Skocz do zawartości
Forum

Malutkie skarby luty 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Etinka
Sylwiana masz rację i witaj u lutowych mamuś :)

A mi dziś Maja nie dała pospać. Zbudziła się o 3 na jedzenie - 7 porcję w ciągu doby ( żarłok jest do przesady) i już o 6 znów głodna. Ja nie wiem czy teraz jest jakiś skok rozwojowy, że tak szaleje. Znów jej się poprzestawiało, a dwa dni było spokoju :( A jak u Was ze spaniem?

Etinko, my mielismy podobny problem, ktory skonczyl sie ze 2 dni temu.
Moim zdaniem, to nasze dzieciaczki po prostu zaczely wiecej jesc, a piersi byly wciaz nastawione na produkcje "po staremu". U nas taki kryzysik trwal ze 3 dni + miekkie piersi.
Od dwoch dni Maja spi normalnie i je normalnie, a piersi w ciagu nocy robia sie twarde.
Mysle, ze produkcja sie zwiekszyla.

http://s2.pierwszezabki.pl/041/0414929a0.png?9507

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73l6r9nxfg.png

Odnośnik do komentarza

Cześć :*
Przeżyłam wczoraj szok, ale mojej Uli chyba ząbek idzie... Na dziąsełku ma białą kropeczkę, i czuć pod palcem twarde w tym miejscu. Myślałam, że do zębów to jeszcze ze dwa miesiące conajmniej a tu taka niespodzianka... Aż w Internecie poszukałam wczoraj czy to w ogóle możliwe i okazało się że owszem. No i wszystko by się do kupy składało - marudzenie, problemy z jedzeniem, dziwne zachowania... Ona przecież nie umie sobie jeszcze nawet gryzaczka pomemłać, żeby sobie ulżyć...
Jak to mój mąż stwierdził smutno mu się na tą wiadomość zrobiło, bo to znaczy że nasza Córcia dojrzewa, zaraz będzie gadać, będzie miała koleżanki, potem kolegów... ;P Mi też w sumie trochę smutnawo, że to już. Bezzębna jest taka słodka. I zęby jej póki co wcale niepotrzebne.

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Joasia21
Asiula84, Królowa dajcie mi także dane z waszych porodów (tzn. dzień, wagę i długość dzieciaczków, rodzaj porodu) i wstawcie zdjęcie maluchów.

Już kiedyś podawałam, ale mogę podać jeszcze raz :) Urszulka urodziła się 23.02.2011 o godzinie 8:45 siłami natury, ważyła 3320 i mierzyła 56cm, a poniżej jedno z jej aktualniejszych zdjęć :)

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

didianka
Asiula - zobaczysz jak bedzie fajowo wygladala z jednym zebem :)
moje dziecko wlasnie ze mna gada... mhhhh i aaaaa i takie tam i rozdaje usmiechy... no i bawi sie juz raczkami swojimi, nawet zaczyna chwytac... ciekawe jak jest u was!!

Pewnie będę się zachwycać jednozębną Ulcią, ale narazie nie potrafię sobie jej takiej wyobrazić :)

Ula póki co zaczęła rozkładać piąstki i przygląda się swojej rączce, no i czasem ją smakuje :D w ogóle to zauważyłam, że bardziej używa lewej rączki i w związku z tym podejrzewam, że może być leworęczna po tatusiu :) chwyta to tylko mój palec jak jej włożę do rączki :P

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Jomira
Etinka
Sylwiana masz rację i witaj u lutowych mamuś :)

A mi dziś Maja nie dała pospać. Zbudziła się o 3 na jedzenie - 7 porcję w ciągu doby ( żarłok jest do przesady) i już o 6 znów głodna. Ja nie wiem czy teraz jest jakiś skok rozwojowy, że tak szaleje. Znów jej się poprzestawiało, a dwa dni było spokoju :( A jak u Was ze spaniem?

Etinko, my mielismy podobny problem, ktory skonczyl sie ze 2 dni temu.
Moim zdaniem, to nasze dzieciaczki po prostu zaczely wiecej jesc, a piersi byly wciaz nastawione na produkcje "po staremu". U nas taki kryzysik trwal ze 3 dni + miekkie piersi.
Od dwoch dni Maja spi normalnie i je normalnie, a piersi w ciagu nocy robia sie twarde.
Mysle, ze produkcja sie zwiekszyla.

Tak tylko my na butli jesteśmy, więc nie wiem w jakim celu Maja się budzi. Teraz w dzień też marudzi i kurcze co 2 godziny chce jeść. Coś czuję, że natura każe ssać i laktację zwiększać, a tu nie ma co ssać z butli zawsze tyle samo. Kurcze, aż mi przykro, że nie karmię buuuu

http://www.suwaczki.com/tickers/961ldf9h3yfmwkek.png

Odnośnik do komentarza

joasia gratuluje I zabka! :)
tyle sie was naczytalam, ze teraz nie pamietam co kto pisal :( :) napisze haslami :)

ULEWANIE
juz kiedys pisalam, ale potworze, u mnie Kinga ulewala jakies 6 miesiecy, miala robione nawet badania czy nie ma refluksu i wyszly dobre, wiec mysle ze jesli malenstwo nie ulewa ciagle i wielkich ilosci, nie hlusta z bobasa mleczko na zewnatrz i to czesto to nie ma czym sie przejmowac :) Wiktoria rowniez ulewa i wiem ze to minie :)

LAKTACJA
zgadzam sie, ze u kazdej z nas laktacja jest inna, inne dzieci i inne zapotrzebowanie malenstw na mleczko ... wiem sama po sobie ze dluzszy stres wplywa negatywnie na laktacje :( u mnie wystarczy narazie tylko przystawianie malej w nocy, bez potrzeby uzycia laktatora
swoja droga mamaa bardzo dobrze mowila, ze cieple piwko karmi dziala rewelacyjnie :) sprawdzilam i chlodniejsze i cieple i zdecydowanie lepszy rezultat jest po cieplym :)

BUTELKOWE BOBASKI
ja wiem, ze w wiekszosci przypadkow sa mamy ktore bardzo by chcialy karmic malenstwo piersia, ja Kinge tez chcialam ale mialam problemy by nawet choc troche dawac jej mojego mleczka do 3 miesiaca, i co mala jest zdrowa, wesola i baaaardzo madra dziewczynka :)
mam szczescie, ze narazie udaje mi sie karmic Wiktorie, a jak dlugo to czas pokaze :)

piszecie o kryzysie dziecka, o tym ze jest bardziej aktywne, nie chce spac, marudzace ... a ja wam powiem ze wczorajszy dzien dla mnie nie nalezal do udanych, najpierw kinga wysmarowala mi caly pokoj w serku homogenizowanym to pozniej mozna powiedziec poklocilam sie z moja tesciowa :( masakra ... zlozylo sie na to mnostwo czynnikow, u niej stres przez najmlodszego syna a u mnie zmeczenie (bardziej psychiczne niz fizyczne - wiele powodow), durne zachowanie M i wystarczyl jeden komentarz tesciowej i wyszlo ze mnie bum ;/a teraz mam nie dosc ze kaca moralnego to jeszcze jest mi cholernie przykro i smutno, no ale narazie nic nie poradze, zreszta nie mam narazie sily by jeszcze sie tym zajmowac
Amelka jestem w trakcie czytania ksiazki i jest super :)
Karim moja wczoraj tez plakala popoludniu, miala miekki brzuch i niby nie kolki, ale wyciszylam sie polozylam mala na lozku, wzielam oliwke na dlonie i zrobilam jej delikatny masaz brzuszka - pomoglo po raz 3 :) moze i tobie pomoze?a raczej Brunowi :)
Didianka o ile dobrze kojarze ty pisalas ze opieka nad dwoma szkrabami nie nalezy do najlatwiejszych :)hehe zgadzam sie w 100% :)u ciebie chyba maly chodzi do przedszkola? :) a u mnie Kinga dopiero pojdzie od wrzesnia wiec do tego czasu jestem sama z obiema :) a Kinga nie nalezy do spokojnych :)
Solange i matka wie lepiej :) super ze wyniki sa dobre :)
Jomira fajna chustawka, gdyby nie byla ograniczona wagowo to sama bym ja kupila :) no ale na te pare miesiecy nie bede wydawac kasy, a tym bardziej, ze u mnie nie ma za bardzo miejsca na wszystko, chyba ze mala kolysalaby sie w przedpokoju hehe :)
jeszcze 3 latka i na 90% zmienimy lokum na wieksze :) grunt to wytrzymac te 3 lata :)
Etinka nie smutaj sie, karmiac butelka tez mozna nawiazac bliska wiez ze swoim skarbem :) nie wazny sposob karmienia tzn czy piers czy butla, wazne by karmic malenstwo z miloscia i byc blisko siebie :) poswiecic czas tylko malenstwu, mowic do niego, to sie liczy bo wtedy bobas jest szczesliwy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3gg5o6l6p.png

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnt5od5gzr69r7.png

Odnośnik do komentarza

asiula84
Joasia21
Asiula84, Królowa dajcie mi także dane z waszych porodów (tzn. dzień, wagę i długość dzieciaczków, rodzaj porodu) i wstawcie zdjęcie maluchów.

Już kiedyś podawałam, ale mogę podać jeszcze raz :) Urszulka urodziła się 23.02.2011 o godzinie 8:45 siłami natury, ważyła 3320 i mierzyła 56cm, a poniżej jedno z jej aktualniejszych zdjęć :)

Asiula ze mnie gapa :D Ja chciałam dane od Etinki a nie wiem czemu napisałam że od Ciebie :)
Przepraszam :)

Etinka prześlij dane i zdjęcie.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9cwa1f4tcozfc.png
http://oliwia10-02.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png

Odnośnik do komentarza

Etinka
Solange super, że z Emi wszystko ok :)
Monik Maja ulewa od samego początku bez względu czy pierś czy butla. Od 2 tygodni dodaję jej Nutrition, bo miałam już dość przebierania jej co 5 minut i mała się męczyła, bo nie mogła zasnąć jak jej coś w gardle stało. No i potrafiła ulać nosem, więc nic przyjemnego. Układanie wysoko nic nie pomagało :(

Etinko, możesz napisać dokładniej co to jest ten Nutrition?
kurczę, wczoraj Konrada przebierałam kilka razy tak ulewał, dzisiaj jest o niebo lepiej i ulał ze 2 razy, ale nie wymagało to przebrania. Badania na przerost odżwiernika przeszliśmy, więc wiem że to nie to. Ale kurczę takiego ulewania, a właściwie zalewania się jak wczoraj to kiepska sprawa. no i dziecka mi szkoda, a on taki kochany, tylko uśmiech na buzi. A przecież takie ulewanie to dla niego nic przyjemnego.

Dziewczyny pisałyście wczoraj o pracy.
Ja cały czas należałam do tych, które mówiły, że nie wytrzymają w domu nawet macierzyńskiego. A teraz....najchętniej zostałabym z małym przez najbliższe 2,5 roku, dopóki nie poszedłby do przedszkola. Niestety temat nie wchodzi w grę. Z jedną pensją, musielibyśmy ostrro zacisakć pasa- a ja nie lubię oglądać każdej złotówki. Druga sprawa, to zbyt długo pracowałam na stanowisko, i po prostu wypadłabym z obiegu, a podjęcie za jakiś czas pracy za 2 tysiaki na rękę w ogóle mi nie odpowiada-bo to oznacza zaczynanie wszystkiego od nowa.
Mam pomysł na własny biznes-tylko trochę odwagi brak :(

Póki co, do pracy wracam 4ego sierpnia, a Konrad pójdzie na 6h (mąż pracuje na zmiany, więc nie będzie problemu z tym, że dziecko całymi dniami będzie bez rodziców) dziennie do prywatnego żłobka. Jak nic popadnę w depresję.... :(

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza

Joasia21
asiula84
Joasia21
Asiula84, Królowa dajcie mi także dane z waszych porodów (tzn. dzień, wagę i długość dzieciaczków, rodzaj porodu) i wstawcie zdjęcie maluchów.

Już kiedyś podawałam, ale mogę podać jeszcze raz :) Urszulka urodziła się 23.02.2011 o godzinie 8:45 siłami natury, ważyła 3320 i mierzyła 56cm, a poniżej jedno z jej aktualniejszych zdjęć :)

Asiula ze mnie gapa :D Ja chciałam dane od Etinki a nie wiem czemu napisałam że od Ciebie :)
Przepraszam :)

Etinka prześlij dane i zdjęcie.

Maja ur. 30.01.2011r, cc, waga 2800, 54 cm, a zdjęcie nie wiem jak wstawić :/

Monik
Etinka
Solange super, że z Emi wszystko ok :)
Monik Maja ulewa od samego początku bez względu czy pierś czy butla. Od 2 tygodni dodaję jej Nutrition, bo miałam już dość przebierania jej co 5 minut i mała się męczyła, bo nie mogła zasnąć jak jej coś w gardle stało. No i potrafiła ulać nosem, więc nic przyjemnego. Układanie wysoko nic nie pomagało :(

Etinko, możesz napisać dokładniej co to jest ten Nutrition?
kurczę, wczoraj Konrada przebierałam kilka razy tak ulewał, dzisiaj jest o niebo lepiej i ulał ze 2 razy, ale nie wymagało to przebrania. Badania na przerost odżwiernika przeszliśmy, więc wiem że to nie to. Ale kurczę takiego ulewania, a właściwie zalewania się jak wczoraj to kiepska sprawa. no i dziecka mi szkoda, a on taki kochany, tylko uśmiech na buzi. A przecież takie ulewanie to dla niego nic przyjemnego.

Dziewczyny pisałyście wczoraj o pracy.
Ja cały czas należałam do tych, które mówiły, że nie wytrzymają w domu nawet macierzyńskiego. A teraz....najchętniej zostałabym z małym przez najbliższe 2,5 roku, dopóki nie poszedłby do przedszkola. Niestety temat nie wchodzi w grę. Z jedną pensją, musielibyśmy ostrro zacisakć pasa- a ja nie lubię oglądać każdej złotówki. Druga sprawa, to zbyt długo pracowałam na stanowisko, i po prostu wypadłabym z obiegu, a podjęcie za jakiś czas pracy za 2 tysiaki na rękę w ogóle mi nie odpowiada-bo to oznacza zaczynanie wszystkiego od nowa.
Mam pomysł na własny biznes-tylko trochę odwagi brak :(

Póki co, do pracy wracam 4ego sierpnia, a Konrad pójdzie na 6h (mąż pracuje na zmiany, więc nie będzie problemu z tym, że dziecko całymi dniami będzie bez rodziców) dziennie do prywatnego żłobka. Jak nic popadnę w depresję.... :(

Monik Nutrition jest to zagęszczacz do mleka tej firmy co mleko bebilon
Bebilon Nutriton Instant, proszek, 135 g - Apteka Internetowa Dbam o Zdrowie

ja dodaję do mleka mniej niż w przepisie i dzięki Bogu działa, można też podawać jak karmi się piersią przed karmieniem po rozrobieniu z wodą.

http://www.suwaczki.com/tickers/961ldf9h3yfmwkek.png

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do mamy ktore podaja mleko modyfikowane.Ile ml i ile razy pija wasze pociechy?Moj Pascal zawsze pil 130-150 ml 6 razy na dobe a w poniedzialek bylismy na szczepieniu i od tego czasu nie potrafi wypic nawet 130 pije ok 110ml na porcje.troche mnie to marwi.(A jak jest u Was dziewczyny??

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlqtkfpjooyj3z.png

Odnośnik do komentarza

Etinka
Asiula ta biała kropeczka może przebije się ze 2-3 miesiące, więc jeszcze pocieszysz się bezzębnym uśmiechem :) Ale faktycznie z jednym zębolem będzie śmiechowo wyglądała :)

Też o tym myślałam, że jeszcze nie przesądzone, że już wyjdzie teraz. Może posiedzi jeszcze trochę w takiej "pozycji startowej" :P No bo po co takiej Kruszynce ząb? :D Oby tylko nie bolało już jej, ale widzę, że dziś jest o niebo lepiej i z Uli samopoczuciem i z jedzeniem i choć mąż dziś kupił żel na bolące dziąsła to może nie będzie trzeba go używać.

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Karim super fotki!
Anka moja mała wypija średnio na dobę okoł 600 ml. A co do porcji to wychodzi czasem 60, czasem 90 a nieraz 120. Jak jej najdzie na głowę to wypije nieraz 150 a raz się zdarzyło że wypiła na raz 180. Nie wiem od czego to zależy.

Mam pytanie do butelkowych mam. Dajecie dzieciom wit. D?

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9cwa1f4tcozfc.png
http://oliwia10-02.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png

Odnośnik do komentarza

Karim, Etinko świetne te Wasze dzieciaczki :D

Po wczorajszym słabym jedzeniu Uli czuję, że trochę mniej pokarmu mam dziś dla niej... Wystarcza, bo jak już skończy jeść to po ściśnięciu nadal coś tam wypłynie, ale jest mniej niż zwykle. Kurcze, jeden dzień i już spadek produkcji?... Ale dziś je ładnie i długo więc jutro pewnie nadrobią moje cycusie z ilością :) (Piszę o karmieniu a tu piersi mnie szczypią, bo mleko napływa ;P)

Co do powrotu do pracy Monik to też sobie nie wyobrażam... Chętnie bym została z Ulą jak najdłużej a w tak zwanym międzyczasie jeszcze rodzeństwo jej na świat sprowadziła :) Ale wiem, że jak posiedzę choćby rok bez pracy to z obiegu wypadnę i potem mogą być kłopoty. Także od września do pracy i to najprawdopodobniej nowej i czarno to widzę. Raz że stres, co może źle na laktację wpłynąć - karmienie może się skończyć więc i dla Uli będzie dodatkowy stres, bo cycusia nie będzie (chyba, że jeszcze przed wrześniem mleczko się skończy, ale liczę na to, że nie) czytałam, że u dzieci 6-ciomiesięcznych zaczyna się faza "chcę do mamy" a tu akurat wtedy mnie zabraknie, do tego wprowadzanie innych poza mlekiem pokarmów więc też poważna zmiana... Echchchch... nie chcę o tym wszystkim myśleć... Mój mąż też na coś swojego mnie namawia, ale i mi odwagi brak...

Na koniec coś pozytywnego - w niedzielę jedziemy do moich dziadków, czyli pradziadków Uleńki, żeby się poznali :) Nie mogę się doczekać, żeby im przedstawić Ulę :)

To dobrej nocki wszystkim (no tak, tu czas na kąpiel, a moja córa śpi w najlepsze choć z zaśnięciem kłopot był...)

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Anka25
Mam pytanie do mamy ktore podaja mleko modyfikowane.Ile ml i ile razy pija wasze pociechy?Moj Pascal zawsze pil 130-150 ml 6 razy na dobe a w poniedzialek bylismy na szczepieniu i od tego czasu nie potrafi wypic nawet 130 pije ok 110ml na porcje.troche mnie to marwi.(A jak jest u Was dziewczyny??

Maja pije 150 ml od tygodnia , ale zdarza się, że mniej nawet 100 ml. Nie wiem od czego to zależy. Ale najczęściej piej 150 ml -6 posiłków. Wcześniej piła 120 ml też 6 posiłków, a że zaczęło robić się i 8 to zwiększyłam ilość mleczka.

Joasia21
Karim super fotki!
Anka moja mała wypija średnio na dobę okoł 600 ml. A co do porcji to wychodzi czasem 60, czasem 90 a nieraz 120. Jak jej najdzie na głowę to wypije nieraz 150 a raz się zdarzyło że wypiła na raz 180. Nie wiem od czego to zależy.

Mam pytanie do butelkowych mam. Dajecie dzieciom wit. D?

Ja daję, bo tak mi pediatra zaleciła. Chociaż wiem, że zdania są podzielone. Oprócz D3 Maja dostaje Dicoflor30 zalecane przed rozszerzaniem diety :)

http://www.suwaczki.com/tickers/961ldf9h3yfmwkek.png

Odnośnik do komentarza

Monik
Etinka
Solange super, że z Emi wszystko ok :)
Monik Maja ulewa od samego początku bez względu czy pierś czy butla. Od 2 tygodni dodaję jej Nutrition, bo miałam już dość przebierania jej co 5 minut i mała się męczyła, bo nie mogła zasnąć jak jej coś w gardle stało. No i potrafiła ulać nosem, więc nic przyjemnego. Układanie wysoko nic nie pomagało :(

Etinko, możesz napisać dokładniej co to jest ten Nutrition?
kurczę, wczoraj Konrada przebierałam kilka razy tak ulewał, dzisiaj jest o niebo lepiej i ulał ze 2 razy, ale nie wymagało to przebrania. Badania na przerost odżwiernika przeszliśmy, więc wiem że to nie to. Ale kurczę takiego ulewania, a właściwie zalewania się jak wczoraj to kiepska sprawa. no i dziecka mi szkoda, a on taki kochany, tylko uśmiech na buzi. A przecież takie ulewanie to dla niego nic przyjemnego.

Dziewczyny pisałyście wczoraj o pracy.
Ja cały czas należałam do tych, które mówiły, że nie wytrzymają w domu nawet macierzyńskiego. A teraz....najchętniej zostałabym z małym przez najbliższe 2,5 roku, dopóki nie poszedłby do przedszkola. Niestety temat nie wchodzi w grę. Z jedną pensją, musielibyśmy ostrro zacisakć pasa- a ja nie lubię oglądać każdej złotówki. Druga sprawa, to zbyt długo pracowałam na stanowisko, i po prostu wypadłabym z obiegu, a podjęcie za jakiś czas pracy za 2 tysiaki na rękę w ogóle mi nie odpowiada-bo to oznacza zaczynanie wszystkiego od nowa.
Mam pomysł na własny biznes-tylko trochę odwagi brak :(

Póki co, do pracy wracam 4ego sierpnia, a Konrad pójdzie na 6h (mąż pracuje na zmiany, więc nie będzie problemu z tym, że dziecko całymi dniami będzie bez rodziców) dziennie do prywatnego żłobka. Jak nic popadnę w depresję.... :(

Powrót do pracy to dla mnie koszmar. Niedość, że mam swoje maleństwo zostawić, to jeszcze będę musiała iść do pracy,która mnie już nieemocjonuje :36_2_12:

http://www.suwaczki.com/tickers/961ldf9h3yfmwkek.png

Odnośnik do komentarza

Joasia21
Karim super fotki!
Anka moja mała wypija średnio na dobę okoł 600 ml. A co do porcji to wychodzi czasem 60, czasem 90 a nieraz 120. Jak jej najdzie na głowę to wypije nieraz 150 a raz się zdarzyło że wypiła na raz 180. Nie wiem od czego to zależy.

Mam pytanie do butelkowych mam. Dajecie dzieciom wit. D?

Ja daje wit.D.Myslalam ze wszystkie dzieci powinny dostawac te witamine.

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlqtkfpjooyj3z.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...