Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
itka22

Co na zaparcia w ciąży?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pesteczka2

Dieta cukrzycowa...będziesz biegła do łazienki 3,4 razy dziennie :) do tego nawet schudniesz ja po 2 tygodniach spadłam 1 kg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość osmiornica

No nie wiem czy chudnięcie w ciąży jest wskazane ;)
Ja się ratowałam błonnikiem, nawet taki specjalny miałam dla kobiet w ciąży, w formie kisielu o smaku granatu, działał bardzo dobrze i przy okazji smakował ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kisma

w moim przypadku bardzo pomocne okazaly sie czopki eva/qu ktore dzialaja w ciagu 15min od aplikacji czyli bardzo szybko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie zbawienne na zaparcia w ciąży okazały się suszone morele EKOLOGICZNE,a dlatego eko bo dbałam nie tylko o siebie a o cudo które nosiłam w brzuchu,a morele eko są drogie ale za to nie są siarkowane,są z kontrolowanych upraw do których mam zaufanie,
Ja kupowałam morele Bio Planet,ale tańsze znalazłam pod marką Żólty Cesarz na ul.Nowolipie w W-wie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Justyna ja tam mialam i to dosc niadawno. Wyladowalam z niespodziewana wizyta u ginekologa, bo brzuch az mnie strasznie bolal. Naszczescie maluszkowi nic nie bylo, tylko ja sie "zapchalam". Lekarz mi dala laktivmama i czopki glicerowe, udalo sie po pierwszym uzyciu czopka i mam spokoj :) uwierz, ze od razu poczujesz ulge...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3febfp1bd.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karolanai

Szczerze to mało co mi było w stanie pomóc, owoców i warzyw jadłam zawsze dużo więc organizm przyzwyczajony, kefir, jogurty to samo, jedynie czasem morele suszone i dicopeg mnie ratował. Nie ma na zaparcia w ciąży naturalnego skutecznego sposobu, nie poradzisz na ucisk na jelita czy zmiany hormonalne. Można ewentualnie zwiększyć aktywność fizyczną jak dacie radę, to trochę pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O kurcze :/ ale to chyba nie jest normalne, żeby nie wypróżniać się przez 2 tygodnie, a potem męczyć się na wc w bólach przez godzinę. Jogurty i suszone śliwki nie bardzo pomagają. Nie wiem już jak sobie radzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karolanai

No nie jest, nie wolno dopuścić do takiego stanu przede wszystkim, po max 4-5 dniach stosowania się do naturalnych środków sięgamy po te radykalne, dicopeg itp nie zaszkodzą dziecku a tak silne zaparcia już tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lekarz nie stwierdził, żeby to było jakieś niebezpieczne. W sytuacji, w której nic nie działa zalecił czopki glicerynowe. Nie wiem już jak sobie radzić :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karolanai

Tak długie okresy między wypróżnieniami? 2 tyg? Może zmień lekarza jednak, to nie jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karintia

Dwa tygodnie?! Ja martwiłam się zaparciami, dwu, trzydniowymi. Zdecydowanie to nie jest normalne. Mi pomógł kisiel błonnikowy Laximama, który zadziałał już po dwóch dniach. Do tego zaczęłam pić więcej wody, co przy błonniku wskazane. Teraz już nie mam problemu, a coraz bliżej rozwiązania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za rady :) Zaparcia przeszły mi z dnia na dzień, nie wiem czemu :) Teraz wypróżniam się co ok. 2 dni, więc jest ok. Właśnie weszłam w drugi trymestr, więc to może dlatego się wszytko uregulowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też długo borykałam sie z zaparciami ale w aptece polecili mi laximama jest to coś podobnego w formie kisielu ale również można to pic. Jest smaczne o smaku owoców granatu, działa delikatnie.I jako jedyny zawiera w składzie błonniki nierozpuszczalne i rozpuszczalne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Miłka_12

a eva/qu? Kojarzysz takie czopki? Ja je brałam w czasie ciąży, bardzo delikatne, a też szybko działają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Soya

ktoś mi opowiadał o tych czopkach. Podobno działają do 15 minut, ale bez przeczyszczania. Ciekawe, czy rzeczywiście tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość More

To dobre czopki nie tylko na zaparcia w ciąży. Ja je zabieram na wszelkie wyjazdy, bo na wakacjach najczęściej dopada mnie zaparcie. Plusem eva/qu jest to że nie trzeba trzymać ich w lodówce, więc na wyjazd idealne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo ze u mnie to dopiero początek ciąży ale też już zaczęłam cierpieć na zaparcia pomogła mi activia ta w buteleczkach po 3 dniach stosowania było ok. teraz piję ją co 2 dni

http://fajnamama.pl/suwaczki/gqaz9d6.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z zezulką. Trzymam się tych zasad i nie mam problemów. Radze tylko uważać na owoce. Jadłam ich mnóstwo i nabawiłam się cukrzycy ciążowej. Oczywiście nie wszystkich owoców to dotyczy, ale i tak wszystko z umiarem.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlsg18a0iy9jpg.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...