Skocz do zawartości
Forum

Przedszkolaki z rocznika 2007


beybe29

Rekomendowane odpowiedzi

Raas zdrowia dla Oli

Marti witaj i zapraszam do klikania::):
Moje dzieci też chodzą do przedszkola na wsi, ale ja z naszego jestem bardzo zadowolona::): Mają bardzo duuużo dodtakowych zajęć i przez cały czas gdzieś jeżdżą (np do teatru do Gdańska). Różne teatrzyki przyjeżdżają również do p-kola::):
Więc rodzice i dzieci są bardzo zadowolone, no i Panie bardzo miłe::):
A co najważniejsze, to jest najtańsze p-kole w okolicy::):

Dominika mama aniołka 13.04.2004, Filipa i Gabrysi:mis:
http://suwaczki.maluchy.pl/li-37449.pnghttp://suwaczki.maluchy.pl/li-37450.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dawno nie zagladalam na watek
Wiec duzo zdrowka wszytskim chorowitkom
Ja mialam nadzieje ze moja Maja zarazi sie ospa od mojego siostrzenca w tamtym roku akurat dotarlismy do niego jak zaczely wysypywac sie krosty razem sie bawili i niestety nic z tego nie wyszlo tez wolalabym zeby to przeszla

A u nas w koncu choroby odpuscily przed nowym rokiem. Maja po nowym roku zmienila grupe chodzi teraz do 3 latkow maja wiecej zajec rozwijajacych. Jej kolega zostal w mlodszej grupie ale podobno juz bawi sie z innym chlopcem. Mala chlopaczara bedzie.
Na sylwestra poszlismy do zanjomych ktorzy maja 3 miesiecznego synka i nawt sie nie spodziewalam ze Majka bedzie taka delikatna dla niego Pokazywala mu zabawki a jak uderzyl raczka w zabawke ktora majka mu podawala to mowila dobrze i glaskala go po glowce
Do dzis mowi ze ona chce jechac do baby

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie

Dziś byliśmy na wizycie u laryngologa więc migdałki są brzydkie i również 3 migdałek jest brzydki na razie bez zabiegu,dostaliśmy doustną szczepionkę i krople do nosa (robione na zamówienie).Za 3 tygodnie kontrola jeśli nie będzie efektu to wtedy zabieg.
Ogólnie bardzo sympatyczna Pani doktor super podejście do dzieci
Wszystkim potrzebującym zdrówka życzę

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Maciuś ciągle bez krostek. W sumie puściłabym go do przedszkola ale nie chcę robić "afery", że potencjalny nosiciel przyszedł :Oczko:

Marti – witaj :)
Tak bywa, że ludziom wiele do szczęścia nie brakuje i wystarczy im sam fakt, że dziecko chodzi do przedszkola.
Mój Maciuś rok temu miał zapalenie uszu, i tyle chorób. Zdrowie mu dopisuje, na szczęście :). Ale teraz chciałabym żeby się ospą zaraził od brata :Oczko:

Raas – ale ją trzyma ta gorączka :(, oby to nic poważnego. Zdrowia dla Oli!

Patusia – świetnie, że trafiliście na taką fajną laryngolog :). Powodzenia w leczeniu.

Odnośnik do komentarza

shannon69
Witam panie:)dawno mnie tu nie bylo ale mam nadzieje ze szybko was dogonie.Moja corka chodzi do przedszkola od lipca.Na poczatku bylo jej ciezko poniewaz jest to anglojezyczne przedszkole i nie rozumiala ale po 3 tyg. zaczela chodzic z przyjemnoscia:)

Witamy na pewno córcia da radę :Oczko:

Dziubala abyś doczekała się tych krostek :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za sympatycznie powitanie ... i powiem Wam, chętniej będe tutaj zaglądała ... bo bardzo sympatycznie u Was ...

Co do przeszkola to Dziubala masz świetą rację ... zatanawiam się tylko, dlaczego Ci rodzice są tak bierni ... ja chciałbym się dowiedziec coś o swoim dziecku ... jak sie aklimatyzuje w przedzkolu, jakie są jego relacje z rówieśnikami, jak radzi sobie z przedszkolnymi obowiązami ... a tu żadnych informacji ... jednynie jak zapytam w dzwiach sali przedszkolnej (przychodząc po dziecko) to Pani coś o nim powie ...

Natomiast dominisbur zazdroszczę Ci w przedszkola (jak sądzę niewielkiego - co jest dużą zaletą) w których chce się chcieć, tak jak u nas nie chce się chcieć ;) A możliwości są naprawdę wielkie - prawdziwy dziecięcy teatr jest ok. 40 km od mojej wsi, Park Świętego Mikołaja ok. 70 km, Wynajem autokarów i busów jest 300 m od przedszkola ... to tak przykładowo "z rękawa trzepiąc" propozycję ... ale cóż lepiej zebrać oświadczenia od rodziców, że w piątek, po wolnym 6 stycznia, nie poślemy dzieci do przedszkola, aby przedszkole zostało oficjalnie w tym dniu zamknięte ...

A wszystkim chorowitkom życze powrotu do zdrówka i do przedszkola :)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44jnl5see7b.png
http://www.suwaczki.com/tickers/jbt15rdg4bllx1nj.png

Odnośnik do komentarza

Marti szkoda ze na takie przedszkolanki trafilas bo jednak od nich duzo zalerzy
U mnie w przedszkolu tez nie ma teatrzykow itd ale dzieci maja tak zaplanowany czas ze nie maja czasu sie nudzic i przede wszytskim dostaje informacje co robila z kim sie bawila czy zjadla

Shannon dzieci szybko sie przyzwyczajaja a mozg maja chlonny jak gabka
W jakim jezyku teraz twoja coreczka chetniej mowi u nas zdecydowanie jest angielski chociaz wszytko rozumie po polsku mamy sytuacje takie ze np jak ogladamy ksiazeczki mowie jej przykladowo kolor niebieski to ona powie no bieski blue

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Witam nowe mamy :)
Moja córka chodzi do taniego przedszkola i nie ma tak jak u niektórych jakieś super dodatkowe zajęcia ale mają , teatrzyki i różne wycieczki . I nie mam żadnych zastrzeżeń do niego .
Chodz bardzo bym chciała żeby był angielski od 3 lat ale niestety nie ma :(

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj od rana mam nerwowy dzień, najpierw zdenerwował mnie mój M., a potem Mateusz zaczął wydziwiać w przedszkolu, dzisiaj bal przebierańców w przedszkolu, a on stwierdził, że jednak nie chce się przebrać i w szatni płacz. Całą drogę do przedszkola uszczęśliwiony, zadowolony, strój trzymał w garści a w przedszkolu zdecydowane NIE!
Myślę, że przestraszył się zamieszania jakie panowało w przedszkolu. Dużo dzieci, rodziców, przebieranie, zamieszanie, wchodzili panowie wnosząc sprzęt (bo bal jest z orkiestrą), fotograf, no zamieszanie nie z tej ziemi i widziałam jego przestraszoną minkę. Mam nadzieję, że szybko się uspokoił już na sali. W swojej grupie na pewno poczuł się bezpiecznie.

Co do przedszkoli. My teraz aktualnie mieszkamy poza miastem, synek chodzi do przedszkola w mieście, bo codziennie z mężem dojeżdżamy tu do pracy i tak jest nam najwygodniej. U siebie w gminie przedszkole mamy, ale było dotychczas czynne do 16-stej i nie bylibyśmy w stanie małego odebrać (pracujemy do 16.00). Chociaż to się teraz zmieniło i wiem, że przedszkole przedłużyło godziny otwarcia.
I chyba będzie konieczność przeniesienia Matunia do przedszkola w naszej gminie, bo mąż zmienia pracę, będzie jechał w przeciwnym kierunku niż dotychczas, ja w ciąży i nie wiem jak długo jeszcze pochodzę do pracy, a potem macierzyński, więc chyba będzie zmiana przedszkola, chociaż boję się w tej kwestii reakcji Mateusza. I sama też mam spore obawy. Z przedszkola do którego Mateusz chodzi jestem bardzo zadowolona, duży wybór zajęć dodatkowych, wspaniałe opiekunki, ciągle coś organizują, wycieczki, spotkania, wyjazdy. A nie wiem jak to będzie w przedszkolu "u nas". Oczywiście nie mam takiego myślenia, że na wsi przedszkole jest gorsze, ale obawiam się tego o czym piszecie, że będzie mało zajęć dodatkowych, żadnych wyjazdów, nie chcę by mój synek stracił na zmianie placówki.

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Marti_k1
Dzięki dziewczyny za sympatycznie powitanie ... i powiem Wam, chętniej będe tutaj zaglądała ... bo bardzo sympatycznie u Was ...

Natomiast dominisbur zazdroszczę Ci w przedszkola (jak sądzę niewielkiego - co jest dużą zaletą) w których chce się chcieć, tak jak u nas nie chce się chcieć ;) A możliwości są naprawdę wielkie - prawdziwy dziecięcy teatr jest ok. 40 km od mojej wsi, Park Świętego Mikołaja ok. 70 km, Wynajem autokarów i busów jest 300 m od przedszkola ... to tak przykładowo "z rękawa trzepiąc" propozycję ... ale cóż lepiej zebrać oświadczenia od rodziców, że w piątek, po wolnym 6 stycznia, nie poślemy dzieci do przedszkola, aby przedszkole zostało oficjalnie w tym dniu zamknięte ...

U nas pracowały nawet w wigilię i sylwestra::):

A dodatkowe zajęcia to:
- angielski
- rytmika
- ceramika
- gimnastyka korekcyjna
- kboxing (niewiem jak się to pisze)
- taniec towarzyski
- zajęcia logopedyczne dla dzieci w wadami wymowy
to chyba wszystko

Dominika mama aniołka 13.04.2004, Filipa i Gabrysi:mis:
http://suwaczki.maluchy.pl/li-37449.pnghttp://suwaczki.maluchy.pl/li-37450.png

Odnośnik do komentarza

U Nas w Wigilię było zamknięte przedszkole a w sylwestra czynne.

supermonikas23 spokojnie na pewno wszystko będzie dobrze co do przedszkola.

dominisbur bardzo dużo u Was w przedszkolu dodatkowych zajęć ::): ale to super bo jest w czym wybierać

Odnośnik do komentarza

Witam :)

W naszym przedszkolu jest w sumie dużo „rozrywek” dla dzieci. Dbają by teatrzyk raz w miesiącu albo przyjeżdżał do przedszkola albo dzieci jadą do teatru. Dla starszych dzieci raz w miesiącu są doświadczenia z fizyki, itd. Fajnie pomyślane :)
A w tym wszystkim najbardziej mnie zadziwia komitet rodzicielski, który składką jest porównywalny do innych przedszkoli, a u nas chyba jest najlepiej wykorzystany. Aż trudno uwierzyć, że nic przedszkole do tego nie dokłada.
Z rzeczy, których mi brakuje to tańców u 3 latków, bo u nas są dopiero od 4l. I czynnego całe wakacje przedszkola, ale tak chyba jest mało gdzie.
U nas przedszkole też było czynne w Wigilię i Sylwestra, ale wcześniej wisiały listy, by zapisywać dzieci, które przyjdą. Była mała ilość dzieciaczków więc łączyli grupy.

Supermonika - Adaś zmieniał przedszkole po roku chodzenia (zmienialiśmy mieszkanie). Nowe zaczynał jako 4 latek i szybciutko się zaaklimatyzował. I nawet je bardziej polubił niż to poprzednie :Oczko:

Kwiatuszek
– u nas angielski jest, ale ja 3 latka bym nie zapisała :Oczko:

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka31

witam mamusie przedszkolakow, nie wiem jak to sie stalo ale dopiero teraz zauwazylam ten watek, mam nadzieje ze mnie przyjmiecie do swojego grona,
Patusia- wstaw sie za mna, hihihihi

jestem mama 3.5 letniej Ali i Adasia (rok i 9 miesiecy),
Ala od wrzesnia chodzi do przedszkola, choc na pocztaku byly male klopoty, ale teraz jest dobrze i Ala czasami zapomina sie z nami pozegnac tak gna do dzieciakow i swoje kochanej pani Anitki, ktora jest niepodwazalnym autorytetem, rodzice juz sie nie licza,
Alka chodzi do przedszkola pod warszawa ale prywatnego, na panstwowe tutaj nie bylo szans, choc oplaty za to przedszkole sa niewiele wieksze od oplat za panstwowe w warszawie,
z zajec ma rytmike, plastyke, taniec, angielski na ktore chodzi, jest jeszcze karate i balet,

co do angielskiego tez mialam sceptyczne podejscie ale jednak ALa poszla na te zajecia, maja codziennie po 30 minut i musze pochwalic Ale, lapie szybko, jestesmy z m zaskoczeni jak wiele z tego wynosi, sa to pojedyncze slowa ale i pytania typu jak sie nazywasz, a nawet i jakies fragnemty piosenek,

jeszcze raz milo mi Was poznac,
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

dominisbur imponujący ten zestaw zajęć ... no cóż ... , angielski i rytmika u nas też są ale tylko dla "starszaków", są również zajęcia logopedycze dla wszystkich, którzy logopedy porzebują ... zresztą ogłoszenie o kwalifikacji dzieci na zajęcia logopedycznie wisiało na tablicy ogłoszeń ... i trzeba było "po przedszkolu" przyjść do Pani logopedy i ona kwalifikowała dziecko na zajęcia lub nie ... swoją drogą uważam, że pani logopeda powinna przyjść w godzinach przebywania dzieci w przedszkolu, poobserwować, posłuchać jak mówią i na tej podstawie zadecydować czy dziecko powinno uczestniczyć w zajęciach czy nie musi w nich uczestniczyć. Ponieważ przykładowo - ja ze swoim synkiem nie byłam na "kwalifikacjach" ... a może potrzeba mu tych zajęć, bo np. ja nie słyszę, że on coś źle wymawia ...

supermonikas23 mój Konrad też w zeszłym roku chodził do innego przedszkola - wdług mnie fajniejszego - ale on lubi to do którego obecnie chodzi ... bardzo mu się spodobało i nie chce zmnieniać go na inne ...

Dziś przeżyłam szok w przedzkolu ... bo Pani rozdała kartki z datą zebrania rodzicielskiego ... o tyle to jest dla mnie dziwne, że w mojej rozmowie z 5.01.2011 roku, Pani takiej potrzeby nie wykazywała ... a tu teraz OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA ... z przecieków nieoficjalnych coś się wydarzyło w przedszkolu we wtorek (nas nie było) ... ale nic bliżej nie wiem ... ale bardzo dobrze, że będzie to zebranie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44jnl5see7b.png
http://www.suwaczki.com/tickers/jbt15rdg4bllx1nj.png

Odnośnik do komentarza

Oczywiście dziś Mati poleciał w podskokach do przedszkola, a więc moja wczorajsza teoria, że przestraszył się chaosu jaki rano panował w przedszkolu się potwierdziła.
Bal udał się znakomicie, pokazywał nam jak tańczył, zwijaliśmy się ze śmiechu jak kręcił pupcią:-) Przejęty był niesamowicie, tyle opowiadał, ależ miał uciechę. Teraz my rodzice mamy robotę, bo we wtorek ma bal karnawałowy musimy zrobić mu maskę:-)

W naszym przedszkolu z zajęć dodatkowych są:
Terapia logopedyczna
Język angielski
Warsztaty teatralne
Rytmikę (to jest w cenie czesnego każda grupa ma rytmikę)
Warsztaty plastyczne
Zajęcia korekcyjno-wyrównawcze
Taekwondo olimpijskie
Tańce ludowe

Marti_k1 Ja o logopedzie myślałam, bo pediatra kiedyś nam zwróciła uwagę, że Mateusz niektóre wyrazy wymawia w niewłaściwy sposób, ale nie wymaga to na razie jakiejś terapii, ale myślałam, żeby skorzystać z okazji i by chodził do logopedy. Ale u 3-latków żadnych kwalifikacji w tym względzie nie ma. A ja byłam skonsultować się z pediatrą i ona stwierdziła, że nie ma co szaleć, bo to nie jest żadna wada wymowy, ale 3-latki rzadko chcą współpracować z logopedą. W maju bilans 4-latka i wtedy oceni wymowę.

Ja chciałam synka zapisać na angielski, ale z jego grupy nie zostało zapisane żadne dziecko, a poza tym stwierdziłam, że ten rok sobie podaruję. Mati łatwo chwyta obce słówka, ale stwierdziłam, że w domu sama mu podsunę co nieco z angielskiego, a za rok pomyślimy. Ale śmiesznie i tak wręcz rozkosznie brzmi jak taki maluch przedstawia się po angielsku:-) A jeśli naprawdę polubi tą naukę przez zabawę to nic nie stoi na przeszkodzie by za rok chodził na takie zajęcia, na razie ja się bawię w nauczycielkę:-)

A jeszcze co do zajęć, wczoraj Mateusza zapisałam na kółko plastyczne, strasznie się z tego cieszy, widać, że naprawdę lubi tego rodzaju zabawę.

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi w sprawie zmiany przedszkola. Blisko nas mieszka Pani pracująca w tym przedszkolu gminnym więc przejdę się z ciachem i zrobię mały wywiad hi hi hi
Ale jak byliśmy z mężem w tym przedszkolu w naszej gminie rok temu jak planowaliśmy Mateusza zapisać, to placówka zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie. Bardzo ładny budynek, wspaniałe wnętrze, przyjemne Panie, więc myślę, że będzie dobrze.
Niby jeszcze daleko do września, ale wiadomo o zapisanie dziecka trzeba starać się już teraz.

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Dominika ale macie liste zajec super widac ze dyrekcja nie chce aby dzieci sie nudzily

Supermonika wicac twoj synek do bardziej wrazliwych dzieci nalezy ale dobrze ze potem dobrze sie bawil

shannon69
Tosia oczywiscie swietnie juz sobie radzi w przedszkolu.Ciezko powiedziec ktory jezyk woli bo w domu rozmawiamy po polsku a w przedszkolu po ang.od poczatku odroznia te dwa jezyki i przestawia sie automatycznie.

Shannon u nas w domu tez mowimy tylko po polsku ale jej latwiej powiedziec angielskie slowka zwroty. Mozliwe tez ze dlatego ze mamy angielska tv i czasami oglada bajki. Zreszta sa rozne dzieci Maja 88 akurat poszla do przedszkola z polecenia logopedy barak mowy nie rozumiala polecen itd Dlaego jej pierwsze sklowa byly po angielsku

Marti to ciekawe co sie stalo w przedszkolu ze w ekspresowym tempie spotkanie
robia

No ja uciekam obiecalam dziecu zabawe play dough

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Witam piątkowo :)

U Maćka ospy nadal nie widać, a Adasiowi ospa jakby przechodzi, dziś 6 dzień a nie było jeszcze drugiego wysypu. Ale i tak jutrzejszy basen trzeba było odwołać :(

Dobrze, że K wczoraj był w przedszkolu po zdjęcia, bo był to ostatni dzień na zakup fotek z Mikołajem. Ale dzieci miały niespodziankę ::):

Agnieszka - witamy ::):

Supermonika - słodki to musiał być widok maluszka kręcącego pupą w tańcach :Śmiech:. Takie dzieci rozkosznie tańczą :Śmiech:

Miłego weekendu :)

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Dziubala u nas angielski maja 4 l 30min a jak rozmawiałam z pania co uczy to mówi że jakby coś to u 3l było by tylko 15 min .
U nas kurs tańca też jest ale ja uważam że takie dziecko to chyba za szybko nie nauczy się a kasa jest ogromna na taki kurs jak u nas .

Witam nowe mamy :)

Odnośnik do komentarza

[
B]Shannon u nas w domu tez mowimy tylko po polsku ale jej latwiej powiedziec angielskie slowka zwroty. Mozliwe tez ze dlatego ze mamy angielska tv i czasami oglada bajki. Zreszta sa rozne dzieci Maja 88 akurat poszla do przedszkola z polecenia logopedy barak mowy nie rozumiala polecen itd Dlaego jej pierwsze sklowa byly po angielsku

INKA my wlasciwie dbamy o to zeby corka mowila po polsku i dlatego jak na poczatku przedszkola zaczela do nas mowic po ang. to jej zwracalismy uwage.Mieszkajac w anglojezycznym kraju nie ma watpliwosci ze dziecko szybko naczuczy sie jezyka.Dla nas wazne jest zeby dobrze mowila rowniez po polsku.Jak Twoja dziecinka sobie teraz radzi z mowa?

Odnośnik do komentarza

patusia23
Witajcie

Dziś byliśmy na wizycie u laryngologa więc migdałki są brzydkie i również 3 migdałek jest brzydki na razie bez zabiegu,dostaliśmy doustną szczepionkę i krople do nosa (robione na zamówienie).Za 3 tygodnie kontrola jeśli nie będzie efektu to wtedy zabieg.
Ogólnie bardzo sympatyczna Pani doktor super podejście do dzieci
Wszystkim potrzebującym zdrówka życzę

super, że lekarz z dobrym podejściem - to szczególne ważne przy małych dzieciach

Asia

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlgu1rjm8tnuaj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...