Skocz do zawartości
Forum

Katarek


Rekomendowane odpowiedzi

ja na katar zawsze daję wodę morską-sprawdza się rewelacyjnie i przyrządzam ten napar z olejku Olbas-stawiam u dziecka w pokoju szklaneczkę z tym naparem aby zapach sie unosił. Robie jedną rano i potem wieczorem kolejną. Katar szybko znika :Śmiech: a przede wszystkim dziecku lżej się oddycha!!!

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Przy katarku, po pierwsze podawać dziecku dużo picia, dzięki temu wydzielina będzie bardziej płynna. Można podawać np. herbatkę na suchy nosek BoboVity, soki z maliną . Po drugie stosuj inhalacje, dwie kropelki olejku eterycznego na pieluszkę. Dziecko będzie to wdychać podczas snu, a to udrożni mu nosek i ułatwi oddychanie. Po trzecie nacierać stópki i plecki maściami rozgrzewającymi np. Pulmex Baby. Często wietrzyć pomieszczenie w którym znajduje się dziecko, temp w sypialni dziecka nie powinna przekraczać 20 stopni C. Gdy karmisz piersią przystawiaj je jak najczęściej do ssania, w Twoim pokarmie znajdują się przeciwciała, dzięki którym pokona chorobę. Jeśli dziecko jest większe, warto podawać mu lekkostrawne danie np. rosołek z kaszą manną, jeśli dziecko nie ma apetytu nie ma sensu Go zmuszać do jedzenia.
Ja dodatkowo stosuję przy katarze krople Euphorbium, podaję je przed snem dzięki temu Mały lepiej oddycha i śpi.

Odnośnik do komentarza

moja mala meczy sie katarem juz trzeci miesiac i nic jej nie pomagabylismy nawet u laryngologa to wyczyscil jej troche nosek i to i tak nic nie dalo katar nadal jest to odtatnio stwierdzil ze mala ma za male otworki i dlatego ma katar to ja mama chyba jej tam dlugopis wsadzic zeby je powiekszyc czy co to byl oczywiscie zart ale zastanawiam sie czy nie ma ona alergi i teraz jak pojde to zapytam kiedy jej moga zrobic testy na alergie ciekawe co mi powie

Odnośnik do komentarza

Abigail moj maluszek przez piersze 2 miesiace po narodzeniu tez mial ciagle katarek. Polozna nam kazała uzywac wody morkiej w sprayu i łóżeczko od strony głowy podniesc troszke wyzej zeby glowa lezala wyzej. Tak tez zrobilismy. Nakladlismy ksiazek pod łóżeczko. Wody morskiej nie uzywalam bo sie balam. Zanim katarek mu minal to jednak minely 2 miesiace ale do tej pory mamy spokoj

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko też często miało katarek, a problem polegał na tym, że nie dawał sobie tego sciągnąć, ani zapuścić żadnych kropli. W nocy nie mógł spać, bo mu ten katar przeszkadzał, płakal, budził sie, no udręka. Maść majerankowa nic nie pomagała, chociaż on się nawet nie bardzo buntował jak smarowałam. Na szczęście przyjaciółka poleciła mi aspirator marimer i teraz już tak się nie stresuję, ja mu coś zaczyna w nosku furczeć, bo dwa psiknięcia rozwtorem i wszystko pięknie wyciągam aspiratorem bez żadnych awantur :). A swoją drogą to ciekawe, kiedy dzieci uczą się wydmuchiwać nos i jak można je tego nauczyć jakoś wcześniej?

Odnośnik do komentarza

kasiajotka
Moje dziecko też często miało katarek, a problem polegał na tym, że nie dawał sobie tego sciągnąć, ani zapuścić żadnych kropli. W nocy nie mógł spać, bo mu ten katar przeszkadzał, płakal, budził sie, no udręka. Maść majerankowa nic nie pomagała, chociaż on się nawet nie bardzo buntował jak smarowałam. Na szczęście przyjaciółka poleciła mi aspirator marimer i teraz już tak się nie stresuję, ja mu coś zaczyna w nosku furczeć, bo dwa psiknięcia rozwtorem i wszystko pięknie wyciągam aspiratorem bez żadnych awantur :). A swoją drogą to ciekawe, kiedy dzieci uczą się wydmuchiwać nos i jak można je tego nauczyć jakoś wcześniej?

dzieci uczą się samodzielnie wydmuchiwać nos między pierwszym a drugim rokiem życia, i chyba raczej w drugiej połowie, między 18 a 24 miesiącem, ale mogę się mylić. można próbować wcześniej, ale dziecko samo naturalnie w pewnym momencie łapie - taka już jego droga życiowa ;)
a do tego czasu trzeba odciągać aspiratorem i już. u nas katar pojawił się jak tylko rozpoczął się sezon grzewczy... na szczęście udało się samym marimerem go zlikwidować. teraz też raz dziennie profilaktycznie psikam do noska, bo jednak suche powietrze w domu okropnie się przyczynia do kataru.

Odnośnik do komentarza

Polecam aspirator katarek do odciągania. U? mnie się sprawdza, choć moje maluchy /4 letnia dama i 1,5 roczny królewicz/ trochę grymaszą. Kiedy łapią katar to stosuje raczej domowe sposoby. Dużo picia /malinki, lipka, czarny bez/ Dobrze wysusza czosnek. Biorę starą rajstope i rozgniatam w niej czosnek. Taki gałganek zawieszam nad łóżeczkiem. Starsza moczy również nogi w ciepłej wodzie ze startym imbirem. Wzmacniam ich również "specyfikiem" czosnkowym. /miód, czosnek, cytryna/ Jeśli katar dokucza i to bardzo w nocy to naklejam przed spaniem Aromaktiv /plasterki/ no i ostatecznie Nasivin.

Odnośnik do komentarza

Pawelczyk
ma ten sam problem od urodzenia ciagle tylko katar i kaszel nic nie pomaga,zadne sole morskie,mascie majerankowe ,czosnek pokrojony na talerzyku czy wyzej podniesiony materac

Spróbuj inhalacji Zabłocką Mgiełką Solankową. To jest świetny środek na problemu z układem oddechowym. Taka codzienna sesja pomaga zwalczyć zapalenie i wydzielinę z nosa, która się ładnie rozrzedza.

Odnośnik do komentarza

Hej!

Maluch mój nabawił się kataru ( już prawie roczniak) i za zadne skarby nie moge się go pozbyć. Do lekarza pedzić jakoś z katarem mi sie nie widzi, ale problem najwpiększy jest z tym, ze maluch przez te nosek nic nie chce jeść i co kilka godzin marudzi- bo przecie głodny:(

Najgorsze są nocki- a mi pomysłu brak:( Może macie jakieś sprawdzone- najlepiej naturalne metody walki z tym paskudztwem??
Maść majerankowa nie działa, po spacerku jeszcze gorzej ech:(

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5eq572fqzz.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgom0zd4kd.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/iv09tv73sjekmj8o.png
[url="http://pieluszkomaniasklep.blogspot.com"]S

Odnośnik do komentarza

jolus86
anya
ja na katar zawsze daję wodę morską-sprawdza się rewelacyjnie i przyrządzam ten napar z olejku olbas-stawiam u dziecka w pokoju szklaneczkę z tym naparem aby zapach sie unosił. Robie jedną rano i potem wieczorem kolejną. Katar szybko znika :śmiech: A przede wszystkim dziecku lżej się oddycha!!!

co to za olejek??

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

w dzień dobrze żeby wydzielna schodziła z nosa, żeby zatoki sie oczyszczały, czyli smarkanie (w przypadku maluchów - frida), woda morska lub sól fizjologiczna, duzo picia, a na noc jeśli dziecku przytyka się nosek i zakłóca sen, można psiknąć Nasivinem , Otrivinem lub Acatar Baby.
Skoro maść majerankowa jest za słaba, spróbuj maści Pulneo Baby, można dziecka natrzeć czółko lub/i pod noskiem.

ROKSANIA
http://s2.suwaczek.com/200103282080.png

LENUSIA
http://s4.suwaczek.com/200909042080.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...