Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2010 :)


miska271

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny,
Jestem mamą 4miesięcznego Kamilka :36_3_13: urodziłam 21.12 siłami i drogami natury. Jest to moje pierwsze dziecko i jestem w nim zakochana :mama:
Zapraszam wszystkie grudniówki do dzielenia się opiniami, poradami, sukcesami, fantastycznymi i ciężkimi chwilami ze swoimi bąblami :):):)

Odnośnik do komentarza

To i ja sie melduje z moja 5 miesieczną Anią.
Ania urodzona przez cc 12.12. 2010.W moje imieniny.
Obecnie mamy 2 ząbki, wciaż karmie piersią, od niedawna wprowadzamy stałe posiłki, ale bardzo niechętnie są zjadane.
Niestety mamy problem z alergią, ale coraz mniejszą, i z butelką- nie mam jak Ani podawać picia. Nie chce ani butelki ani kubeczka. Więc na spacerach wyciągam wszędzie cycka.

Przez 2 miesiace miała smoczusia, bo bardo tyła i wisiała na cycku po 2 godz. Ale od tygodnia już nie ma smoczka i jest duuuużo lepiej.
Waga urodzeniowa 2950, teraz waży 7100.

Za miesiąc jedziemy na wczasy do Bułgarii i chciałabym ,żeby piła soczki, bo na plaży bedzie mi głupio karmić.

Do pracy wracam za rok, wiec mam dużo czasu,zeby nacieszyć się moja wyczekiwaną córeczką.

Niestety rozwija sie słabiej niż pozostałe 5 cio miesięczne dziecko. Dopiero dziś złapała nogi leżąc na plecach, na brzuchu od kilku dni siega po zabawki, niestety wciąż nie zgina nóg leżąc na brzuchu, robi jedynie kołyskę.Nie obraca się. Widać,że urodzona 3 tyg wcześniej.

http://www.suwaczki.com/tickers/nqtkio4prom42kxp.png

Odnośnik do komentarza

Nasz Dominiś robi postępy :) ostatnio leżąc na brzuszku zaczął raczkować ale hmmm do tyłu :) poza tym jest z niego taki smieszek, że cały czas pokazuje nam swoje piekne dołeczki w policzkach :)
Zębów jeszcze nie ma, póki co caly czas na cycu plus obiadki i wieczorna kaszka.
Ale mamy problem z piciem. Nie chce ani soczków, ani wody. Napije sie może ze 4 łyżeczki dziennie i to wszystko, najlepiej ze szklanki lub zwykłego kubka. Niekapka tez nie chciał. O piciu z butelki nie ma nawet mowy. Deserkami ostatnio też pogardził...
W dzień je średnio co 3h, w nocy przesypia około 9h. Ale bardzo malo sika. Przez cały dzień zużyje może ze 4 pieluszki i nie sa one całkiem zsikane (po nocy owszem). Jak jesteśmy na spacerze i na dworze jest bardzo gorąco to częściej przystawiam go do piersi, żeby chociaż troszkę się mleczka napił. Jak go przekonać do picia innych napojów niż mleko? Boje sie, że może się odwodnić... :(

Odnośnik do komentarza

Ania też nie chce ani wody, ani soczków, ani herbatki. Butelki nie weźmie do buzi, niekapka gryzie, jedynie wypije ze szklanki, ale też 2-3 łyczki.

Na spacerze to muszę a środku ulicy wyciągnąć cycka,żeby sie napiła. też sie martwie, ale jest taka prawda,że jak dziecko je cycka to nie potrzebuje dopajania, wiec się nie powinnaś martwić.

Jak waga waszych maluszków??Co juz potrafią??Moja waży 8 kg, obraca się na razie na boki, je paluszki u nóg, podnosi głowe leżąc na plecach, ale nie siedzi. Na brzuchu przesuwa sie do tyłu, ale nogi nie są podkurczone jak do raczkowania, tylko rekami sie przesuwa. Ma 69 cm.

http://www.suwaczki.com/tickers/nqtkio4prom42kxp.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...