Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Justyś

9 miesięcy i nie siedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, mój synek za 1,5tyg skończy 9 mies, natomiast jeszcze stabilnie nie siedzi-gdybym próbowała go posadzić sama(co zrobiłam kilka razy żeby się zorientować czy daje sobie z tym radę) to to siedzi chwiejnie, choć kilka sekund udaje mu się utrzymać wyprostowane plecki i nie "polecieć na bok",do próby samodzielnego podniesienia się do pozycji siedzącej raczej mu daleko,bo potrafi jedynie zrobić taką jakby kołyskę(kąt ok 35stopni)unosząc głowę i tułów do góry, poza tym nie dźwiga się jeszcze na wyprostowanych rękach leżąc na brzuchu i tym samym nie odrywa tułowia(tak jakby do raczkowania(choć nóżki podciąga pod pupkę) i zdarza mu się pełzac z jedną nogą wyprostowaną a drugą odpychając się od podłoża dosłownie kilka cm.
3 kwestia to od samego początku nie chwyta dłońmi za moje ręce i nie próbuje się podciągać.
Nie zmuszam go do niczego i pozwalam na samoistny rozwój jednak jego rówieśnicy opanowali już te kwestie do perfekcji a nawet są jeden etap do przodu i zaczynam się martwić.

Z góry dziękuję za odpowiedź!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Rzeczywiście synek troszkę za mało umie jak na swój wiek... W 9 miesiącu nie musi jeszcze samodzielnie siadać, ale powinien już dosyć stabilnie siedzieć posadzony. Na brzuszku powinien się podpierać na wyprostowanych rączkach, a nawet przyjmować pozycję czworaczą. Dobrze, że odpycha się nóżkami w leżeniu na brzuszku, choć lepiej by było, gdyby to robił obiema nóżkami (czyli pełzał symetrycznie). I nie jest najlepsze to, że nie chwyta rączkami... Wydaje mi się, że przydałaby się synkowi konsultacja z lekarzem rehabilitacji i kilka spotkań z fizjoterapeutą. Bo należałoby wspomóc jego rozwój ruchowy (synka, nie lekarza czy terapeuty ;) ). Być może wystarczy niewielka stymulacja jego rozwoju i synek nadrobi wszelkie zaległości. M.B.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dziękuję za odpowiedz,za 1,5tyg będe na kontroli wagi u mojego pediatry,poproszę o sprawdzenie tych rzeczy i ewentualne skierowanie o specjalistów jednak widze lekkie poprawy w rozwoju synka :):36_1_21::36_1_21::36_1_21:

synek z dnia na dzień coraz lepiej siedzi.to już kilka dni jak go posadzę to siedzi bardzo długo, w wózku potrafi sam się podnieść do pozycji siedzącej(gdy ma rozłożony wózek na leżąco)-jakoś chwyta się z 2 str.i pociaga,jednak ani w łóżeczku ani na podłodze się nie podniesie, zauważyłam,że próbuje przytrzymać się np.mojej nogi i wtedy podciągać,choć do siedzącej i wyprostowanej pozycji jeszcze mu daleko)ale jest lepiej)od kilku dni zauważyłam też że pełza do tyłu.Gdy chce do przodu to unosi pupę,ręce ma jakoś pod siebie ułożone i odpycha się raczej jedną nogą choć drugą podciąga zaraz za nią.
Nie wiem dlaczego ale mam wrażenie że z niego raczej leniuch jest bo np. W wanience potrafi złapać się mocno i podciągnąć żeby dostać np leżące nieco dalej mydło.
:lup:
Mimo wszystko warto dopytać o tre kwestie osób o których Pani pisała!

Pozdrawiam i dziękuje!:36_2_25:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...