Skocz do zawartości
Forum

Leczenie zębów w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

tu odpowiedź eksperta http://parenting.pl/stomatolog/4100-znieczulenie-w-ciazy-tak-czy-nie.html
a tu podobny temat na forum
http://parenting.pl/9-miesiecy-ciaza/2951-leczenie-zebow-w-ciazy.html

ja osobiście w obu ciążach przeszłam leczenie kanałowe ze znieczuleniem (określanym przez mojego dentystę jako "czystym").

Odnośnik do komentarza

mama225
Hej, jestem w 29 tyg ciąży, dentystka ma straszne obiekcje co do leczenia zębów tzn godzi się ale bez znieczulenia, na co ja z kolei się nie godzę. Co wy na to? Czekac na " po porodzie", czy się upierac. Aktualne zakładam most porcelanowy, czy któraś z Was ma podobną sytuację?

Idź do dentysty i śmialo wylecz zęby ze znieczuleniem. Ja leczyłam kanałowo ząb ze znieczuleniem jeszcze w I trymestrze ciąży. Nieleczone zęby są dużo groźniejsze dla dziecka niż znieczulenie.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

dorotea72
Ja również leczyłam kanałowo ze znieczuleniem - uważam że nieprzeleczone zęby są większym zagrożeniem dla płodu od znieczulenia, takie samo zdanie ma mój ginekolog. Oczywiście od II trymestru!

Yhym, ja się muszę zgodzić z koleżanką - i nasz ginekolog, który przez całą ciążę czuwał nad nami, że to tak ujmę też mówił, że po II trymestrze już spokojnie można małe znieczulenie u dentysty brać. A jak boli ząb , to nawet trzeba, bo te po-bólowe stany mogą być grożne, więc nie wolno trzymac leczenia zębów do po ciąży

Kto tam nuci pod nosem? to ja, to ja:)

Odnośnik do komentarza

Hej! To i ja dorzucę swoje trzy grosze.

Konsultowałam leczenie zębów z ginekologiem i dentystą jakiś czas temu. I tak jak dziewczyny pisały najważniejsze jest poinformowanie dentysty o ciąży i decyzja o konieczności znieczulenia.

Mój dentysta powiedział mi wręcz - zęby leczyć trzeba, czy jest się w ciąży czy nie. Ciąża przeciwskazaniem nie jest. Owszem, jeśli coś nie jest naglące i może "poczekać" nie trzeba narażać się na dodatkowy stres związany z borowaniem, ale jeśli sprawa nagli - trzeba. Dla dobra swojego i dziecka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...