Skocz do zawartości
Forum

Zaparcia w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Nie gwarantuję, że na pewno o to chodzi, ale u mnie chodziło właśnie o to - pozycja przy wypróżnianiu. Zmień na kucki, a nie siedzącą. U mnie od razu jakby wszystko się odblokowało. Potrzebujesz do tego urządzenia o nazwie Goko. Tylko musisz go używać za każdym razem. Uczucie jest dziwne, szczególnie że u mnie problem trwał naprawdę długo. Ale udało się z tego wyjść. Na szczęście.

Odnośnik do komentarza
W dniu 12/1/2020 o 2:10 PM, Gość mania napisał:

 ja używałam  czopków eva qu w ciąży i  po ciąży.  pomagały szybko i nie powodowały u mnie takiego efektu przeczyszczenia i podrażnienia

mnie tak czyściło po glicerynowych, więc też przetestowałam różne opcje w międzyczasie, te musujące w sumie mi odpowiadają bo wywołują naturalną potrzebę bez efektu przeczyszczenia i w sumie szybko, bo w ciągu 15 minut potrafię pozbyć się problemu.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam. Też chodziłam po lekarzach i nie mogłam sobie poradzić, ale teraz wszystko jest już w porządku. No i właśnie - u mnie też wyszło, że musiałam zmienić pozycję. Przy Goko już wszystko było w porządku, przestało boleć, nic złego się nie działo już. Też tego nie rozumiem, dlaczego muszę w kucki, ale tak jest faktycznie lepiej, nie mam problemów, więc nawet nie kombinuję z tematem. 

Odnośnik do komentarza

Spróbuj z Goko. Ja też tylko słyszałam, że tego nie mogę, a tego też nie mogę. Miałam tego dosyć, bo nic mi nie pomagało. Efekt dało dopiero Goko, tzn. zmiana pozycji przy wypróżnianiu. Później już było całkiem normalnie, ale tego, co działo się wcześniej, jakoś pozytywnie nie wspominam. Ból, poszukiwania rozwiązań... szkoda komentować. Ale na szczęście teraz jest już normalnie. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24/1/2020 o 2:11 PM, Gość Kaja napisał:

mnie tak czyściło po glicerynowych, więc też przetestowałam różne opcje w międzyczasie, te musujące w sumie mi odpowiadają bo wywołują naturalną potrzebę bez efektu przeczyszczenia i w sumie szybko, bo w ciągu 15 minut potrafię pozbyć się problemu.

Wypróbowałam te czopki, są super. Łatwe w aplikacji i co najważniejsze: skuteczne 🙂

Odnośnik do komentarza

Też się z tymi zaparciami mecze ale jeszcze nie potrafię powiedzieć co pomaga.. próbuje kiwi,  maślanki pieczywo pełnoziarniste i jakoś tam funkcjonuje choć czuje się wzdeta😧boję sie hemoroidow 😱

Odnośnik do komentarza
Gość marysiaklast

Też sobie nie radzę. Pepted - to powinno pomóc od razu? W sensie - pierwszy raz w taki sposób i od razu powinien być widoczny efekt? Bo sama już nie wiem... Szukam, kombinuję i zero zmian. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Gość _anonimowa_
11 godzin temu, Gość marysiaklast napisał:

Też sobie nie radzę. Pepted - to powinno pomóc od razu? W sensie - pierwszy raz w taki sposób i od razu powinien być widoczny efekt? Bo sama już nie wiem... Szukam, kombinuję i zero zmian. Co robić?

Zakupić czopki evaqu-bezpieczne i działają.

Odnośnik do komentarza

Z lekami polecałabym uważać. Nie powinno się przyjmować niczego na własną rękę. A przynajmniej nie bez konsultacji z lekarzem ginekologiem albo z farmaceutą w aptece. Wiele leków moze być szkodliwych dla płodu. W ciązy ruchy persytaltyczen są upośledzone oraz dziecko naciska na narządy, na jelita. Tak wiec wieksza skłonność do zaparć czy do wzdęć. 

Polecam działać dietą, ewentualnie wprowadzić suplement ziołowy [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Goko - tak, polecam i to pod każdym względem, bo to daje różnicę. Mało co pomaga, też długo szukałam rozwiązania, ale nic nie dawało rady. Zmiany przyszły dopiero właśnie po zmianie pozycji na taką w kucki. To był dla mnie ciężki czas, ale takie działanie dało radę. Żadne diety ani cuda - tylko ta zmiana. Póki co mam już normalność, ale bywało naprawdę ciężko. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...