Skocz do zawartości
Forum

Jaki odkurzacz do domu, gdzie są psy i dziecko/dzieci???


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ktore maja psy w domu
jakiego uzywacie odkurzacza ?? Żeby nie bylo tak duzo siersci itp...??

Bo mam w planach zakup takiego ktory rowniez na mokro zbiera kurz itp... Ale zaznacze od razu u mnie w domu sa dwa duze Labradory i mamy wszedzie dywany / 160m2 ma mieszkanie/ a mala za nimi pelza na szczescie nie jest uczulona na siersc wiec sa duze plusy tego. Ale przynajmniej 3/4 razy dziennie zamiatam kuchnie i przedpokoj bo tam dosc czesto psy chodza - tam nie ma dywanow...

Nie oczekuje glupich komentarzy jak wogole moge dopuscic 2 psy do tak malego dziecka itp. Poprostu ufam moim psom bez granicznie. I wiem ze mojej malej nic sie nie stanie. Ale niestety nie kazdy to rozumie...:uff:

Odnośnik do komentarza

pbmarys
Dziewczyny ktore maja psy w domu
jakiego uzywacie odkurzacza ?? Żeby nie bylo tak duzo siersci itp...??

Bo mam w planach zakup takiego ktory rowniez na mokro zbiera kurz itp... Ale zaznacze od razu u mnie w domu sa dwa duze Labradory i mamy wszedzie dywany / 160m2 ma mieszkanie/ a mala za nimi pelza na szczescie nie jest uczulona na siersc wiec sa duze plusy tego. Ale przynajmniej 3/4 razy dziennie zamiatam kuchnie i przedpokoj bo tam dosc czesto psy chodza - tam nie ma dywanow...

Nie oczekuje glupich komentarzy jak wogole moge dopuscic 2 psy do tak malego dziecka itp. Poprostu ufam moim psom bez granicznie. I wiem ze mojej malej nic sie nie stanie. Ale niestety nie kazdy to rozumie...:uff:

Nie przesadzaj nie masz pibuli ani rottwailerow!!!

U mnie ostatnio byl koles z roboceanem, ale strasznie on drogi... Podobno swietny, ale mnie jakos odkurzacz za 5 kawalkow nie przekonal:oops:

Odnośnik do komentarza

puszek
moi rodzice maja rainbowa, ale od dawna lezy nieużywany w piwnicy

a moim zdaniem dobre odkurzacze produkuje firma dyson, sprawdź sobie
mam rainbowa i u mnie jest w ciągłym użyciu
Ma trzepaczkę, więc raz w tygodniu trzepię materace i dywany, dodatkowo specjalną szczotkę do prania i kilka fajnych przyssawek i koncówek. Najważniejsze jest to, że kurz wpada do wody a nie ucieka drugim końcem odkurzacza jak to jest w przypadku tradycyjnych odkurzaczy.
A to ile mam roztoczy w domu świadczy biała piana w wodzie po odkurzeniu.
Koszt masakrujący, ale ja z perspektywy 2 letniego użytkowania wiem, że nie zamieniłabym go na żaden inny. No chyba, że ktoś wymysliłby te same możliwości w mniejszych gabarytach ::):

Odnośnik do komentarza

mój był wart 10 tysięcy razem z trzepaczką, za 3 kontakty do pokazu dostałam szczotkę do prania...aha i w komplecie miałam nawilżacz powietrza i neutralizator zapachów w jednym...
jak ma się gadane jak ja :Oczko: to można zejść z ceny...oddałam swój odkurzacz który kupiłam za 600 zł w rozliczeniu, wyprosiłam rabat i zapłaciłam chyba 8 tysięcy :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Anulka
pbmarys
:ehhhhhh: na moja kieszen za drogi....:ehhhhhh:

my wzielismy początkowo na raty...potem spłaciliśmy całość

zakup takiego odkurzacza ma sens, gdy zależy nam na walce z roztoczami, gdy ma się alergików w domu...jeśli nie to są tańsze wodne odkurzacze i tez dobre

U nas nie ma alergikow, ale tez na raty nie dalabym rady wziasc.
No nic zastanawiam sie nad zelmerem Aquawelt 919.0 ST
http://multimedia.agito.pl/image/200x200/0/odkurzacze/zelmer-aquawelt-9190-st-bialy.207869.2.jpg

lub Aquawelt 919.0 SP
http://www.electro.pl/pictures/products/big/31740_4.JPG

Ktos moze go ma??

Odnośnik do komentarza

mam podobny problem i szukam odkurzacza który zbiera sierść i roztocza.
Rainbow jest najlepszy, moi rodzice mają go przy 2ch owczarkach niemieckich już od ponad 12 lat i jest super. Sierść zostaje w wodzie a turbo szczotka zbiera każdego kłaka. Minusem jest cena, wielkość i jest głośny- ale ze wzgledu że jest naprawde najlepszy pewnie my zdecydujemy sie na zakup używanego po remoncie z serwisu rainbow. Są takie "okazje", wtedy płaci sie za odkurzacz ok 2 tyś ze wszystkimi końcówkami w tym turboszczotka :)

Przeglądając inne odkurzacze, zwróciłam uwage na odkurzacze tylko z turboszczotką i filtrami HEPA:
przodują zelmery, sa naprawde niezłe i nieduże
1) zelmer jupiter 4000.00 HT cena ok 350 zł,
2) zelmer syrius 1600.3 HT ok 350 zł
3) zelmer twix 5500.0 ht - ok 650 zł i ten chyba wyszedł na prowadzenie z tańszych odkurzaczy
4) jest tez zelmer piorący tez ma turboszczotkę, ale mega minusem jego wielkość, jak dla mnie jest za duży i podobno jest ciezki. Nie wyobrazałabym sobie na Twoim miejscu biegać z nim po schodach.
jest tez jakiś philips FC 9174 i elektrolux z turboszczotką...

ale my pewnie i tak kupimy reinbowa, przetestowany i sprawdzony i jak dla mnie wole kopić używany na gwarancji serwisowej niż oszukiwać sie i wydawać później na serwis i na worki, filtry tańszych odkurzaczy.
Worki do zelmera plus wymiana filtrów hepa- żeby spełniały swoją funkcję (a pewnie ze 2 razy w roku taki filtr (ok 20 zł szt) trzeba wymienić lub częściej, worek pewnie raz na m-c lub czesciej dodatkowy koszt ok 120 zł rocznie)
a rainbow lejesz wode i tyle, moich rodziców odkurzacz przeszedł pierwszy serwis po 10 latach z ciekawości nie z potrzeby i jakies uszczelki tylko były do wymiany, wiec tu nie ma prawie kosztu rocznego.

PROSTA MATEMATYKA
1)używany rainbow 1800- 2000 zł niech podziała 7 lat- to 300 zł/rocznie 0 koszt filtrów

2) tańszy ale tez pewnie dobry zelmer 650 zł podziała ze 3-4 lata (jest słabszy)- ok 200/rok zł plus worki 100= 300zł (nie wiem tez jak szybko przestanie działać turboszczotka przy codziennym odkurzaniu)

podobnie wychodzi a znam jakość :) musze tylko przekonac mojego męża, bo wiem ze 2 tys to sporo jak na jednorazowy wydatek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...