Skocz do zawartości
Forum

Przedszkolak i zajęcia dodatkowe


ewa26

Rekomendowane odpowiedzi

warkosia jeżeli uda ci się z nim gdzieś pójść to super, połowa sukcesu, warto rozmawiać z dzieckiem co chce robić, zacząć robić to wspólnie a nie że idziemy na zajęcia - naprawdę wybór może być przeogromny, mało kiedy dzieci na stale lubią chodzić w te same miejsca ale warto rozmawiać co go interesueje - piłka, basen, angielski - może inną metodą

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Anulka: Dziecko w wieku przedszkolnym i już ma cały tydzień zapełniony zajęciami dodatkowymi???!!! Kurcze mamuśki nie przesadzajcie. A kiedy taki Maluch ma dzień wolny, kiedy może robić to na co ma ochotę?? angielski, karate, balet, basen to o wiele za dużo. Dla tak małego dziecka zajęcia 2 razy w tygodniu to powinien być max!! Dlaczego tam Wam zależy na tylu zajęciach dodatkowych? Przecież tak własnie wychowuje się małe roboty, tacy ludzie jako dorośli nie potrafią wypoczywać, nie wiedza co maja ze sobą zrobić podczas urlopu bo całe życie mieli zaplanowane godzina do godziny. Nie róbmy tego naszym dzieciom. Jeśli chcecie żeby Wasze dziecko lubiło sport to wyjdźcie z nim na rower, pograć w piłkę, poróbcie coś razem Wspólnie w domu. Nie jestem przeciwna zajęciom dodatkowym,ale nie w tak ogromnej ilości!

Odnośnik do komentarza

O dodatkowych zajęciach już kiedyś się wypowiadałam. Trzeba dobrze rozgraniczyć potrzebę dziecka o własnych pragnień i ambicji. Nierzadko bywa tak, że chcemy by nasze dziecko miało dużo tych zajęć a ono w sumie nie ma takiej potrzeby. Dużo wcale nie znaczy dobrze. Oczywiście obserwacja, ewaluacja z rozwojem dziecka, podtykanie mu ciekawych rzeczy i patrzenie czy mu to odpowiada czy nie - jak najbardziej. Dzieci lubią spędzać aktywnie czas. Warto pamiętać by mimo wszystko nie przesadzić.

Odnośnik do komentarza

A moim zdaniem przedszkolak powinien mieć zapewnione zajęcia tzw. "dodatkowe" w p-lu. Uważam że rytmika, angielski,rysunek powinny być w przedszkolnym programie. Pani przedszkolanka czy nawet my zauważamy wtedy co dziecku najbardziej odpowiada, co lubi i dopiero wtedy możemy myśleć o zajęciach poza przedszkolnych i rozwijaniu umiejętności w tym zakresie, w którym najlepeij czuje sie nasze dziecko. A zabranie tego wszystkiego z przedszkoli (jak stało się to w tym roku) to duży błąd!

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

U nas też zabrano zajęcia w przedszkolu :(
Mi udało się znaleźć tożsame zajęcia w pobliżu przedszkola więc nie muszę wozić dziecka daleko. Tutaj jest wyszukiwarka zajęć dodatkowych, bezpłatna dla rodziców i można znaleźć coś w pobliżu domu pozaszkolne.pl
Moje dziecko nie wyobrażało sobie, ze nie będzie chodziło na gimnastykę więc wyjścia nie było - musiałam zapisać, ale na siłę bym nie zmuszała, gdyby nie chciała.

Odnośnik do komentarza
Gość Karolaaa_31

Miałam bardzo podobny problem bo mojego dziecka wszędzie jest pełno – rysuje, śpiewa, gra w piłkę i trudno mu znaleźć jedno zajęcie. Natomiast bardzo pomogły mi panie z przedszkola ([reklama usunięta] w Jabłonnie) które obserwowały Janka i podpowiadały mi jakie zajęcia dodatkowe będą dla niego najlepsze i najbardziej rozwijające. Wydaje mi się, że nam jako rodzicom trudno podjąć taką decyzję, dlatego warto zaufać dobrym pedagogom, którzy obserwują dziecko i wyciągają wnioski :)

Odnośnik do komentarza

Warto zaangażować swoją pociechę do wyboru zajęć dodatkowych. Dziecko powinno robić to co lubi oraz to co sprawia mu przyjemność. Może jest coś co chciałoby robić po szkole samo lub z przyjaciółmi? Zróbcie wspólnie krótką listę, uwzględniając jego wymarzone zajęcia dodatkowe oraz takie, które wpłyną bezpośrednio na kreatywny rozwój twojego dziecka. Zastanówcie się nad tym jakie ma uzdolnienia. Może warto byłoby je rozwijać!

Odnośnik do komentarza

Trzeba zaszczepić w dzieciach pasję. Wiadomo, że nie można ich przeładować, żeby miały czas na zabawę i odpoczynek, ale odpowiednie zajęcia, które uczą przez zabawę, pomogą im się rozwijać. Mój syn chodzi na zajęcia nauki programowania -> https://wroclaw.kiber-one.pl/ i je uwielbia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...