Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
itka22

Co na zaparcia w ciąży?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ada232

Z doświadczenie wiem, że podstawą walki z zaparciami jest jedzenie możliwie jak największej ilości pokarmów surowych, dieta zgodna z grupą krwi i oczywiście sporo ruchu. Osobiście uważam, że Jeliton z błonnikiem jest świetnym wspomagającym specyfikiem dla kobiet w ciąży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie słyszałam o tym wspomagaczu, ale kobiety w ciąży muszą czasem się ratować takimi środkami, bo przemiana ,materii jest inna w ciąży i można jeść dużo błonnika, a i tak mnieć zaparcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Różana

Kupiłam dziś w aptece z polecenia produkt z błonnikiem - Jeliton, ma w składzie sam naturalny błonnik -aż 100%.
Za kilka dni napiszę wam dziewczyny czy jest lepiej ale to chyba najlepsze co znalazłam by pomóc sobie a nie zaszkodzić dziecku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Naaaaa

nikt chyba nie napisał o płatkach owsianych ! polecam ! płatki owsiane górskie (nigdy błyskawiczne) zalać mlekiem, zagotować i zjeść taka papkę :D działa bez zarzutu ! mega sprawdzone
najlepiej jeść 3 pełne garście codziennie ! ja dodaję do nich rodzynki, płatki migdałowe, miód, pokrojonego banana, łyżkę dżemu, co kto woli :) i oczywiście warto się w ciąży poruszać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość arletka87

zaparcia sa mega uciazliwe, stosuje sie wiec jak naj pilniej do stosowania zasad zdrowej, wysoko blonnikowej diety, regularnego ruchu fizycznego (wedlug mnie najskuteczniejszy jest basen) i zazywania probiotykow,bo niestety w kefirach i jogurtach jest troche za malo bakterii, zeby byly naprawde skuteczne, dlatego warto sie wspomagac suplementami, ja stsouje provag, ktory pomaga w zaparciach i jeszcze chroni pochwe przed infekcjami:) i jest ok!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wanilia

Witam
Jestem w 7 tygodniu ciąży i już nie daję sobie rady z zaparciami.
I jak działa ten Jeliton? Są efekty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I mnie dopadł ten problem. Piję na czczo ciepłą wodę z cytryną i miodem. W ciągu dnia też się staram - nie smakuje mi ani kawa (pomagała i to bardzo przed ciążą na ten problem) ani herbata. A pić trza.. ;)
I przemycam śliwki suszone - nie znoszę ich zapachu, więc kroję cieniutko i dorzucam gdzie się da.
Na razie jest jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam dziewczyny :) Jestem w 31 t.c. i w piątym miesiącu przez dwa tygodnie miałam problemy z zaparciami, a do tego jeszcze przyjmuję preparat z żelazem, co nie ułatwia sprawy. Moja ginekolog poradziła żeby jeść lekkostrawne potrawy, a przede wszystkim pić dużo płynów, najlepiej wody niskomineralizowanej - tak 2-3 litry dziennie - to rozrzedza zawartość jelit. Zastosowałam się do tych zaleceń i zaparcia ustąpiły ja ręką odjął. Ponadto co powyżej napisałam nie stosuję żadnych innych specyfików. Dużo, dużo, dużo wody!!! Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewqa

REWELACYJNIE DZIAŁAJĄ SLIWKI - ZALAC WIECZOREM 5 SLIWEK W SZKLANCE GORĄCĄ WODĄ. RANO WYPIC WODE ZE SLIWEK I ZJEŚĆ SLIWKI. PO GODZINIE NORMALNIE ZJESC SNIADANKO! MI POMOGLO OD RAZU:) JESTEM SZCZĘŚLIWA BO SIE MECZYLAM. OCZYWIŚCIE DUZI PIC I JESC JOGURTY, KEFIRY ITD. ALE SLIWKI NA CZCZO ZDZIALALY U MNIE CUD:):)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a mi pomogły... owoce owoce i jeszcze raz owoce :) szczególnie śliwki [ nie tylko te suszone - ich nie jem, bo nie lubię] i KIWI !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja biorę luteinę, muszę leżeć i nic za bardzo nie pomaga. Zmieniłam dietę, jem owoce /za śliwkami przepadam, ale mnie wzdymają. Migę zjeść kilo i nic/. Pije 2 litry płynów dziennie min. Lactulozum też wzdyma. Dwie szkl wody na czczo-marzenie. Siemię też zapycha. Teraz próbuje z babka jajowata, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MałaMućka a siemię piłaś w ziarnach czy mielone ?? bo wiem ze mielone zapycha ale ziarna zalane gorącą wodą nie i lepiej działają ale oczywiscie nie odrazu

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...
♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥
https://www.suwaczek.pl/cache/3fc6bd57e8.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tam stosowalam i nadal stosuje colon c naturalny preparat a dziala rewelacyjnie!:) moja Mala ma 1,5 miesiaca i nie reaguje na to, a mi pomaga bo wczesniej plakalam w toalecie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbclb1yjo0b8f3.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość coraa

Dla mnie sama ciąża jest lekiem na zaparcia :) Powiem Wam, że zastanawiałam się jak to będzie, bo odze kąd pamiętam cierpiałam na tę dolegliwość, a wiadomo, że jeszcze ciąża temu sprzyja. Ale na mnie podziałała zupełnie odwrotnie, sytuacje kiedy miałam z tym problem można policzyć na palcach :)
Ciekawi mnie tylko czy po ciąży wróci wszystko do normy czy będę się cieszyć dobrą przemianą materii...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość 40 tydzień

Od początku ciąży miałam straszny problem z zaparciami. Na początku kupiłam syrop Lactulosum, ale odniosłam wrażenie, że ma zbyt mocne działanie przeczyszczające, później próbowałam płatków owsianych, suszonych owoców, dużo piłam, ciemne pieczywo i NIC. Znalazłam na jakimś forum, że można w ciązy stosować Colon C lub Jeliton, ze względu na cenę wzięłam jeliton (znacznie tańszy niż colon). Stosuję go tylko wieczorem 3 łyżeczki do wody mineralnej i przez całą ciążę regularnie sie wypróżniam. Jestem w 40 tygodniu i nadal ładnie działa i pomaga mi, choć maluch już jest naprawdę duży i uciska gdzie się da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lukierek

mamaali
Dziewczyny dobry sprawdzony sposób który podała mi gin.Z samego rana codziennie pić wodę z cytryna i miodem!! Mi pomogło

Mi też to pomagało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa.L

Niestety ale i ja w ciąży cierpiałam na zaparcia. Nigdy ich nie miałam a w trzecim miesiącu zaczęło się. Na szczęście gdzieś w necie znalazłam błonnik witalny, który pomógł mi dobrnąć do rozwiązania bez zaparć. Cóż za ulgę odczułam jak po tygodniu stosowania błonnika witalnego zaczęłam co drugi dzień chodzić do toalety. Jakie życie stało sie wówczas radośniejsze. Taka mała zmiana w diecie a tak wielkie zmiany :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta Zawadzka

Dla mnie na zaparcia w ciąży pomógł błonnik witalny. Ten cud natury na prawdę może zdziałać cuda. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...