Skocz do zawartości
Forum

Raczkowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Są ćwiczenia, które wspomagają naukę raczkowania. :) Są to głównie ćwiczenia równowagi i przenoszenia ciężaru ciała z boku na bok (balansowanie) w pozycji czworaczej lub siadu na piętach z podparciem rączkami z przodu. Tylko pytanie: czy trzeba twojemu dziecku w tym pomagać? Bo jeżeli dziecko rozwija sie harmonijnie, to mimo iż jego rozwój troszkę odbiega od norm książkowych, to do kolejnego etapu sobie dojdzie - musi tylko do tego dorosnąć.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za odpowiedz.
Co ro samej potrzeby takich cwiczen to ja mysle ze nie musze ich wdrazac ale neurolog kazala ( choc zbytniego zaufania do niej nie mam ).Ogolnie Kacpus jak siedzi to jakby chce raczkowac - tylko tej nozki nie umie wyciagnac spod brzuszka i wyglada to tak ze jedna nozka "raczkuje" a druga czeka sobie pod brzuszkiem.Coraz czesciej juz umie ja wyciagnac i laduje na brzuszku po czym podnosi tylek do gory i proboje kleczec z raczkami opartymi na podlodze. Ogolnie caly dzien spedzam z malym na podlodze gdzie synek pelzaniem przemierza caly pokoj,kreci sie w kolo i wogole. Mysle ze na niego tez przyjdzie pora ale neurolog "siedzi" mi w glowie.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Z tego co piszesz, to Kacperek umie i wykonuje to, co powinien w jego wieku. :) Zabawy na podłodze - jak najbardziej prawidłowe i wskazane. :) No i niech robi to, o czym piszesz, czyli próbuje klęczeć na podłodze z podparciem na rączkach. I w tej pozycji niech próbuje podnosić pupę w górę i bujać się do przodu i do tyłu. Dużo i do... upojenia. ;) Wszystkiego dobrego!

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka31

witam
ja rowniez mam pytanie w sprawie raczkowania
Ala jest prawie miesiac starsza od Kacperka a niestety nawet w polowie nie robi tego co On, jedyne co potrafi to polozona na brzuchu w ciagu sekundy przewraca sie na plecy czasami podnoszac pupe jak jej cos nie wychodzi
czy mam sie juz martwic tym ze Ala jest taka malo ruchliwa czy jednak czekac, moze wlasnie cwiczenia zmobilizuja mojego leniuszka do raczkowania, tylko jakie???
bardzo prosze o pomoc
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Agnieszko! Dobrze by było Ali troszkę pomóc. Przede wszystkim układaj ją na brzuszku - niech się przyzwyczaja do takiej pozycji i oswaja z nią. Jeśli nie lubi leżeć na brzuszku - to przyzwyczajaj ją do tego stopniowo. W tej pozycji dziecko musi używać rączek do tego, żeby się podnieść - i uczy się używć rączek do podporów. W leżeniu na brzuszku możesz jej uginać nóżkę (na zmianę raz jedną, raz drugą), pod brzuszek. Wtedy Ala powinna odwracać główkę w stronę ugiętej nóżki i uginać rączkę od strony ugiętej nóżki. Druga rączka i nóżka powinny być wyprostowane - a nawet dziecko może próbować podpierać się na łokciu. No i dobrze by było poćwiczyć turlanie - czyli nie tylko z brzuszka na plecy ale i z pleców na brzuszek. I mam wrażenie (po podnoszeniu pupy), że powinnyście popracować nad mięśniami brzuszka. Ale myślę, że mowinnaś porozmawiać "na żywo" ze specjalistą - bo wtedy będzie mógł ci pokazać ćwiczenia. Bo pokazanie jest lepsze niż opisanie. No i przede wszystkim staraj się zachęcać Alę do większej aktywności, do ruchu, do samodzielnego "zdobywania świata". Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...