Skocz do zawartości
Forum

czy to jest zmęczenie?????


aga88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 22 lata, 8 miesięcy temu urodziłam córeczke a od trzych miesięcy pracuje w markecie. nie wiem co sie ze mna dzieje. nie moge sie wyspać, ciągle jestem zmeczona i nic mi sie niechce. czesto mam tzw. doła ale staram sie o niczym przejmującym nie myslec. nie wiem do kogo sie zwrócic wiec pierwsze co pomyslalam ze moze pani mi w jakis sposob pomoze i doradzi jak sobie z tym radzic i czy to moze byc naprawde zmeczenie bo moze mam takiego ogromnego lenia??? nie wiem ale zle to wplywa na moj zwiazek no i oczywiscie na mnie. bardzo prosze o jakiekolwiek rady. odpowiem na wszystkie pytania. Dziekuje i pozdrawiam.

http://suwaczki.slub-wesele.pl/200912244865.html

Odnośnik do komentarza

Witam,

jeżeli dobrze zrozumiałam czuje się Pani przygnębiona, zniechęcona do robienia czegokolwiek i przemęczona. Ten stan trwa już od jakiegoś czasu i jak Pani zauważyła zaczyna się odbijać na Pani relacji z mężem. Zastanawia się Pani z czego to może wynikać i jak sobie z tym radzić? Domyślam się, że chciałaby Pani czuć się lepiej i mieć więcej energii do działania?

Napisała Pani, że ma zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy. Czy leczy ja Pani? Bierze leki? Czy kontaktowała się Pani z lekarzem prowadzącym? Być może Pani przemęczenie i przygnębienie jest skutkiem źle pracującej tarczycy lub przyjmowanych leków. Warto więc najpierw to sprawdzić.

Jeżeli lekarz powie, że pani samopoczucie nie jest wynikiem niedoczynności tarczycy to można szukać przyczyny gdzie indziej.

Być może Pani zmęczenie i przygnębienie jest sygnałem, że jakieś ważne potrzeby są nie zaspokajane.
Proszę usiąść, wsłuchać się w siebie i odpowiedzieć sobie na pytania:

Ile czasu w ciągu doby poświęcam na odpoczynek?

Ile czasu przeznaczam na sen? relaks? chwilę przyjemności tylko dla siebie?

Ile dziennie czasu spędza Pani na wykonywaniu czynności obowiązkowych i czy wśród nich są czynności sprawiające Pani przyjemność?

Czy w ciągu dnia wygospodarowuje sobie Pani chwilę dla własnej aktywności- przyjemności?

Jak wygląda Pani dieta? Czy dba Pani o swoje ciało i zdrowie?

Jak wygląda sytuacja w pracy? Czy sprawia Pani przyjemność? Czy jest źródłem stresu?

Jak wygląda sytuacja w domu? Czy cieszy Panią opieka nad dzieckiem? Czy coś Panią niepokoi?martwi?
Jak układają się relacje z mężem?z dzieckiem?innymi domownikami?

Czy ma Pani wsparcie i pomoc w łączeniu opieki nad dzieckiem i pracą?

czy ma Pani przyjaciół, znajomych, z którymi może Pani podzielić się swoimi troskami lub poprosić o pomoc?

Odpowiedzi na te pytania pozwolą Pani zlokalizować jakie potrzeby są niezaspokojone.

Jeżeli potrzeba snu i odpoczynku jest chronicznie niezaspokajana to poszukanie strategii na jej zaspokojenie pomoże Pani zawalczyć ze zmęczeniem.

Jeżeli potrzeba wsparcia i pomocy domaga się zaspokojenia to poszukanie osób, które pomogą Pani w łączeniu obowiązków zawodowych z domowymi poprawi Pani samopoczucie.

Jeżeli to potrzeba bezpieczeństwa bądź kontaktu, współpracy, lub bliskości wymaga zaspokojenia to warto nad nimi popracować...

Objawy przez Panią opisane mogą również wskazywać na depresję i wtedy warto się wybrać do specjalisty, który dobierze właściwe antydepresanty lub zaleci terapię.

pozdrawiam serdecznie
Joanna B.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...