Skocz do zawartości
Forum

Krzywe paluszki u stópek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ogromna prosbe o pomoc.mam 2 letnia corke i niestety ma problem z paluszkami u stóp sa krzywe i nachodza na siebie.tzn,trzeci paluszek jest tak wygiety ze nachodzi na drugi ,a ostatni nie uklada sie jak powinie tylko dziecko staje na jego boku,nie na tej poduszce tylko do zewnetrznej strony na boku.dodam ze co wizyte u pediatry to zglaszam proble a on kaze czekac do 3,4 lat (nie wiem szczerze na co).dziecko nie chodzi stabilnie , a butki kupuje szerokie w paluszkach żeby mialy luz.tez zaobserwowalam iz mozliwe ze ja bola bo gdy jej zakladam skarpetki lub chce dotknac je to sie wyrywa.(obie stópki sa identyczne) prosze o porade co zrobic i gdzie sie udac

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44687.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdv36uwthol.png
:36_3_15:PAULINKA
poprosimy o głosik na Paulinke:Kiss of love: Zagłosuj na moje zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Gość aldonka23

kochana ja mam 24 lata i mam haluksy...
pwoeim szczerze,ze to nie boli ale są takie dni,ze ciągną i jest wtedy ból...
powinnas zasiegnac porasy innego lekarza jak ten zbywa...
czytałam,ze dla mnie tylko operacyjnie by się polepszyło...
nosiłam też miedzy dużymi palcami halusky można kupić w aptece i skarpetki zakładać jej..

Odnośnik do komentarza

Witam! Myślę, że dobrze by było poradzić się specjalisty - ortopedy dziecięcego. Bo jeśli nie uda się skorygować ustawienia za pomocą np. łuski lub wkładki, to może być potrzebna interwencja chirurgiczna – ale o tym powinien zadecydować lekarz, który obejrzy stópki i zaleci odpowiednie postępowanie. I jest możliwe, że tak układające się paluszki sprawiają dziecku ból (a przynajmniej dyskomfort) i utrudniają chodzenie. Tym bardziej powinien je zobaczyć ortopeda (lub chirurg).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...