Skocz do zawartości
Forum

Przedszkolaki z rocznika 2007


beybe29

Rekomendowane odpowiedzi

Dziubala
Raas - super z akademią filmową :great:, fajnie jakby każde przedszkole też miało tyle wyjść do kina :yes:

Inka - fajnie z wakacjami w Polsce, co roku tu przyjeżdżacie? Maja ma w przedskzolu inne dzieci polskie?

Dziubala - każde przedszkole może się zapisać, bo to oczywiście płatne zajęcia. Wydaje mi się, ze większość Multikin takie zajęcia organizuje.

Asia

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlgu1rjm8tnuaj.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala raczej co roku jezdzimy teraz tym bardziej bo chcemy zeby majak miala kontakt z dziadkami i jezykiem polskim

Wyjscia do kina fajna sprawa u nas w przedszkolu nie ma ale samemu mozna isc mamy w sobote i niedziele poranki dla dzieci i mlodziezy z bardzo tanimi biletami jednak na razie majka nie moze wysiedziec tyle
W jej przedszkolu jest tylko wyjscie na basen ale a piatki a ona konczy w czwartek i pilka nozna ale tez nie chodzi

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Halo zaglada ktos tu jeszcze
My jestesmy w trakcie zmiany przedszkola za tydzien konczy stare w miedzy czasie bedzie chodzila na zajecia adaptacyjne do nowego
Troche boje sie tej zmiany ze wzgledu na jej mowe ale juz nie daje rady prowadzac jej do starego
Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Witam :)

U nas wszystko ok :), z nowości to kilka dni temu Maciuś zaczął mówić "r" :Śmiech:

Inka - a w jakim sensie nie nie dajesz rady prowadzać Majki do starego?

Nisia - szkoda, że córka nie dostała się do przedszkola. Za rok na pewno się już uda :), bo 5-latki obligatoryjnie muszą zaliczyć "zerówkę", która od 2 czy 3 lat nazywa się "roczne przygotowanie przedszkolne" i bez niego nie można iść do I klasy.
Wg ostatnich informacji, które były podane kilka tygodni temu, ostatni rocznik, który może iść jako 7 l. do szkoły to 2006. A na czym ostatecznie stanie (uchwał jeszcze nie było) to się przekonamy w przyszłym roku. Póki co, rocznik 2007 będzie pierwszym, który obowiązkowo pójdzie jako 6 latki.
A do "zerówki" może chodzić albo w szkole albo w przedszkolu.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Dziubala chodzi o odleglosc dawalam rade przez 1,5 roku pchalam majke w wozku bo to taki maly len ale ona robi sie coraz ciezsza a ja mam problemy ze stawami
Z jednej strony boje sie zmiany z drugiej do nowego bedzie chodzila codziennie a nie 3 razy w tygodniu No i jej stara opiekunka tu pracuje wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Witam,koleżanki mi radzą że jak będzie musiała iść do zerówki (ja bym jednak wolała żeby poszła do szkolnej), to najlepiej żeby już w styczniu iść się do szkoły dopytywać a jak jest możliwość to już zapisać,bo jest szansa że się dostanie do tej szkoły blisko domu,a tak to może gdzieś na końcu miasta.Bo wnioski trzeba składać w marcu,a jak koleżanki w tym roku składały wnioski w marcu to usłyszały że nie ma już miejsc i jest już za pużno,A jak to jest u Was z tym zapisywaniem.

:princess_l: WERONIKA

Odnośnik do komentarza

Nisia ja niestety nie pomoge nie orientuje sie jak jest w polsce
My papiery juz teraz musimy wypelniac stresuje sie tez zeby wybrac jak najlepsza szkole w odleglosci 20 min od domu mamy 6 szkol musimy wpisac w aplikacji 3 i miasto przydziela szkole

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

nisia07
Witam,koleżanki mi radzą że jak będzie musiała iść do zerówki (ja bym jednak wolała żeby poszła do szkolnej), to najlepiej żeby już w styczniu iść się do szkoły dopytywać a jak jest możliwość to już zapisać,bo jest szansa że się dostanie do tej szkoły blisko domu,a tak to może gdzieś na końcu miasta.Bo wnioski trzeba składać w marcu,a jak koleżanki w tym roku składały wnioski w marcu to usłyszały że nie ma już miejsc i jest już za pużno,A jak to jest u Was z tym zapisywaniem.

Dziecko jest przydzielane do tzw. rejonowej szkoły i w niej ma zagwarantowane miejsce. Natomiast gdy dziecko ma być zapisane do szkoły w innym rejonie, to może się zdarzyć, że nie zostanie przyjęte (choć to się rzadko zdarza), bo pierwszeństwo mają dzieci z rejonu.
U mnie to tak wygląda, że ja mojego 6 latka zapisałam do I klasy do szkoły spoza rejonu :Oczko:, bo patrzą na adres zameldowania a nie zamieszkania. Jeszcze nie zmieniłam dowodu, mimo że mieszkamy tu już 2 lata ;). Jak zmienię dowód, to już będzie wedle rejonu ;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane,

Wracam i nadrabiam zaległości.
Nasz kochany 4-latek Mateuszek od września powędrował do starszaków, jak się dumnie sam nazywa. Grupa nazywa się teraz Muchomorki. Jest to grupa trochę mieszana bo oprócz 4-latków jest w niej kilkoro 5-letnich dzieci. Obawiałam się powrotu Mateuszka do przedszkola ponieważ przez wakacje do przedszkola nie chodził, ale okazało się, że niepotrzebnie się martwiłam, bo był cały w skowronkach, że wraca do przedszkola, że zobaczy się z dziećmi ze swojej grupy.
W przedszkolu podobnie jak w zeszłym roku jest dużo zajęć dodatkowych. Zapisaliśmy Mateuszka na kółko plastyczne (tak jak w zeszłym roku) i na angielski. Nie jest to ogromny koszt, a naprawdę bardzo dużo z tych zajęć wynosi. W ramach opłaty na komitet rodzicielski wszystkie dzieci mają też rytmikę i tańce ludowe, także tydzień w przedszkolu wypełniony atrakcjami:-)
Podczytałam o propozycji chodzenia dzieci do kina....u nas była propozycja wyjścia dzieci 1raz w miesiącu do Filcharmonii, koszt 4 zł, więc niewielki i widziałam, że się rodzice tłumnie wpisywali na listę.

A powiedzcie jak jest u Was ze zdjęciami wykonywanymi w przedszkolu?
W zeszłym roku w przedszkolu Mateuszka zdjęcia były naprawdę świetne (robi je oczywiście zewznętrzne studio fotograficzne), a tegoroczne propzycje jakieś nieciekawe i widzę, że mało rodzicó decyduje się na te fotografie.

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

supermonikas gratki dla Mateusza czasami nasze dzieci nas zadziwiaja

My dzis ostatni raz idziemy do satrego przedszkola kupilam nauczycielkom polskie cukierki kartke i daje jeszcze na przedszkolna choinke szydelkowe gwiazdki zrobione przeze mnie Teraz zastanawiam sie czy nie lepiej bylo by kupic dla przedszkola jakas zabawke ale juz jest za pozno
Bylismy dzis w nowym przedszkolu na zajeciach adaptacyjnych i majka wychodzila z placzem bo chciala pobawic sie jeszcze z dziecmi

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)

Co u Was?
U Maciusia w poniedziałek były niby zajęcia integracyjne a niby już bal andrzejkowy. Fajna zabawa rodziców z dziećmi :). I wczoraj jak Adaś mówił przy śniadaniu, że są Andrzejki, to Maciuś powiedział, że jest gapą, bo Andrzejki to już były :sofunny:

Supermonikas - w naszym przedszkolu zdjęcia są co jakiś czas robione przez prawdziwych fotografów i można je kupić albo nie, obowiązku nie ma. Ale są też zdjęcia robione przez same panie w grupach, te są już gorszej jakości, ale i tak prawie wszystkie kupuję, na których jest Maciuś, bo to fajna pamiątka :)

Inka - jak było na pożegnaniu starego przedszkola? A jak jest w nowym?

Odnośnik do komentarza

Dziubala prezent dalam manager ona miala podzielic panie nie kupowalam osobnych prezentow bo caly czas sie u nich cos zmienia i nawet nie wiem ile ich teraz pracuje
Dostalismy teczke z tym co majka robila u nich jak sie rozwijala fajnie poczytac cos takiego
Zostala wysciskana wycalaowana
A w nowym przedszkolu bardzo ladnie sie zaadaptowala dzis miala katar i troche kaszlu ale byl placz ze chce bardzo isc i ja zaprowadzilam
Jak nas dzieci zobaczyly to juz bylo look Maja's here wiec zawarla kilka przyjazni
Ogolnie jestem zadowolona bo chodzi codziennie a w przyszlym roku idzie do szkoly i tez zajecia beda codziennie tylko juz nie 3 godz a 5 a jak znajde prace to i dluzej bedzie tam siedzilala wiec niech powoli sie przyzwyczaja

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala Wracając do tematu zdjęć, to właśnie dzisiaj będą w przedszkolu robione fotki na zasadzie jak sama określiłaś, że jak się chce to kupi jak nie, to nie.
A, że dzisiaj jest bal Mikołajkowy w przedszkolu, z orkiestrą (więc impreza pałną parą), wierzę, że fotki będą super:-)

W grudniu jeszcze będą zajęcia otwarte z dziećmi, więc opórcz wspólnej zabawy z dzieckiem, będzie można dowiedzieć się więcej na temat zachowania pociechy.

W czwartek idę z Matim do Przychodni Rechabilitacyjnej (oczywiście czekaliśmy na tą wizytę kilka miesięcy), bo podczas bilansu czterolatka pediatra stwierdziła, że Mati ma koślawe stopy. Obserwując go baczniej od tego czasu stwierdzam, że jest lepiej niż było, ale lekarz to oceni najlepiej.

W przedszkolu jest konkurs na świąteczną słodką dekorację, więc musimy się zabrać z Matim do roboty, bo czas nagli hi hi hi

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Jak u Was Mikołajki? U nas na razie jeden zonk, bo tor samochodowy, który chłopaki wczoraj dostali nie działa :(. Teraz trzeba złożyć z powrotem do pudła ponad 6 metrów torów :Szok: i oddać do sklepu, mają wymienić na nowy.
W szkole Adaś dostał jajko niespodziankę (miało być tylko symbolicznie), a Maciuś w przedszkolu dostał od Mikołaja zestaw z Playmobile, Adaś mu zazdrości ;)
Do soboty Mikołaj u nas będzie, ale dobrze dzieciom ;)

Inka - fajnie, że Maja tak ładnie się zaadoptowała w nowym przedszkolu :). Większa ilość godzin też korzystna z wielu względów :)

Supermonikas - ja kupiłam teraz zdjęcia robione przez fotografa. One miały być z kalendarzem, ale nie chciałam go kupować, bo nie byłoby tam Adasia. Kupiłam od razu 3 zdjęcia (dla nas i dla dziadków) bo bardzo ładne - Maciuś jako kapitan za sterami statku :). A wczoraj mieli zdjęcia robione z Mikołajem więc też je na pewno kupię :)
Powodzenia na rehabilitacji? Gdzie będziecie chodzić?

Odnośnik do komentarza

Dziubala Wizytę w poradni możemy zaliczyć do udanych. Lekarka bardzo sympatyczna, Mateusz tak nawijał cały czas, że lekarka skupić się nie mogła wypisując skierowanie:-)
Stwierdziła, że ma koślawość stępu. Mati będzie chodził na ćwiczenia oraz fizjoterpię, ale w lutym, bo to był najszybszy termin. Ale przynajmniej wiemy już co i jak, wzięłam od lekarki skierowanie i zapisałam Mateuszka na zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w przedszkolu (bez tego skierowania nie jest to możliwe). Mamy też dorobić coś w rodzaju obcasika czy klina do bucików. Oczywiście w domku też ćwiczyć.

Wczoraj Mati zawiódł się w przedszkolu, bo była informacja, że nie będzie prądu, bo jest jakiś remont przyłącza. Dzieci miały przynieść latarki, latarenki, bo przy tej ponurej pogodzie to bardzo ciemno by było popołudniu w sali, a przy tym jaka to rozrywka dla dzieci. Mati uzbrojony w 2 latarki zadowolony poszedł do przedszkola. A energetyka "złośliwe" prądu nie wyłączyła. Dzieci zawiedzione całkowicie, bo taka atrakcja miała być. Ale skusiłam Mateusza perspektywą pogaszenia wieczorem świateł w całym domu i świecenia latarkami. Dał się udobruchać :-)

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Mój to wręcz biegnie do przedszkola:-)

Dziubala My jesteśmy z Bydgoszczy.

Wczoraj byłam na zajęciach otwartych w przedszkolu, zabawa była wspaniała, opiekunki naprawdę wspaniale zorganizowały zajęcia. Była też oczywiście okazja by dowiedzieć się co nieco o własnych pociechach.
Jak zobaczyłam jak Mati wariuje po zajęciach ze swoim przyjacielem Wojtusiem to włos się jeżył na głowie, ale faktycznie widać, że nadają na tych samych falach:-)

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Majka tez lubi nowe przedszkole chetnie chodzi
ale bedzie teraz miala 2 tyg przerwy swiatecznej
Jakos ze zmiana przedszkola zbiegly sie problemy ze spaniem zawsze usypiala przy zgszonym swietle nigdy nie miala problemow ze spaneim po ciemku
A teraz prawie cala noc musi sie swiecic lampka wydaje mi sie ze nie moze wypoczac przez to ze spi przy swietle Mowi ze boi sie potworow codziennie jest rytual sprawdzamy wszystko szafe lozko czy nie ma potworow wyganiamy je Staram sie ja wyciszyc na noc sprawdzam co czytamy na noc zeby nie bylo nic strasznego
juz sama nie wiem co robic moze wy macie jakies propzycje

Supermonikas czy Mateusz ma jakies probelmy z chodzeniem
Majka ma koslawe kolana takie x i stawia stopy do srodka Bylam z nia tutaj u rehabilitantki ale stwierdzila ze wszytsko jest dobrze i taki jej urok a ja jakos nie potrafie tego zostawic chyba jak bede w polsce udam sie z nia do ortopedy
Dodam ze chodzi biega normalnie

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)

Robicie już coś w związku ze Świętami? Ja na razie zaplanowałam mycie okien na wtorek :Śmiech:. A jak dobrze pójdzie, to jutro ubierzemy choinkę, tylko najpierw musimy ją kupić, a jeszcze sprzedających choinki nie widziałam.

Superminikas - jakoś mi się wydawało, że jesteś z Krakowa ;)

Inka - u nas taki strach przed potworami (dokładnie to były... wilki) był u Adasia, i to wcześniej niż u Majeczki. Spokój był tak chyba do ok. 3l., zasypiał zawsze sam przy zgaszonym świetle, zamkniętych drzwiach i nie miał problemów ze spaniem po ciemku. Aż jakoś tak sam przeszedł czas, że trzeba było być przy Adasiu aż nie zaśnie (na szczęście nie trwało to dłużej niż kilka minut) i musiało być w tym czasie zaświecone światło. Jak zasnął to gasiliśmy lampkę. Ten okres, że się boi (wilków, złodziei, kosmitów, pożaru) i że trzeba być z nim do zaśnięcia długo trwał, minął dopiero... w tym roku na wakacjach. Na początku sprawdzaliśmy w jego obecności pokój, łóżko, parapety itd., potem z tego zrezygnowaliśmy, bo nic to nie dawało. Książek, gier i bajek, to cały czas pilnujemy, by były odpowiednie do wieku i charakteru dziecka więc to nie w tym problem. Być może to taki etap albo coś się wydarzyło i to nie było przy nas? Tego się nie dowiemy.
Teraz jak idą spać to światło (najpierw było górne, teraz wystarczy taka lampka-akwarium) musi się świecić dopóki nie zasną i drzwi muszą być otwarte. Jak zasną to światło gasimy i drzwi zamykamy. Te strachy ma/miał tylko starszy, na szczęście młodszemu to się nie udzieliło.
Z tych moich doświadczeń, to poza pilnowaniem właśnie gier, bajek, książek, nie straszeniem dziecka, to zostaje tylko przeczekanie tego problemu.

Odnośnik do komentarza

Dzieki Dziubala
Mam tylko nadzieje ze te leki szybko jej mina
Ja gasze jej swatlo jak zasnie a moj malz do mnie po co gasze ze w nocy trzeba wstawac i znowu zapalac jak sie obudzi nie chce mu sie wstawac po prostu
Dzis i tak nocka nie przespana bo Majka plakala ze ja kolana bola wczoraj pobiegala po sniegu, troche przemarzla i chyba dlatego nastepnym razem dam jej calpol zeby sie nie meczyla

U mnie snieznie i mrozno i za mycie okien napewno sie nie biore. Mam bardzo wrazliwe dlonie na zimno. Bede robila pozadek w szafach obiecalam sobie ze odloze wszystko co jest za male zniszczone itd bo niby szfa pelna a nie mam co wlozyc na siebie
Zrobilam tez prezent dal majki pod choinke musze zrobic jeszcze jedna taka maskotke dla siostrzenicy
Pochwale sie a co
Dolozylam tez moje ozdoby jakie robilam w tym roku

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Jak przygotowania do Świąt? U mnie powoli to idzie, na razie część prezentów kupiona i okna już umyte, uff ;). Jutro z zakupami prezentowymi i spożywczymi chcę finiszować, mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli :)
U Maciusia w przedszkolu jutro Wigilia, zresztą u Adasia w szkole też :). W piątek szkoła ma wolne więc Maciuś chyba też już nie pójdzie do przedszkola żeby Adaś miał towarzystwo w domu :)

Inka - piękna prace :Podziw:, ale masz talent :great:

Odnośnik do komentarza

W tę szczególną okazję do dzielenia się dobrym słowem i radością, jaką są Święta Bożego Narodzenia, składam z serca płynące życzenia. Niech pokój zagości wśród nas i serca wypełni głęboką nadzieją na dobrą przyszłość.
Niech nie zabraknie także tych osobistych darów, jak zdrowie, radość, pokój ducha
i ludzka życzliwość.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...