Skocz do zawartości
Forum

testy na antybiotyki


Rekomendowane odpowiedzi

moja córka , ma bardzo osłabiony układ immunologiczny i jestem pewna, zę to za sprawą antybiotyków (angina z 3 różnymi antybiotykami). w dużej części to chyba wina naszego lekarza, który antybiotyki przepisuje niczym cukierki dla dzieci więc postanowiłam go zmienić. moja przyjaciółka wspominała mi, ze gdzieś czytała o testach, które na bazie wymazu pokazują czy antybiotyk pomoże w danym przypadku. niestety wiem tylko to, a chciałabym zapisać dziecko do lekarza, który robi takie testy. czy któraś z was wie coś więcej na temat tych testów? ile trwają i na czym polega ich działanie?
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

pewnie chodzi Ci o testy Quickvue Strep A. faktycznie są takie przynajmniej w mojej przychodni. polega to na tym, że lekarz ma taki patyczek pobiera nim wymaz z gardła wkąłda go do testera i po kilku minutach test pokazuje czy jest się chorym na bakterię. jeżeli tak to aplikuje się antybiotyk. faktycznie można dzięki temu uchronić się przed niepotrzebną kuracją antybiotykową.

Odnośnik do komentarza

niestety u nas też lekarz na "byle" przeziębienie przepisuje antybiotyk na początku ufałam że tak trzeba,teraz wiem że to duży błąd,niewiem jakie testy,ale nasz obecny dr. każe robić morfologię z rozmazem i wie czy to bakteryjne czy wirusowe...Choć przyznam że nie zawsze nie kończy się to bez antybiotyku,bo nawet jeśli jest to na początku wirusowe potem przechodzi dalej i wkraczamy z antybiotykiem.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44965.png

Zagłosuj na moje zdjęcieProsimy o głosiki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...