Skocz do zawartości
Forum

Ranking spacerówek. Co polecacie drogie mamy?


Rekomendowane odpowiedzi

czesc dziewczyny jestem nowa na forum, a trafilam calkiem przypadkiem szukalam opini na temat wozka mamas and papas tempo...
glownie interesuje mnie prowadzenie tego wozka i rozkladanie, mam synka 21 m-cy, obecnie posiadam mamas and papas urbo ale jest juz za duzy i ciezki takze szukam mniejszego i lzejszego (wozka oczywiscie ;) )
dzieki za wszelkie info:36_3_15:

Odnośnik do komentarza

Ja mam tempo, ale używam głównie jako przewozówkę i leży w samochodzie. Ale... w lutym byłam z nim na nartach i dał radę po ubitym śniegu, czym byłam pozytywnie zaskoczona. Myślę, że jak na parasolkę to całkiem niezły wózek. Ja go daję radę prowadzić jedną ręką jeśli jest taka potrzeba (np. rozmawiam przez telefon), wiadomo, to nie to samo co jedna rączka, ale nie ucieka, nie skręca tam gdzie chce tylko tam gdzie ja chcę. Jest b. zwrotny. Kółka przyzwoitej wielkości - jakieś 15 cm, więc radzi sobie na większości nawierzchni. Rozkłada się prawie na płasko do spania, podnoszony podnóżek. Siedzisko jest szerokie (zimą córa zmieściła się do niego w kombinezonie i śpiworze emmaljungi) i wygodne. Pięciopunktowe pasy, łatwa regulacja. Ma kieszonkę w budce na drobiazgi. Budka z tyłu jest długa, tak, że jak się rozłoży siedzisko do spania to nie ma prześwitu (mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi). Łatwo się składa (jedną ręką i nogą, ja daję radę z dzieckiem na ręku) i przenosi (uchwyt do przenoszenia i dość niska waga). Rączki ma dość wysoko jakieś 107 cm, ale ja tak lubię. Podbijanie takie sobie, ale nie trzeba jakoś specjalnie się wysilać. Ogólnie prowadzi się dość przyjemnie. Bardzo fajna folia przeciwdeszczowa, zakrywa cały wózek łącznie z budą, choć początkowo musiała się "wyśmierdzieć". Żeby nie było tak słodko to jeszcze wady: mały kosz na zakupy (jak to w parasolkach), buda nie jest zbyt duża (można ewentualnie poratować się parasolką), jeśli powiesisz coś cięższego na rączkach i wyjmiesz dziecko to wózek może się wywrócić. Jeśli chodzi o amortyzację to szału nie ma, ale nie jest najgorsza. Jeśli chcesz jeszcze coś wiedzieć to pytaj.

Odnośnik do komentarza

o jej dziekuje bardzo za swietna i wyczerpujaca odp, wiesz bo ja juz przegladalam chyba 1000 wozkow ;) patrzylam na maclarena quest, mamas and papas kato ale ten ma fatalne oparcie takie jakby z trzech oddzielnych sztabek, kolejnym byl chicco liteway, a znalazlam dobra cene za wlasnie ten wozek m&p tempo, zawiera on footmoof, folie, parasolke i chyba go zamowie
a powiedz mi w jaki sposob opuszcza sie oparcie, to jest jakis mechanizm czy przy pomocy paska?

Odnośnik do komentarza

Po bokach są takie jakby szyny, trzeba niestety dwóch rąk użyć, ale działa bez problemów. Do góry wystarczy pochnąć oparcie i sie podnosi, nie trzeba nic kombinować. tu jest link, możesz sobie zdjęcie powiększyć i obejrzeć każdy szczegół. Aha, jakbym się chciała czepiać jeszcze tego wózka to koła troszkę turkoczą na kostce i hamulce trzeba czasem ze dwa razy nacisnąć, żeby zaskoczyły. Ściąganie tapicerki do prania to też "wyższa szkoła jazdy" bo trzeba śrubki odkręcać :/ Ale poza tym ogólnie go lubię, nawet ostatnio przez łąkę przejechał i dał radę :)

Odnośnik do komentarza

dzieki bardzo za opinie :flower2: dzis wlasnie odebralam wozek i od razu zostal wyprobowany, jestem zachwycona, maly moj usiadl w nim i siedzial nie chcial zejsc, bylo mu wygodnie, prowadzi sie super jest lekki, fajnie sie podbija i dosc dobrze sprawdzaja sie zawieszenia, jednym slowem jest super.
Wielkie dzieki marzen@ za polecenie tego wozka:36_2_25::taniec1:

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!!!Jestem mamą pólrocznego chłopczyka i szukam dla niego wózka spacerowego. Mały jeszcze nie siedzi wieć musi mieć wózeczek z rozkładanym oparciem na leżąco oraz regulowanym podnóżkiem. Naczytałam się już wiele forum i mam taki mętlik w głowie że szok. może wy mi pomożecie. Po pierwsze nie wiem czy lepiej kupić jakiś większy wózek spacerowy-pewnie wygodniejszy dla malca i wymieniać go po powiedzmy 1,5 roku na lekkąspacerówke czy od razu zainwestować w lekki wózeczek. W sklepie polecano mi Caretero Spacer Podobno wygodny dla dziecka-minusem jest brak całkowitego pionu oparcia-lekko odchylone. Wyglądowo taki sobie. Podoba mi się espiro active-ale czy wygodny dla półroczniaka?A może soć w stylu baby design sprint a potem wymienić na lekką laske???Zwariować można od tego wyboru. A może wy mi coś doradzicie jakiś konkretny model wózka. Bardzo prosze. Najlepiej cenowo do 500zł. Z góry wam dziękuje

Odnośnik do komentarza

Mój wózek jest świetny więc mogę tutaj go polecić drogie mamy. Kupiłam wózek Adamexu, modelu niestety nie pamiętam, jest to wózek modularny 3w1, mechanizm pod tym względem sprawdza się nad wyraz dobrze. Wózkiem miło się porusza, nawet w cięższych warunkach. W zimie wiatr nie dochodzi bezpośrednio do dziecka - dobra sprawa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...