Skocz do zawartości
Forum

Nawracajace infekcje intymne :(


Rekomendowane odpowiedzi

Od roku mam problemy z nawracajacymi infekcjami intymnymi, dbam o higienę, o dietę, nie korzystam z basenu i nie mam pojęcia co to może być. Przeczytałam na stronie o higienie intymnej (Seks i antykoncepcja - Kobieta intymnie), że stosowanie antykoncepcji może powodować takie problemy. ja rzeczywiście od jakiegoś czasu zaczęłam brać Yasmin, zastanawiam się czy to może być przyczyna. słyszałyście coś na ten temat??

http://www.zapytajpolozna.pl/cache/d46f7d8a12a9b16b87cc167671e21960-dfb519554cc4afa8a567a62710dc696e.png

Odnośnik do komentarza

sama nie rozumiem dlaczego lekarze nie często nakazują leczenie partnera :/ a mężczyźni czesto zarazają choć sami nie mają objawów.Zawsze powinno się leczyć parę, nie tylko kobietę.
Moze ugryź temat od tej strony.

Odnośnik do komentarza

KATARZYNKA78
lutka
katarzynka78
gdy ja miałam grzybicę dostałam globulki i maść dla męża:)

ja musiałam się upominac o leki dla męża

mój gin zaraz mnie zapisał maść dla męża bo grzybicy bym się nigdy nie pozbyła gdyby mąż się nie wyleczył.

ja to wiem, Ty to wiesz, ale lekarze jakoś zapominają ;) (a ginekologow to minimum 10 róznych odwiedziłam hehe)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście partner też musi się leczyć w przypadku grzybicy, ale lekarze rzadko o tym pamiętają! Infekcje intymne moga być też wynikiem terapii antybiotykowej albo mogłaś zarazić się nawet w publicznej toalecie. Ja polecam bardzo stary, babciny sposób, ale w moim przypadku najskuteczniejszy - szare mydło. konkretnie nasiadówki w wodzie z tymże mydełkiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09kkce8ytrb.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3io4pu01i4j1c.png

Odnośnik do komentarza

lutka
KATARZYNKA78
lutka

ja musiałam się upominac o leki dla męża

mój gin zaraz mnie zapisał maść dla męża bo grzybicy bym się nigdy nie pozbyła gdyby mąż się nie wyleczył.

ja to wiem, Ty to wiesz, ale lekarze jakoś zapominają ;) (a ginekologow to minimum 10 róznych odwiedziłam hehe)

to współczuję lekarzy:(:( ja na szczęście mam fajnego gina jest młody ale bardzo dokładny aż czasami mnie to denerwuje:) prowadził moje obie ciąże przy każdej miałam dwie karty ciąży bo tyle badań zleca ale to dobrze bo byłam pewna ,że z dziecmi ok.

http://s2.suwaczek.com/200506164670.png
http://s3.suwaczek.com/200807055472.png
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d7fddd7b.gif

Odnośnik do komentarza

Byłam już u ginekologa i rozmawiałam z nią, postanowiła, że męża też powinno się przeleczyć. I tak się teraz zastanawiam czy mój maż tez powinien stosować jakieś preparaty do higieny intymnej?? Kupiłam Plivafem i tam jest napisane, ze jest i dla kobiet i dla panów. Tylko mój męz nie chce stosować, bo uwaza, ze to niemęskie.
Jak jest u was??

http://www.zapytajpolozna.pl/cache/d46f7d8a12a9b16b87cc167671e21960-dfb519554cc4afa8a567a62710dc696e.png

Odnośnik do komentarza

mój mąż stosuje płyny te których my używamy, bo wygodnie sie je aplikuje. Jak ma pod ręka mydło, to mydłem, a jak płyn to płyn.

A nie pytaj sie tylko wlej do pojemnika po mydle i nawet nie bedzie wiedzial czym sie myje.
wilk syty i owca cała :)

choć generalnie chyba nie ma takiej potrzeby, zeby mył sie akurat płynem stricte do h.i.

Odnośnik do komentarza

lutka
mój mąż stosuje płyny te których my używamy, bo wygodnie sie je aplikuje. Jak ma pod ręka mydło, to mydłem, a jak płyn to płyn.

A nie pytaj sie tylko wlej do pojemnika po mydle i nawet nie bedzie wiedzial czym sie myje.
wilk syty i owca cała :)

choć generalnie chyba nie ma takiej potrzeby, zeby mył sie akurat płynem stricte do h.i.

Właśnie też zapytaliśmy ginekologa,czy mąż może używać mojego płynu z kwasem mlekowym i stwierdziła,że nie ma takiej potrzeby dostarczać tego składnika wystarczy zwykłe mydło

Odnośnik do komentarza

na nawracające infekcje intymne dobrze jest przez dłuższy czas stosować jakiś płyn do hig. intymnej z pałeczkami kwasu mlekowego - zadba o prawidłowe pH pochwy. Co do samej grzybicy, to ja brałam globulki Pimafucin - łagodne a bardzo skuteczne. Często się też przyplącze razem z infekcją grzybiczą infekcja pęcherza albo cewki moczowej - dobrze jest więc przez jakiś czas łykać suplementy z żurawiną na drogi moczowe, np. Prouro.

Odnośnik do komentarza

Nawracające się infekcje intymne mogą wynikać z zaburzenia flory bakteryjnej pochwy.
Taka sytuacja najczęsciej wystepuje podczas zażywania antybiotyków oraz leków antykoncepcyjnych.

Aby zapobiegać takiej sytuacji należy podczas antybiotykoterapii zażywać preparaty probiotyków, które są do kupienia w aptece (np. Lakcid, Trilac) lub stosować probiotyki dopochwowo (Lactovaginal). Przyczym probiotyki doustne powinno sie stosować 2 godziny po zażyciu antybiotyku.

Z kolei podczas stosowania leków antykoncepcyjnych warto chociaż co 2 dzień wypijać wieczorem jogurt naturalny (bez dodatku owoców) lub kefir. Zawierają one bakterie kwasu mlekowego, które kolonizują nasz układ pokarmowy i pochwę zapobiegając tym samym rozwojowi grzybicy.

Jeśli kobieta chodzi na basen lub korzysta z jaccuzi, warto przed wizytą zastosować priotyk dopochwowy oraz włożyć tampon. Zapobiegnie do dostawanie się do dróg rodnych chorobotwórczych bakterii oraz grzybów.

Odnośnik do komentarza

Ulla
dziewczyny które mają nawracające infekcje (ja też tak miałam) powinny wykonać badania wymazu z pochwy na wszelkie bakterie i dopiero później brać leki.....ja brałam już wiele dopóki fajny lekarz dokładnie sprawdził i dostosował leki do wyników wymazu (nie mówię o cytologii)

Jak najbardziej się z Panią zgadzam. Kobiety, u których pojawiają się nawracające infekcje okolic intymnych lub nawet istnieje tylko podejrzenie infekcji, powinny wykonać badanie bakteriologiczne wydzieliny pochwy. Pozwoli to na określenie dokładnie jaki drobnoustrój jest przyczyną. Cytologia to natomiast badanie diagnostyczne raka szyjki macicy, tak więc nie jest ono tutaj wskazane.
Przed badaniem bakteriologicznym należy jednak pamiętać, aby poinformować lekarza o jakimkolwiek leczeniu miejscowym okolic intymnych. Kilka dni przed badaniem należy również wstrzymać się przed aplikowaniem leków dopochwowo oraz płukaniem pochwy. W trakcie badania kobieta nie powinna być w trakcie miesiączki.
Lekarze często zapisują najpierw leki o szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego. Dopiero po otrzymaniu wyników posiewu z pochwy zmieniają lek na bardziej specyficzny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Z ta bielizną to racja - najlepiej zmienić na bawełnianą a na pewno zauważysz ,że częstotliwość łapania infekcji się zmniejszy. Oczywiście z infekcją to do ginekologa na badanie i po leki [reklama usunięta]. Ja jak już czuję,że coś się dzieje z moja pochwą i zaczyna mnie swędzieć od razu stosuje globulkę i umawiam się do ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...