Skocz do zawartości
Forum

skręcania ciałka w bok


Gość ida

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam ślicznego, super rozwijającego się, prawie 8-miesięcznego synka, ale od kilku dni niepokoi mnie pewien objaw.Otóż zdarza się,że synek kiedy siedzi na moich kolanach albo stoi (podtrzymywany przeze mnie) zaczyna wielokrotnie przechylać tułów na prawą stronę, prostować i znowu przechylać.Zdarza się to częściej kiedy jest zmęczony.Gdyby robił to w obie strony to stwierdziłabym, że po prostu bawi się nową umiejętnością, którą nabył, ale martwi mnie dlaczego wykonuje ten ruch tylko w prawą stronę :(.Czy to może być objaw jakiejś nieprawidłowości?

Odnośnik do komentarza

Ida! Dzieciom się zdarza, że rozwijają się niezupełnie symetrycznie. Czasem jedna strona ciała "przyśpiesza" troszkę i "przeważa" nad drugą (i jest nieco mocniejsza), a potem ta druga (słabsza) "goni" w rozwoju tę mocniejszą. Myślę, że powinnaś cierpliwie poczekać kilka dni - synek może sam sobie wyrównać tę "asymetrię". Możesz nieco pomóc synkowi zachęcając go (np. zabawką, ale jak nie jest zbytnio zmęczony) do odwracania się (lekki skręt tułowia) w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...