Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Bettyy ooooo ale słodziak, jak dba o siostrzyczkę :D Ale tylko skraweczek, żeby nie miała lepiej niż on ;)
Moja córcia coś świruje, budziła się w nocy co 2-3 godzinki i za każdym razem jadła... Może musi nadrobić, podobno półroczne dziecko powinno podwoić swoją wagę urodzeniową, ona przy urodzeniu była kluseczką- 3740 g, dwa tyg temu moja drobinka na ważeniu miała 5900g, ma miesiąc by osiągnąć 7500g ;)

Odnośnik do komentarza

beatta
Bettyy ooooo ale słodziak, jak dba o siostrzyczkę :D Ale tylko skraweczek, żeby nie miała lepiej niż on ;)
Moja córcia coś świruje, budziła się w nocy co 2-3 godzinki i za każdym razem jadła... Może musi nadrobić, podobno półroczne dziecko powinno podwoić swoją wagę urodzeniową, ona przy urodzeniu była kluseczką- 3740 g, dwa tyg temu moja drobinka na ważeniu miała 5900g, ma miesiąc by osiągnąć 7500g ;)

spodobało mi się to stiwrdzenie, zeby nie miała lepiej niz on:) u nas to się bardzo sprawdza, dba o dzidzię, dopóki sama czegoś nie chce:)

Odnośnik do komentarza

Moja córcia ma 23 miesiące i dalej ją karmię. Planowałam do 1 urodzin ale nie udało się ;) także mam nadzieje, że już za miesiąc, w drugie urodzinki sobie odpuści cycusia :) Będzie mi dziwnie i jakoś pusto ale karmienie zwłaszcza w nocy bywa męczące, zwłaszcza że rano trzeba wstać do pracy :)

Odnośnik do komentarza

rozstanie z cyckowaniem jest bolesne i dla dziecka i dla matki, ja też bardzo przeżywałam, jak odstawiałam starszą córkę od piersi, bo byłam wtedy gdzieś w 7 miesiącu ciąży i tak już nie miałam mleka, ale possać lubiła dalej, potem noce stały się lepsze, przeszła na mieszankę:) życzę aby wasze odstawienie od piersi przebiegło narawdę dobrze

Odnośnik do komentarza

~OnaK
Moja córcia ma 23 miesiące i dalej ją karmię. Planowałam do 1 urodzin ale nie udało się ;) także mam nadzieje, że już za miesiąc, w drugie urodzinki sobie odpuści cycusia :) Będzie mi dziwnie i jakoś pusto ale karmienie zwłaszcza w nocy bywa męczące, zwłaszcza że rano trzeba wstać do pracy :)

Będzie jeszcze bardziej męczące jeśli będziesz musiała wstać w nocy szykować jedzenie. Spróbuj córkę porządnie nakarmić na kolację to jest duża szansa, że dotrwa do rana

Odnośnik do komentarza

marzen@
~OnaK
Moja córcia ma 23 miesiące i dalej ją karmię. Planowałam do 1 urodzin ale nie udało się ;) także mam nadzieje, że już za miesiąc, w drugie urodzinki sobie odpuści cycusia :) Będzie mi dziwnie i jakoś pusto ale karmienie zwłaszcza w nocy bywa męczące, zwłaszcza że rano trzeba wstać do pracy :)

Będzie jeszcze bardziej męczące jeśli będziesz musiała wstać w nocy szykować jedzenie. Spróbuj córkę porządnie nakarmić na kolację to jest duża szansa, że dotrwa do rana

niby tak Marzena, ale czasem lepiej wstać raz, zrobić butelkę z mm, niż budzić się co dwie, trzy godziny albo i częściej, jak to bywa na piersi...

Odnośnik do komentarza

dwu letnie dziecko spokojnie powinno przesypiać całą noc To raczej takie już przyzwyczajenie że wstaje do piersi Pamiętam jak to często się budziłam do synka ,jak to ciężko było ale jak odstawiłam to i ja się wyspałam i mały . Córka na szczęście się nie budzi tyle co synek
Moja mała ma dopiero dwa ząbki ale jak czasem ugryzie to ... Aż boję się myśleć jak będzie miała więcej :DDD

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Margeritka
marzen@
~OnaK
Moja córcia ma 23 miesiące i dalej ją karmię. Planowałam do 1 urodzin ale nie udało się ;) także mam nadzieje, że już za miesiąc, w drugie urodzinki sobie odpuści cycusia :) Będzie mi dziwnie i jakoś pusto ale karmienie zwłaszcza w nocy bywa męczące, zwłaszcza że rano trzeba wstać do pracy :)

Będzie jeszcze bardziej męczące jeśli będziesz musiała wstać w nocy szykować jedzenie. Spróbuj córkę porządnie nakarmić na kolację to jest duża szansa, że dotrwa do rana

niby tak Marzena, ale czasem lepiej wstać raz, zrobić butelkę z mm, niż budzić się co dwie, trzy godziny albo i częściej, jak to bywa na piersi...

I tak i nie. Mówimy o dużym dziecku, które bardziej budzi się, bo lubi się przytulać, niż z głodu. Albo chce pić. Moim zdaniem lepiej porządnie nakarmić wieczorem i do 4-5 rano dać co najwyżej wodę, a jak chce się przytulać to niech się przytula, ale bez piersi. Podanie mm nie gwarantuje braku pobudek, szczególnie jeśli przyczyna leży gdzie indziej.
Inna kwestia to co komu wygodniej - dwulatek jest na tyle samoobsługowy, że wejdzie do łóżka i "podłączy się" niemal bez budzenia mamy, butli sobie sam jednak nie przyszykuje. Z drugiej strony mm czy jakąś kaszkę, kanapkę może podać również tata

Odnośnik do komentarza

Margeritka
fajny artykuł, ale ja uważam, że jeśli wprowadza się stałe posiłki, to powinno się karmić piersią nie na żądanie, ale w ustalonych porach, bo tak dziecko łatwiej załapie nowe posiłki, a jak pierś jest na żądanie, to nie chce jeść zupek itd, u nas właśnie tak było, a wy jak uważacie?

Chyba coś w tym jest, bo moja córeczka ma 10 m-cy i czasem jak jej chce podać jakiś obiadek to krzyczy i się ciągnie i musi pocyckać i dopiero wtedy coś zje. A teraz np. zjadła kaszkę i wisi przy cycu, a kaszy już nie chciała... Też chciałabym powoli ją oduczać ale smoczka nie mamy, butelki nie chce i nie umie z niej pić to jak nie cyc to nie wiem co...

Martynka ma 5 lat
Oliwka ma 13 m-cy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...