Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczko-Wrześnióweczki 2007


martusia

Rekomendowane odpowiedzi

Mi chodzilo o smoczek uspokajacz a nie do butelki.Pomaga on zaspokoic potrzebe ssania - no i ta metoda jest szybsza niz np dawanie coraz mniejszych porcji jedzenia czy picia.
Osobiscie tez radze podawac kaszke łyzeczka by wyrabiac u malca nawyk.Pediatra radzil mi by z butli tylko mleko i picie.
U nas 180 niezageszczonego mleka na noc starcza - na sniadanie mamy kaszke :)

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

dziewczyny jestescie kochane, ze dajecie mi tyle rad :Usteczka::Podziw:

tylko z ta moja cholera nie jest tak latwo :( ona ma charakterek jak 30letniia kobita :he:
co do jedzenia lyzeczka to wieczorami to nie przechodzi, jest totalnie marudna juz tak od mniej wiecej 18-19 chodzi spac o 20.30-21.30 czyli karmienie lyzeczka "na kolacje" nie przejdzie bo mala sie wije, wykreca, odwraca...
poza tym julka w ogole nie je kaszki lyzeczka, bo kaszka na nutramigenie jest kompletnie niezjadliwa :( dlatego przemycam jej kaszke w mleku (dosladzam jeszcze glukoza zeby w ogole je ruszyla).

kuzwa naprawde ciezko jest zywic dziecko bez mleka :Płacz: jest tyle dobrych mlecznych rzeczy na rynku, a jula nie moze ich nawet tknac :Płacz: Ostatnio dalam jej odrobinke kanapki z twarozkiem zeby zobaczyc co i jak, no i jeszcze jej nie przeszlo z ta nietolerancja laktozy, kupa byla smierdzaca kwasem i zielona...zboczylam z tematu...

W kazdym razie, dzisiaj kupie smoczek porzadny do kaszki i sprobuje dac jej takie geste mleko na noc, jutro rano sprobuje zrobic jej kaszke na gesto i dac lyzeczka (moze sie uda), postaram sie nauczyc ja jedzenia lyzeczka wieczorami (bede jej dawac jej ulubione najukochansze sloiczki, moze uda mi sie wyrobic nawyk spokojnego siedzenia przy jedzeniu mimo zmęczenia) no i moze w twn sposob jakos uda mi sie ja kiedys nakarmic lyzeczka kaszka na noc i bedzie spala do rana....

ehh pomarzyc zawsze mozna :) Plan jest, teraz musze zaczac dzialac, ale cos ciezko to widze hihi

ps. antalis smoczkiem uspokajaczem pluje na odleglosc nawet w nocy :D

Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysi

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

Nie wiem jak w pl ale tu dziecko od 12 m-ca zycia nie korzysta juz z butelki ze smoczkiem.Ja olimpii juz od 2 tyg podaje mleko w niekapku aventu,wode w niekapku tommy tippe i wie skubana co w ktorym jest i jak jest czas na mleko to nie napije sie wody.no a w nocy jak chce jej sie pic to ma kubek w łózeczku i sie czestuje :D tylko wodą ocztywiscie :)

Veann-to nie jest tak ze masz charakterne dziecko i ze musi pic w nocy mleko. Julia juz jest na tyle kumata ze wie ze drzac sie wnieboglosy wymusi je na tobie i dlatego masz wrazenie wlasnie ze ona charakterna. W tym wieku dzieci bez jedzenia w nocy wytrzymuja juz 9-12h z marginesem oczywiscie. Absolutnie żadnych soczkow,czy gestych sokow w nocy........tylko woda.
Prawda jest taka ze to ty musisz byc przygotowana na nie dawanie mleka jej w nocy i jesli tak to mozesz zaczac trudna walke bo dzieciak coraz starszy i wie jak egzekwowac ta sprawe.
zatem przepraszam za mega posta i moj wywod na ten temat :)

Odnośnik do komentarza

Olimpijko zgadzam sie z Toba w 100 %.
Tak jak pisalam mozna mala oduczyc powoli lub terapia wstrzasowa. To drugie trudniejsze dla rodzicow.Dziecko bedzie sie darlo w nieboglosy ale sie w koncu zmeczy i padnie, po paru nocach zrozumie. Tylko trzeba byc konsekwentnym.

Prostszym acz chyba bardziej pracochlonnym jest zmiejszanie il pitej wody w nocy.

Moj Kacper ma niekapka z Canpola i Tomme Tipee ale nie za bardzo umie z nich pic - dziaselka ma obolale biedak a po drugie nie zamyka buzki przy piciu i czesc wody leci po prostu na ubranko. Kule nie wiem czy to kubek czy synek zeputy :P

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

antalis
Olimpijko zgadzam sie z Toba w 100 %.
Tak jak pisalam mozna mala oduczyc powoli lub terapia wstrzasowa. To drugie trudniejsze dla rodzicow.Dziecko bedzie sie darlo w nieboglosy ale sie w koncu zmeczy i padnie, po paru nocach zrozumie. Tylko trzeba byc konsekwentnym.

Prostszym acz chyba bardziej pracochlonnym jest zmiejszanie il pitej wody w nocy.

Moj Kacper ma niekapka z Canpola i Tomme Tipee ale nie za bardzo umie z nich pic - dziaselka ma obolale biedak a po drugie nie zamyka buzki przy piciu i czesc wody leci po prostu na ubranko. Kule nie wiem czy to kubek czy synek zeputy :P

no u nas olisia pije z niekapka od 4 m-ca zycia ale teraz ddefinitywnie nie pije z butelek-wyrzucone wszystkie wiec nie kusily :D

A wydaje mi sie ze terapia wstrzasowa tylko zda egzamin bo dziecko starsze i rozumniejsze.Wiec jak Veann nie jest gotowa na tydz czy dwa walki z corka i uspakajanie ale pod zadnym pozorem nie podanie mleka....to nie ma co zaczynac :)

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

aga521
a ja siedzie i szukam prawa UE o placach zabaw dla dzieci, chcę wymusić na wspólnocie mieszkaniowej modernizacje i ogrodzenie placu ale jakoś kiepsko mi idzie

hmmm nie pomoge ale dodam ze tutaj sa ogrodzone place i modernizowane a to kraj unijny wiec ...

Odnośnik do komentarza

Olimpijka
aga521
a ja siedzie i szukam prawa UE o placach zabaw dla dzieci, chcę wymusić na wspólnocie mieszkaniowej modernizacje i ogrodzenie placu ale jakoś kiepsko mi idzie

hmmm nie pomoge ale dodam ze tutaj sa ogrodzone place i modernizowane a to kraj unijny wiec ...

zobaczymy może mi się coś uda z tym zrobić na razie chyb napisze jakiś wniosek może to coś pomoże a jak nie to zacznie się wojna :Trudy:

Odnośnik do komentarza

Ale zescie nastukaly.
I ja zdania ze zabieramy sie za zmiany w zyciu dziecka bedac gotowym na to by wytrwac i nie mieszac mu w glowie, kazde z nich charakterne i uparcie chcialoby wytrwac przy tym co mu sie wydaje najlepsze ale to my poki co musimy im podpowiadac co lepsze. U nas picie tylko z niekapka (glownie woda). Kaszka 18.15-18.30, kapiel, mycie zebow i sen ok 19 i do ok 6 spanie.

Gda dzieki za szczegolowy opis co u Was
Goska brawo dla Amelki

Dzieci po teatrzyku spia jeszcze wiec mam chwile oddechu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...