Skocz do zawartości
Forum

Program do rozliczenia PIT-u


Rekomendowane odpowiedzi

Dostaliśmy dziś ostatniego PIT-a (wina poczty) więc nareszcie możemy rozliczyć PIT-a do US.
Mam prośbę, możecie dać linka do sprawdzonych bezpłatnych programów rozliczających PIT-y.
Na jednym, który znalazłam jest haczyk (odkryłam poniewczasie) , że jak nie da się 1% na ich organizację, to potem (po rozliczeniu) nie mogę tego PIT-a ponownie otworzyć, wrr. Sprytne z ich strony ;)
Reszta programów znalezionych przez Google jakaś dziwna albo płatna, dlatego pomyślałam, że nie ma to jak sprawdzone programy. Większość z Was pewnie już jest rozliczona więc może coś poleci, bo szkoda mi już czasu na szukanie czegoś sensownego.

Odnośnik do komentarza

Dziubala ja od 3 lat rozliczam się z progarmem z Gazety Wyborczej. Kupiłam jakiś czas temu, ale podobno można ściągnąc pod tym adresem PIT 2007 - program i poradnik rozliczenia
Jestem bardzo zadowolona z tego programu. Jest przejrzysty, nie wymaga szczególnych umiejętności w dziedzinie doradztwa podatkowego. Jakbyś miała jakies problemy, to pisz. Najwyżej zrobię obraz płyty i wyślę Ci mailem.

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala w tym jest problem od paru lat... Musisz najpierw otworzyć program, potem z menu rozwijalnego (pierwszego z lewej) wybrać "Otwórz" i wskazać odpowiedni plik. Dopiero wtedy możliwa jest edycja tego wcześniej przygotowanego rozliczenia. Dziwię się, ze od paru lat nikt tego nie naprawił... Ale poza tym program jest naprawdę fajny i rozlicza poprawnie. Ja ponieważ należę do niedowiarków zawsze sprawdzam "na piechotę" i jeszcze nie zdarzyło się, żeby był błąd. Powodzenia :-)
Sorry, ze tak późno się odzywam w tej kwestii - problemy obiektywne mnie zatrzymały :Śmiech:

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

Odnośnik do komentarza

Kat_ya – dzięki za wyjaśnienia :Całus:. Ja też zawsze sprawdzam potem ”na piechotę”, ale tu mi się tym razem zgadzało :)
A czy Tobie po zainstalowaniu tego programu zrobiła się potem strona startowa z Gazety Wyborczej ;)
Jeszcze mam pytanko - jak już otworzę PIT-a, to co zrobić żebym mogła go uzupełnić o kolejne dane (dokończyć)?
Problemy obiektywne :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Kat_ya - dzięki, fajny program, spokojnie krok po kroku można robić PIT-a :)
Mam tylko 1 mały problem ;). Jak już go wypełniłam, zapisałam i zamknęłam, to potem jak chciałam do niego wejść (do tego PIT-a) to nie mogę go otworzyć :confused:

A ja otworzysz ten program to nie pyta Cię, czy otworzyć nowy formularz, czy ten już zapisany?
Jak będziesz miała dalej problem, mogę Ci wysłać link gdzie będzie łatwiej z późniejszym otwarciem Pita.

http://www.zapytajpolozna.pl/cache/98e90d50baaaa2a0315260d0cd2b07be-0dbb67bff071e15b00a2596237f85aed.png

Odnośnik do komentarza

Od kilku lat pity rozliczam bezpośrednio przez e-deklaracje na stronie ministerstwa finansów tutaj. Wysyłam drogą elektroniczną. Zwrot zazwyczaj przychodzi do 2 tygodni, ale to pewnie zależy od konkretnego urzędu oraz tego ile mają w danym czasie pracy.
Generalnie im wczesniej wyśle się pkt tym szybciej przychodzi zwrot. Wiele osób czeka z rozliczeniem do ostatniej chwili i potem wszystko się przeciąga.

Odnośnik do komentarza
Gość Malwina84

Niedługo trzeba będzie się rozliczyć. Wiecie już na jaki cel przeznaczycie 1% podatku? Jeżeli nie zachęcam do skorzystania z bezpłatnego programu Pit Fundacji Pociecha (www.pit.FundacjaPociecha.pl) można wspomóc dzieci z rodzin ubogich i niewydolnych wychowawczo. Fundacja wspiera świetlice środowiskowe, gdzie dzieci mogą spędzić czas po szkole, zjeść posiłek itp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...