwagę, czy preparat zastosowany do oklepywania, czy nacierania nie podrażnia chorego, np. nie wywołuje duszności!

dr n. med. Józef Jan Świrski

http://www.suwaczki.com/tickers/860iio4p5bnysih3.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2i09kvjtx621v.png

Odnośnik do komentarza

Jeżeli Moja to dedykuję ją

-MADALENCE I JEJ DZIELNEMU PAJĄCZKOWI
-STARLETCE ABY SZYBKO DOŁEK ZNIKŁ
-ANULCE I DZIECIACZKĄ
-JUSTYNCE I GAJUNI
-INCE (ZA DZISIEJSZY POWRÓT DO DOMU )MAJI I MILENCE
-BLOOMOO
-GOSI I AMELCE
-MARTUSI ABY BARTUSIOWI APETYT WRÓCIŁ
-KATIE,ANN,OLI,MONIK,KAŚKE,AGNIESZKĘ,KRONKIŚ,ALE,I ZA WSZYSTKIE NASZE ZGUBY

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...