Skocz do zawartości
Forum

Torbiel skórna łuku brwiowego u rocznego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko czy jest ktoś kto miał malucha które miało torbiel skórną na łuku brwiowym i jak przebiegało wasze leczenie ?moja dzidzia ma rok i okazało sie że coś takiego posiada chcą to usuwać operacyjnie pod narkozą w niczym jej to nie przeszkadza nie jest grożne dla jej wzroku i wacham sie czy powinnam się godzić już na zabieg czy poczekać aż będzie starsza dodam że jest to mało widoczne i pomału rośnie :36_1_4:

Odnośnik do komentarza

Witaj;

mój synek coprawda nie miał na luku brwiowym takiego guzka, ale na glowie - z tyłu na potylicy. Byłam u pediatry i nie wiedziała co to, dała skierowanie do chirurga. Poszłam do chirurga dziecięcego (najlepszego w mieście) i powiedział, że trzeba usunąć. Był to zabieg pod narkoza na oddziale chirurgi jednego dnia i wszystko trwało ok. 10 minut. Bardzo się denerwowałam, ale w sumie nie bylo tak źle. Myślę, ze lepiej usunąć takie coś bo wtedy oddaje sie do badania i przynajmniej wiadomo co to. Mojemu wyszła jakas torbiel epidermalna..;)

Odnośnik do komentarza

ewelka2704
witam mam pytanko czy jest ktoś kto miał malucha które miało torbiel skórną na łuku brwiowym i jak przebiegało wasze leczenie ?moja dzidzia ma rok i okazało sie że coś takiego posiada chcą to usuwać operacyjnie pod narkozą w niczym jej to nie przeszkadza nie jest grożne dla jej wzroku i wacham sie czy powinnam się godzić już na zabieg czy poczekać aż będzie starsza dodam że jest to mało widoczne i pomału rośnie :36_1_4:

witam, mam ten sam problem, jesteśmy właśnie miesiąc przed zabiegiem a ja mam nadal wątpliwości co do tego zabiegu... czy ktoś ma już to za sobą?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!
Torbiel skórna okolicy łuku brwiowego u dziecka może być defektem wrodzonym. Ujawnia się wtedy już w pierwszym roku życia. Chociaż rośnie powoli i jest bezbolesna, to leczenie takich zmian polega wyłącznie na całkowitym usunięciu. Po zabiegu usunięta tkanka trafi do gabinetu histopatologicznego, bowiem torbiel podskórna powinna być różnicowana z innymi zmianami skórnymi, jak kaszak, włókniak, nerwiako – włókniak, naczyniak czy rozrost złośliwy tkanek.
Sam zabieg jest bardzo krótki, jednak ze względu na umiejscowienie zmiany wykonywany jest najczęściej pod narkozą. Zabieg wykonywany jest na Oddziale Chirurgii Jednego Dnia, tak więc tego samego dnia co zabieg młody pacjent wraca do domu.
Najlepiej jak najwcześniej zdecydować się na taki zabieg chirurgiczny. Ostateczna decyzja należy jednak do Pani.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...