Skocz do zawartości
Forum

Przedszkolaki z rocznika 2007


beybe29

Rekomendowane odpowiedzi

Jak po Świętach i przed Sylwestrem?
U nas Święta rodzinnie, gwiazdor obdarował synka wymarzonymi prezentami, więc radości było co niemiara. Najważniejszym podarunkiem był króliczek, o którym synek marzył. Nadał mu imię Jacek:-)
Mam niesamowity ubaw jak do niego mówi, opowiada mu coś, ostatnio puścił króliczka by pobiegał po jego pokoju, a sam coś rysował, a ja w kuchni gotowałam i synek po chwili do mnie woła: "Mamo, a Jacek mi przeszkadza". Tak komicznie to zabrzmiało:-)
I oczywiście nareszcie doczekał się wymarzonych gier m.in. spadające małpki.
Sylwester też spędzamy rodzinnie z najbliższymi.

Dziewczyny poniżej zamieszczam moją prośbę, której wątek założyłam też osobno. Jak coś możecie mi podsunąć będę bardzo wdzięczna.

Chodzi konkretnie o to, że w przedszkolu do którego chodzi mój 4-letni synek panie opiekunki zainicjowały pomysł aby raz w miesiącu jeden z rodziców przyszedł do dzieci i przeczytał bajkę. Bajka oczywiście nie może być za długa, by dzieciaki skupiły się na czytanej bajce.
Dlatego też chciałabym Was prosić o podpowiedzi jakie bajki, historyjki polecałybyście na taką okazję. Mam kilka swoich pomysłów, ale może podsuniecie coś lepszego:-)
Jest to grupa dzieci 4-letnich. Ja mam pomysł, aby po przeczytanej bajce dać dzieciom kartki z kolorowanką nawiązującą z przeczytaną lekturą, mogą to być postacie z bajki bądź sytuacje jakie miały w niej miejsce. Chciałabym takie "spotkanie z bajką" urozmaicić i dzieci zaciekawić czymś więcej. Jeśli macie więc dodatkowe pomysły na takie spotkanie z rodzicem też będę wdzięczna.

Pozdrawiam serdecznie i ślę najlepsze noworoczne życzenia:-)

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Witam poświątecznie :)

Święta mieliśmy bardzo udane :). Z preznetów też każdy zadowolony :)
Teraz mam mniej czasu, bo mam 2 dzieci w domu. Adaś ma wolne od szkoły więc Maciuś nie chodzi do przedszkola. Fajnie widzieć dwójkę tak fajnie bawiących się razem dzieci :), oczywiście niestety też się biją, ale grunt, że miłość braterska trwa ::):

Supermonikas - mnie nic nowego do głowy nie przychodzi, ale Twoje pomysły są super :yes:::):

Odnośnik do komentarza

I ja sie dolaczam do zyczen oby 2012 byl lepszym rokiem dla nas wszytskich

Monika moze jakies wierszyki np Tuwima Lokomotywa, Ptasie radio

U nas swieta udane spedzlismy z przyjaciolmi
Sylwestra spedzamy sami w domu we 3 tez moze byc przyjemnie

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Witam się z Wami w Nowym Roku życząc by rok 2012 był czasem radości, miłości i szczęścia:smile_move:

U nas Sylwester minął bardzo przyjemnie szczególnie dla Mateuszka, który "imprezował" z kuzynkami, dotrwali do północy i razem przywitaliśmy Nowy Rok.

W przedszkolu już wisi ogłoszenie o balach karnawałowych więc trzeba się brać za poszukiwanie odpowiedniego stroju.

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Maja nie dotrwala poszla spac o normalnej godz

U nas chyba nie bedzie zadnych bali oni tutaj nie ma takich zwyczajow byl bal przed swietami ale akurat majka w ten dzien nie byla w przedszkolu
Za to po nowym roku nie mogla sie doczekac kiedy pojdzie do przedszkola.

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Witam w Nowym Roku :)

My Sylwka robiliśmy u siebie. Nie wszyscy do nas dotarli, bo w dzień Sylwestra nagle przyszły choroby, i choć frekwencja nie dopisała, to i tak było super. Co się uśmialiśmy z przyjaciółmi to nasze :Śmiech:. Chłopaki były u mojej siostry i rodziców, do północy nie wytrwali, choć tak się zarzekali, że będą oglądać sztuczne ognie :Śmiech:

Tak sobie myślę, że zeszły rok nie był zły, ale i tak liczę, że Nowy Rok będzie lepszy od poprzedniego :)

Życzę samych dobrych wydarzeń/niespodzianek/rzeczy!

Odnośnik do komentarza

Jak tam przedszkolaki? My już stroje zaklepaliśmy w wypożyczalni na oba bale, pozostaje tylko czekać na zabawę.

Zaczęliśmy remont pokoju Mateuszka, jejciu bałagan w całym domu. A Mateusz co chwilę zmienia zdanie co do koloru ścian w swoim pokoju. Wkrótce zakup farby miejmy nadzieję, że do tego czasu dziecko określi swoje gusta:-)

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Dziubala-ten remont zaczyna mnie przerażać, bałagan w całym mieszkaniu jest nie do opisania, a mąż straszy że będzie jeszcze gorzej:-) A ja w poszukiwaniu inspiracji na zmiany w pokoju Mateusza szperam w necie.

Właśnie wczoraj w przedszkolu zawisło ogłoszenie - 20 stycznia jest impreza dla dziadków. Oczywiście dziadkowie już zawiadomieni:-)

A dzisiaj rano w przedszkolu była jakaś awaria i nie było prądu przez ok. godzinę, ale dzieci miały uciechę, mój to wręcz skakał z radości w szatni jak przyszliśmy, spełniło się życzenie dzieci, bo pamiętacie pisałam kiedyś, że miało nie być prądu i chyba jakiś chochlik ich wysłuchał:-)

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Hej :)

U nas też już jest ogłoszenie o występach i tak 23 stycznia jest przedstawienie dla dziadków, a 24-go dla rodziców. Nie wiem jak to zrobić, bo przedstawienie dla nas jest o 16.15, a Adaś ma o 17.00 trening piłki nożnej. Coś musimy wymyślić od tego czasu.

Monika - a masz już jakiś pomysł na pokój?
Ja swego czasu szukałam inspiracji na stronie Leroy-Merlin i na Muratorze. Ale nie znalazłam wtedy (3 lata temu) nic ciekawego do tego co ja potrzebowałam ;). Teraz jest w czym wybierać :)

Odnośnik do komentarza

Dziubala-Remont na początku miał polegać jedynie na odmalowaniu ścian w pokoju Mateuszka lub zmianie ich koloru, ale jednak samym malowaniu, ale odpowiednio powierciłam dziurę w brzuchu męża i namówiłam go na generalny remont. Pomysłów szukam w necie wszędzie i jak coś mi wpada w oko to sobie zapisuję fotkę na kompie. Mateuszka pokój nie jest duży (więc muszę to wziąć po uwagę przy planowaniu), ale w końcu każdą nawet najmniejszą przestrzeń można wspaniale wykorzystać. Chcę przede wszystkim zminimalizować ilość mebli w pokoju Matunia aby dać mu przestrzeń do zabawy i nauki.

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Widze ze u was karnawalowo i przedstawieniowo
U nas przedszkole organizuje 31 fary tale event dzieci maja sie przebrac za postacie z bajek a ze u nas nie ma wypozyczalni strojow majak ma jedna sukienke wrozki to bedzie wrozka

Monika i jak ci idzie szukanie inspiracji na pokoj

U mnie znowu bedziemy musieli malowac majki pokoj znowu dach przecieka czekamy az nasz landlord zburzy komin na dachu i polozy nowy dach Niestety nie chce zdemolowac filarow w srodku bo za duzy koszt
majki pokoj tez malutki do tego dziwny ksztalt ja zaczelam pozbywac sie zabawek ktorymi majka sie nie bawi

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

inka_80 - Zarówno remont jak i szukanie inspiracji posuwa się powoli ale do przodu:-)
Teraz jak wszystko wyniesione to pokój wydaje się o wiele większy. Szukam głównie rozwiązania, które zastąpiłoby dotyczasowy nazwijmy "regał". W pokoju jest mała wnęka i tam poprzedni właściciel mieszkania zrobił tą część ściany w półkach, fajnie to i wygląda, i może to jest funkcjonelne rozwiązanie, ale... półki aż po sufit, Mateusz sam tam nie sięgnie wszędzie, a półki też wąskie, bo i ta wnęka jest taka nie za głęboka. Muszę więc coś wykombinować:-)

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Monika to ja mam 2 takie wneki po obu stronach filaru
w jednej na szczescie zmiescila sie szafa a w drugiej expedit z ikei ale jakby tego nieszczesnego filaru nie bylo to na tamtej scianie staloby lozko ale moge sobie pomazyc nie nasz dom do tego majka w pokoju ma lozko szafke nocna i stolik i fotelik tez z ikei
Chcialabym sie pozbyc szafki ale nie mam co zrobic z gratami z szafki

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)

Życzę powodzenia z pokojami dzieci :). Ja taką zagwozdkę miałam prawie 3 lata temu, gdy zastanawiałam się jak urządzić moim synkom wspólny pokój (17m.kw.), by był funkcjonalny i miał wystarczająco dużo mebli, by pochować zabawki i inne rzeczy. Meble mieli robione na zamówienie, by było wszystko co chciałam i w tych wymiarach co chciałam ;). Z wszystkiego jestem zadowolona poza tym, że regały zrobiliśmy ciut za płytkie (za mało głębokie), tak ze 2 cm więcej i byłoby ok ;)

Jutro będą miała kolegę Adasia z klasy na weekend i zostanie na noc, mam nadzieję, że przeżyję :D. Będzie się działo z 3 chłopaków :D

Supermonikas - w tym regale pod sufit górne półki możesz zrobić zabudowane i chować tam zabawki czy rzeczy, które są nieużywane.

Inka - a czemu chcesz się pozbyć szafki?

Miłego weekendu :)

Odnośnik do komentarza

inka_80 - wnęka w pokoju Mateuszka jest niewielka tzn. niezbyt głęboka dlatego są tam takie dość wąskie półeczki.
Na dole z kolei jest taka jakby szafka (ale bez drzwiczek, jest dość szeroka bo tam "poprzednicy" mieli postawiony telewizor). Teraz wpadłam na pomysł, że ta dolna "szafka" po usunięciu jednej z półek mogłaby służyć jako stolik, mamy drewniane krzesełko dziecięce do tego. Blisko jest okno więc byłoby jasno. A półki by zostały.

Dziubala - masz rację, te górne półki mogłabym wykorzystać, ale najlepiej nie zabudowując tylko skorzystałbym z różnego rodzaju koszyków dopasowanych kolorystycznie. Dzięki za podpowiedź:-)

Zastanawiam się tylko czy zostawić te półki w oryginale tak jak są (ciemny brąz) czy przemalować? Jak myślicie?

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Supermonika zalezy jaki masz plan ja chcialm zrobic majce jasny pokoj i przemalowalam szafe
U mnei ten przeklety filar jest olbrzymi wysuniety 32 cm a szerokosc 140 cm na dole jest jeszcze gorzej bo wysuniety na 44cm a szerokosci 180 cos mnie trafia jak mysle ile przestrzeni sie marnuje nie mozemy zmienic sofy bo nigdzie sie nie misci to co ja bym chciala kupic
No nic za 2 lata najprawdopodobniej zaczniemy wykupywac ten dom i bedziemy wtedy kombinowac jak usunac filary

Dziubala wydaje mi sie ze w majki pokoju nawet taka mala szafka zagraca jej pokoj

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)

Byliśmy złożyć podania o paszporty dla dzieci :). Skomplikowane są te szczegółowe wymagania, czepialska urzędniczka mi się trafiła, no ale taka ich praca ;). Dzieci do 5rż. mają paszport tylko na 1 rok. Nie wiedziałam jaki Maćkowi wybrać czy zwykły czy biometryczny. Cena ta sama więc wzięłam ten drugi, nie wiem po co, ale jakby co, to będzie mógł polecieć do Kanady bez wizy :sofunny:


Supermonikas
– jak koszyczki to koniecznie z przykrywkami, bo bez nich będziesz mieć sporo odkurzania.
Co do tego czy malować ten regał to musisz sama zdecydować ;). Czy reszta mebli też jest w tym kolorze? Mnie się podoba jednakowy kolor mebli i ja bym przemalowała by regał pasował do reszty mebli. Poza tym ciemne meble zmniejszają optycznie pokój ;)

Inka – a może szafkę dałoby się zrobić podwieszaną? Wtedy nie zajmowałaby miejsca na podłodze.

Odnośnik do komentarza

Dziubala paszporty, czyżby jakieś ciekawy wyjazd się szykował?

Remont w toku i zapewne jeszcze potrwa, ale to jest jak się robi samemu i jeszcze tylko popołudniami, bo o wolnym można pomarzyć.
Z tym regałem, czy może raczej z półkami jest tak, że one są w ciemnym kolorze, dopasownym zresztą do koloru paneli, które też są ciemno-brązowe (bardzo ładne zresztą), ale właśnie pojawiła się myśl o przemalowaniu tych półek by pokój się rozjaśnił, optycznie powiększył i było po prostu weselej, w końcu to pokój dziecka:-)

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Dziubala u mnie nie da rady powiesic bo to sa szuflady zreszta jedyna scian wolna jest z plyt i balabym sie tam cokolwiek powiesic poza obrazkiem zeby komus na glowe nie spadlo

Monika to super ze remont sie posuwa do przodu dacie rade i pewnie niedlugo skonczycie

U nas dalo rade jeszcze wyrobic majce paszport na 5 lat zawalilismy wtedy sprawe bo nie mielismy przetlumaczonego aktu urodzenia i za tlumaczenie w konsulacie umiejscowienie aktu urodzenia wyrobienie pesel itp zaplacilismy strasznie duzo
Szkoda ze przepisy sie zmienily i paszport tylko na rok
Planujecie wakacje ze paszporty wyrabiacie My chcemy spobie gdzies wyjechac ale na razie nie wiemy kiedy dach beda naprawiac i jestesmy uziemieni nawet z szukaniem bo nie znamy terminu

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...