Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość jadzik

U mnie karmienie piersią przy Oliwce wyglądało całkiem inaczej niż przy Adzie. Oliwka to był typowy wisielec cyckowi, Ada naje się i już ucieka głową od cycka. Przy O. lało się ze mnie przy karmieniu, ale też między nimi. A przy Adzie, czasem pocieknie kilka kropel i wkładki laktacyjne noszę tylko z przyzwyczajenia :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Marg- mój też chciał syna i chyba jeszcze popróbujemy ale za kilka lat :Oczko:

Ja tam pierwszy rok życia Oliwki wspominam dobrze, dopiero bunt dwulatka, który zaraz przerodził się w bunt trzylatka daje mi popalić... Ale chyba powoli z tego wychodzi, bo robi się jakby bardziej posłuszna, a na pewno bardziej samodzielna, widzę światełko w tunelu ::): Po pierwszym porodzie długo mówiłam, że nie chcę kolejnego, a po Adzie to od razu mogłam rodzić następne, serio... :D

Ostatni tydzień zapisywałam sobie drzemki i karmienia Ady i okazuje się, że jest bardzo regularna. Bo jada 9 razy na dobę o tych samych porach i ma 4 drzemki w ciągu dnia (rożnej długości), jak jesteśmy na spacerze, albo za domem to dwie potrafią zlać się w jedną, bo zje i śpi dalej kołysana w wózku. Dlatego nie ma żadnych wycieków z piersi :D Przy Oliwce też robiłam takie zapiski i nawet je ostatnio wygrzebałam i ona nie była tak regularna. Teraz ja sobie zapisuję, to jakoś łatwiej mi zorganizować dzień, bo tak na czuja czasem nie potrafiłam określić czy jest śpiąca czy co... A taj zajrzę w kalendarz i już wiem :D

Odnośnik do komentarza

ja też sobie nie wyobrażałam być 2 raz w ciąży i przechodzić przez to wszystko,ale z drugiej strony nie chciałam żeby moja Martynka była jedynaczką, no i samo jakoś tak wyszło i dziś Oliwka ma już 8 m-cy i nie wyobrażam sobie że mogło mnie to ominąć, i wszystko wydaje mi się łatwiejsze niż przy 1 dziecku, to wstawanie, przebieranie, karmienie :) chyba teraz jestem lepiej zorganizowana i doświadczona :)

Martynka ma 5 lat
Oliwka ma 13 m-cy

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko, jak długo może nie być kupki u dziecka karmionego piersią?? Ostatnio moja mała robi raz na kilka dni, teraz nie pamiętam ile już nie było, ale długo... Wcześniej myślałam, że może intensywniej rośnie i przybiera i wszystko co zje wykorzystuje do wzrostu, ale coś za długo to trwa chyba...

kupki może nie być do 7 dni:) mleko z piersi matki bardzo łatwo się przyswaja, więc kilkudniowy brak kupki nie powinien martwić, jeśli dziecko zachowuje się normalnie i nie ma zadnych brzuszkowych objawów, jeśli wszytsko poza kupkami w normie, to nie ma się co martwić

Odnośnik do komentarza

Acha, dzięki, uspokoiłyście mnie, nie pamiętałam czy właśnie częściej kupki są u karmionych mm cz piersią... Mała nie marudzi, jest wesolutka, przy ostatniej kupce robionej po kilku dniach też nie marudziła, więc ok :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...