Skocz do zawartości
Forum

Zaparcia w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie?! Ja martwiłam się zaparciami, dwu, trzydniowymi. Zdecydowanie to nie jest normalne. Mi pomógł kisiel błonnikowy Laximama, który zadziałał już po dwóch dniach. Do tego zaczęłam pić więcej wody, co przy błonniku wskazane. Teraz już nie mam problemu, a coraz bliżej rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza

Problem zaparć spowodowany jest dietą. Pojedyncze "sposoby" pomogą tylko na chwilę. Najlepiej jest odstawić białe pieczywo- zmienić na wasa lub ciemne, odstawić czekoladę, wiekszyc: nabiał, spozywać bardzo dużo owoców i warzyw ( z ograniczeniem winogron, i bananów, mają bardzo dużo cukrów i szybko można przytyć), jeść mniejsze posiłki co ok 2 lub 3 godziny i podstawa woda. Minimum 2 litry dziennie, ja piję ok 3 ale to że względu na przyzwyczajenie.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Ja miałam problem z zaparciami i wzdęciami już przed ciążą więc i teraz w ciąży nie było lekko. Od jakiegoś czasu co rano piję ciepłą wodę z cytryną, po ok. pół godziny jem śniadanie i kilka chwil po śniadaniu idę na kibelek, więc to chyba naprawdę mi pomaga.

Odnośnik do komentarza
Gość Mirianna

No coż. NIe jest to taki rzadki problem, sama miałam w ciąży zaparcia chociaż w przeszłości ich nigdy nie miewałam. Co pomagało
dużo błonnika
picie sporych ilości wody
wprowadzenie do diety siemienia lnianego i babki jajowatej
no i robiłam sobie swoje własne naturalne świeżo wyciskane soki z jabłek. Jabłka zawieraja w sobie enzymy trawienne, które są jedynie w takich sokach. W sokach w sklepach ich nie ma.
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza
Gość DietetykNaWalizkach

Kochana, może coś podpowiem. Pracuję jako dietetyk kliniczny, zajmuję się z kobietami w ciąży i opowiadam im na temat zdrowego odżywiania w ciąży. Bardzo ważne jest odpowiednie nawadnianie - najlepiej wodą mineralną. Poza tym ważne są produkty bogate w błonnik, tj. świeże warzywa i owoce, pestki i nasiona, kasza gryczana, ryż brązowy, pełnoziarniste pieczywo.

Odnośnik do komentarza
Gość farmaceuta57

Dzień dobry,

poszukując rozwiązania problemów zdrowotnych, należy przede wszystkim wybierać rzetelne źródła informacji. :) A dokładniej, sprawdzić co na ten temat sądzą przedstawiciele opieki zdrowotnej, np. lekarze, pielęgniarki lub farmaceuci.

Zachęcam do przeczytania artykułu na temat zaparć stworzonego przez magistrów farmacji:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zaparcia-jak-z-nimi-walczyc

W artykule m.in. o tym, na czym polega problem zaparć, jak sobie z nimi poradzić, które preparaty warto stosować i jak PRAWIDŁOWO stosować środki przeczyszczające. Tekst napisany w oparciu o najnowsze wytyczne i doniesienia naukowe. :)

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Gość Marcelinka_123

Ja też biorę te czopki, przepisał mi je mój lekarz ze względu na to że się nie wchłaniają, ani nie przeczyszczają i nie wywołują skutków ubocznych, dla przyszłych mam są całkowicie bezpieczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...