Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kasiorek

Napięcie mięśniowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..
Kiedy córeczka miała 4 miesiące zauważyłam, że wygina się w łuk. Okazało się, że mamy do czynienia ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Robiliśmy USG główki i okazało się również, że mała ma zaokrąglone rogi przednie, ale odchylenie było małe (0.03). Po kolejnym USG odchylenie zmniejszyło się do 0.02 i po kolejnym było już wszystko w porządku. Pani neurolog powiedziała, że można zakończyć rehabilitację jeśli dziecko się dobrze rozwija tzn. siedzi, zaczyna raczkować. Rehabilitacje zakończyliśmy w połowie 7 miesiąca. Czasem wygina się jeszcze w łuk, ale jest to na moment i po chwili wszystko wraca do siebie. Julka w 9 miesiącu zaczęła wstawać, a teraz (skończyła 10 miesięcy) i zaczyna już próbować stawiać pierwsze samodzielne kroki.
Zastanawiam się tylko czy nie za szybko została zakończona rehabilitacja.
Byłabym wdzięczna za Pani opinię na ten temat.
Pozdrawiam

http://www.suwaczek.pl/cache/7a61423504.png

http://www.suwaczek.pl/cache/73ef5b1ebc.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!
Na podstawie tego, co piszesz, wynika mi, że córeczka rozwija się prawidłowo. 10 mcż to czas, kiedy dziecko zaczyna próbować stawiać samodzielnie pierwsze kroki. Twoja córeczka jest na tym właśnie etapie, więc jest wszystko tak, jak być powinno. Teraz tylko należy pozwolić dziecku dobrze opanować tę umiejętność (samodzielnie!). Myślę, że gdyby terapeuta miał wątpliwości, co do możliwości dziecka (tj. czy sobie już samo poradzi), to nie przerywałby terapii. M.B.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...