Skocz do zawartości
Forum

Czy po zażyciu Escapelle możliwa jest ciąża?


Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich kobiet, które tu się użalają nad sobą: czy przeczytałyście ulotkę tego specyfiku??? czy lekarz Wam nie mówił o wszystkich tych skutkach i objawach??? Jak macie cały czas wątpliwości czy jesteście czy nie to nie czekajcie co będzie za 2 dni czy za 5, tylko zróbcie test z KRWI a nie z moczu. To badanie to Beta-HCG. To jest najpewniejszy wynik. I tak na przyszłość bądzcie rozważniejsze i uważniejsze. Czy naprawdę warto było dla tych kilku chwil uniesień teraz przez tyle dni się zadręczać psychicznie??? Przecież Wasi partnerzy już dawno zapomnieli o tym stosunku i mająto w głebokiej ..... , bo wychodzą z załażenia, że ten problem ich nie dotyczy. Cały czas jestem z Wami i mam nadzieje, że wszystko u każdej będzie ok, a ten jednorazowy wyskok będzie pewną nauczką na przyszłość. Pozdrawiam Was wszystkie

Odnośnik do komentarza
Gość kolorowakredka

Czesc. Ostatnio mialam podobna sytuacje do waszych, podczas stosunku pekla nam gumka. Niestety ani ja, ani on nie mielismy 100% pewnosci ze wszystko bedzie okey. Nie ukrywam ale ciaza jak dla mnie, to najgorsze co mogloby mnie teraz spotkac . Dostalam swietna prace, o ktora dluuugo sie staralam i ciaza tak nagle?? Nie.! Ale okey do sedna...mianowicie w pierwszej dobie ok 9h po stosunku pojechalismy prywatnie do ginekologa, co bylo dla mnie czyms strasznym bo byla to moja 1 wizyta u tego typu lekarza. ( zawsze sadzilam ze mam czas i bardzo mnie to krepowalo) ale teraz bylo to konieczne. Oczywiscie pani ginekolog zbadala mnie " od niechcenia " wypisala recepte na Escapelle, przytulila 160 zl i pozegnala mnie bo nast. Klientaka czekala. Co prawda wzielam ta tabletke i przez pierwsze 3 dni bardzo bolala mnie glowa, ciagle bylam glodna,slodycze pochlanialam jak swinia. Z humorem wgl masakra, lepsze-gorsze chwile, cos okropnego. Po 4 dniach dostalam obfity rzadki okres. ( 6 dni od planowanej miesiaczki ) czy jesli pojawi sie krwawienie to mozna wykluczyc ciaze?

Odnośnik do komentarza
Gość onazgdanska

Hej dziewczyny! Tyle co nas w sieci, tyle różnych doświadczeń z escapelle i historii zakończonych dzidziusiem lub nie. Ja też "zapomniałam się w akcji" z mężem. Mam 2 pełnoletnie córki. Prowadzimy otwarte rozmowy na tematy antykoncepcji. A tu...zaszalała mamusia. Wzięłam tabletkę escapelle 36 godzin "po". Dostałam okres po 44 dniach od zażycia tabletki. W międzyczasie cierpiałam z nerwów na niestrawność, bezsenność i mdłości. Myślę, że doszły mi kłęby siwych włosów. Ale to właśnie cena głupoty. Do tego doszła mi jeszcze wiedza na temat aborcji medycznej i tego, że w sieci są tysiące kobiet, które mają lub miały ten sam problem, co ja. Chciałabym podziękować wszystkim tym kobietom, które dają wsparcie w tych niewątpliwie trudnych momentach.

Odnośnik do komentarza
Gość zaniepokojnona

Witam :) w 12 wrzesnia z narzeczonym mieliśmy awarje tzn pękła nam prezerwatywa zażyłam escapelle 36 h po stosunku. okres dostałam 18 września teraz sźnia mi sie dwa dni nie wiem co o tym sądzić. dodam ze zrobiłam dwa testy, pierwszy zaraz po miesiaczce i drugi około tygodnia temu i oba wyszły negatywnie. wspomne również ze jestem szczesliwa mamą 4 msc bobasa. czy możliwe ze mimo zażycia escapeeli i dwóch negatywnych testach okres spoźnia sie przez ciąże?? Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Kochane dziewczyny z racji tego, że ja tez znalazłam sie w podobnej sytuacji i też szukałam jakiś wskazówek w opiniach innych opiszę Wam swój przypadek. 1 stycznia uprawiałam seks z chłopakiem, oczywiście pękła nam gumka, były to dni płodne, escapelle zażyłam w 30h. Efekty uboczne były dosyć nieprzyjemne: ból podbrzusza, zawroty głowy, ogólne rozdrażnienie i okropne upławy kolorze lekko żółtawym. 8 stycznia dostałam okres. Pierwsze dwa dni był on całkiem normalny później sie zatrzymał, ale powrócił po kilku godzinach w formie nieco mocniejszego plamienia ktore utrzymuje sie do dzisiaj z mniejszymi bądź wiekszymi przerwami. 10.01 zrobiłam test- wynik negatywny. 11.01 kolejny wynik negatywny, dzisiaj tj 13.01 byłam w ginekologa i nic tam nie zauważył mało tego zrobił mi badanie z krwi i wynik też jest negatywny. Tak więc drogie kobietki nie martwcie sie na zapas :) tabletka naprawdę działa i pomimo tego ze ma od ra groma efektów ubocznych które u każdej z nas mogą wyglądać inaczej myślę, że można jej zaufać :)

Odnośnik do komentarza
Gość Paulas13

Witam. Czy ktoś słyszał o zastrzykach dzien po? Byłam dzisiaj i ginekologa , chciałam tabletkę dzien po lecz lekarz powiedział ze poda mi zastrzyk domoesniowy i dodatkowo escalape. Nigdzie nie mogę znaleźć wiadomości o skuteczności tego zastrzyku. A z tego całego stresu nie zapytałam nawet jak on się nazywał. Dodam jeszcze ze zastrzyk dostałam 11 h po stosunku i zaraz zdążyłam tabletkę. Czy któraś z Was dostała kiedyś taki zastrzyk?

Odnośnik do komentarza

Cześć.Też miałam taką sytuację pierwszy raz w życiu musiałam zażyć taką tabletkę (pękła prezerwatywa). Po 36 godzin od stosunku ją zażyłam.Okres wystąpił kalendarzowo ale był bardzo skąpy.Dla pewności zrobiłam test wynik negatywny,całe szczęście bo już zaczęłam mieć myśli bo jakoś dziwnie się czułam.

Odnośnik do komentarza
Gość Słomeczka

Cześć Dziewczyny,
Opowiem Wam moją historię z Escapelle..
Po długim czasie bycia samej (3 lata), poznałam mężczyznę wydawać by się mogło wprost idealnego.. krótko się znaliśmy, seks nie wchodził w ogóle w grę, mam swoje zasady i swoją wartość ale jak to niestety bywa 23.04 kochaliśmy się pomimo tego, że nie chciałam i mówiłam, że nie jestem gotowa.. ale pieszczoty i pocałunki swoje zrobiły a moja długa abstynencja i wiek zrobiły swoje, z kamienia nie jestem.. nie miałam z tego przyjemności(tym bardziej, że były to zapewne moje dni płodne) myślałam tylko o tym, że nie mamy zabezpieczenia ehh.. tzw. szybki numerek. Strasznie źle się z tym czułam, nie skończył we mnie ale mimo wszystko bylam mocno zestresowana i zła na siebie, ze było nie po mojej myśli.. nie tak to mialo wyglądać. Umówiłam się z lekarzem i po 8h od stosunku wzięłam właśnie tę tabletkę.. skutków ubocznych brak poza bólem piersi, żadnych plamień nic, stresowałam się strasznie, zarzekałam się że nigdy więcej takich przygód bez zabezpieczenia tym bardziej, że wbrew pozorom jestem bardzo odpowiedzialną kobietą, żeby tego było mało 4 dni później stało się cos znacznie gorszego.. :( spotkaliśmy się i znowu doszło do zbliżenia.. nie chciałam, prosiłam żeby tego nie robił.. nie posłuchał.. wziął mnie siłą .. nie chce się rozdrabniać jak się czułam i przez co przeszłam, gdyby nie pomoc bliskich mi osób byłoby ciężko.. w życiu nie powiedziałabym że ten facet byłby w stanie zrobić coś takiego.. mniejsza z tym, chce o tym zapomnieć w każdym razie byłam zmuszona po 4 dniach wziąć znowu escapelle.. było to tydzień przed planowanym okresem i znowu stres i łzy.. tabletkę załatwiła mi na szybko przyjaciółka w tym samym dniu, w nocy mi ją przywiozła, czułam się lepiej, ale psychicznie było naprawdę źle.. w dalszym ciągu nie miałam skutków ubocznych, nie wytrzymałam, wczoraj zrobiłam test na szczęście wynik negatywny.. a dzisiaj dostałam upragniony okres, planowo jak miałam dostać.. ogromna ulga.. a co do faceta.. chyba jednak wiedział, że źle zrobił i próbował się tłumaczyć i zwalić winę na mnie, że ja chciałam i nie wiedział w końcu czy chce czy jednak nie.. teraz wiem, że to nie moja wina więc dziewczyny nie oceniajcie mnie bo każda może być w takiej sytuacji nawet jak tego się nie spodziewa i nie po takim człowieku.. podsumowując.. po dwóch tabletkach w krótkim odstępie czasu brak skutków ubocznych i okres też prawidłowo.. Każda kobieta funkcjonuje inaczej więc drogie Panie, głowa do góry i życzę Wam żeby wszystko było po Waszej myśli.. mi się udało, ale uraz pozostanie na długi czas.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam pisze z zapytaniem choć zdaję sobie sprawę że dowiem się za 2 tyg. Miałam wpadkę z mężem w dni płodne po 10 h lekarz wypisal escapelle. Nie mam pojęcia czy była owulacja, dni płodne raczej tak. Zaczełam oczywiście przeszukiwać cały Internet i wyszło na to że raczej ta tabletka nie pomoże  :(. Mam.36 lat i 2 dzieci. Doczytałam że alleone jest ponoć lepsza ale już taką mi zapisał ginekolog. Czy są Tu dziewczyny którym jednak escapelle pomógł w Dniach płodnych ??  Czy brak tzw skutków ubocznych w postaci plamień może oznaczać że się nie udało? Dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Gość Escapelle

Hej. 26 h po stosunku ( 11 dc) wzięłam escapelle, jakieś 5 dni później mialam lekko zabarwiony śluz krwią.  Okres dostałam w tym dniu co powinnam jednak trwał trochę krócej bo zamiast 6 dni to 4. Po tym zrobiłam 3 testy ciążowe, pierwszy 24 dni po stosunku, drugi 26, a trzeci 28 dni po i wszystkie wszystkie wyszły negatywne. Jednak ciągle źle się czuje, mam ból podbrzusza i mdlosci. Czy po takim czasie mogą być to nadal skutki uboczne escepelle? Czy testy mogly się pomylić po tak długim czasie? 

Odnośnik do komentarza
Gość abc123anonim

Cześć. Okres miałam 8 czerwca. Kochałam się z chłopakiem 26 czerwca. Pękła prezerwatywa. Tablete Ecsapelle jakoś tak ona, wzięłam 2h po stosunku. Jakie prawdopodobieństwo zajścia w ciąże? Błagam napiszcie, że znikome:((

Odnośnik do komentarza

Cześć, też zażyłam Escapelle, pod wpływem dużych emocji. Raczej czułam się po nim dobrze. Jednak psychicznie był dramat. 14 dni oczekiwania na miesiączkę był najgorszym czasem w moim życiu. Dlaczego? Bo bałam się, że gdy jednak zdarzy się ciąża nie mam pewności czy nie zaszkodziłam płodowi, czy mój organizm poradzi sobie hormonalnie i czy ja wytrzymam 9mcy ze świadomością, że mogłam zaszkodzić.  Pewne jest jedno więcej tego nie powtórze. I nie polecam takich przeżyć. Sama stworzyłam sobie emocjonalne piekło na ziemi. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...