Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
ewa26

Przedszkolak i zajęcia dodatkowe

Rekomendowane odpowiedzi

hejka dziewczyny jak zachęcić syna do zajęć dodatkowych ma 6 lat chciałabym go puścić na angielski ale on nie chce (chyba Pani nie pod pasowała) co robić jak go zachęcić????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

warkosia jeżeli uda ci się z nim gdzieś pójść to super, połowa sukcesu, warto rozmawiać z dzieckiem co chce robić, zacząć robić to wspólnie a nie że idziemy na zajęcia - naprawdę wybór może być przeogromny, mało kiedy dzieci na stale lubią chodzić w te same miejsca ale warto rozmawiać co go interesueje - piłka, basen, angielski - może inną metodą

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zajęciom dodatkowym dla dzieci mówię zdecydowanie TAK. Moja córka chodzi na lekcje angielskiego i zajęcia kulinarne do szkoły gotowania Little Chef :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fajnie że dzieciaki chodzą na zajęcia dodatkowe ale o dziwo mój nie lubił chodzić w przedszkolu nie czuł się pewnie

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Anulka: Dziecko w wieku przedszkolnym i już ma cały tydzień zapełniony zajęciami dodatkowymi???!!! Kurcze mamuśki nie przesadzajcie. A kiedy taki Maluch ma dzień wolny, kiedy może robić to na co ma ochotę?? angielski, karate, balet, basen to o wiele za dużo. Dla tak małego dziecka zajęcia 2 razy w tygodniu to powinien być max!! Dlaczego tam Wam zależy na tylu zajęciach dodatkowych? Przecież tak własnie wychowuje się małe roboty, tacy ludzie jako dorośli nie potrafią wypoczywać, nie wiedza co maja ze sobą zrobić podczas urlopu bo całe życie mieli zaplanowane godzina do godziny. Nie róbmy tego naszym dzieciom. Jeśli chcecie żeby Wasze dziecko lubiło sport to wyjdźcie z nim na rower, pograć w piłkę, poróbcie coś razem Wspólnie w domu. Nie jestem przeciwna zajęciom dodatkowym,ale nie w tak ogromnej ilości!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O dodatkowych zajęciach już kiedyś się wypowiadałam. Trzeba dobrze rozgraniczyć potrzebę dziecka o własnych pragnień i ambicji. Nierzadko bywa tak, że chcemy by nasze dziecko miało dużo tych zajęć a ono w sumie nie ma takiej potrzeby. Dużo wcale nie znaczy dobrze. Oczywiście obserwacja, ewaluacja z rozwojem dziecka, podtykanie mu ciekawych rzeczy i patrzenie czy mu to odpowiada czy nie - jak najbardziej. Dzieci lubią spędzać aktywnie czas. Warto pamiętać by mimo wszystko nie przesadzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A moim zdaniem przedszkolak powinien mieć zapewnione zajęcia tzw. "dodatkowe" w p-lu. Uważam że rytmika, angielski,rysunek powinny być w przedszkolnym programie. Pani przedszkolanka czy nawet my zauważamy wtedy co dziecku najbardziej odpowiada, co lubi i dopiero wtedy możemy myśleć o zajęciach poza przedszkolnych i rozwijaniu umiejętności w tym zakresie, w którym najlepeij czuje sie nasze dziecko. A zabranie tego wszystkiego z przedszkoli (jak stało się to w tym roku) to duży błąd!

:16_3_204:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas też zabrano zajęcia w przedszkolu :(
Mi udało się znaleźć tożsame zajęcia w pobliżu przedszkola więc nie muszę wozić dziecka daleko. Tutaj jest wyszukiwarka zajęć dodatkowych, bezpłatna dla rodziców i można znaleźć coś w pobliżu domu pozaszkolne.pl
Moje dziecko nie wyobrażało sobie, ze nie będzie chodziło na gimnastykę więc wyjścia nie było - musiałam zapisać, ale na siłę bym nie zmuszała, gdyby nie chciała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas z dodatkowych zajęć jest język angielski i to póki co musi wystarczać,reszta to juz nasza kreatywność oraz czas bo syn chodzi także na basen,staramy się aby zajęć po przedszkolu nie zabrakło,aby mógł się rozwijać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rytmika, angielski i religia w przedszkolu, na tańce nie chodzimy jeszcze, bo Ola często chora, Ula uważam, że nie za dużo, bo te zajęcia trwają 15 lub 30 minut, angielski i rytmika są w godzinach do 12, a religia o 15 - dla nas to za późno, Ola była tylko dwa razy na religii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość16

Podbijam temat! Gdzie uczeszczaja Wasz małe przedszkolaki na zajecia dodatkowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja córa chodzi do domu kultury na zajęcia plastyczne, bo uwielbia rysować, od niedawna mamy psa, więc na spacerach ( częstych ) biega z nim i się bawi tak więc ruchu ma sporo i zrezygnowałam w takiej sytuacji z dodatkowych zajęć sportowych/gimnastycznych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że zajęcia dodatkowe to bardzo dobry pomysł. Moja 5 - letnia córka chodzi na zajęcia z języka angielskiego [reklama usunięta] i jest bardzo zadowolona :)) ponadto raz w tygodniu jeździmy na basen i akrobatykę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolaaa_31

Miałam bardzo podobny problem bo mojego dziecka wszędzie jest pełno – rysuje, śpiewa, gra w piłkę i trudno mu znaleźć jedno zajęcie. Natomiast bardzo pomogły mi panie z przedszkola ([reklama usunięta] w Jabłonnie) które obserwowały Janka i podpowiadały mi jakie zajęcia dodatkowe będą dla niego najlepsze i najbardziej rozwijające. Wydaje mi się, że nam jako rodzicom trudno podjąć taką decyzję, dlatego warto zaufać dobrym pedagogom, którzy obserwują dziecko i wyciągają wnioski :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto zaangażować swoją pociechę do wyboru zajęć dodatkowych. Dziecko powinno robić to co lubi oraz to co sprawia mu przyjemność. Może jest coś co chciałoby robić po szkole samo lub z przyjaciółmi? Zróbcie wspólnie krótką listę, uwzględniając jego wymarzone zajęcia dodatkowe oraz takie, które wpłyną bezpośrednio na kreatywny rozwój twojego dziecka. Zastanówcie się nad tym jakie ma uzdolnienia. Może warto byłoby je rozwijać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...