Skocz do zawartości
Forum

Zaparcia w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie sama ciąża jest lekiem na zaparcia :) Powiem Wam, że zastanawiałam się jak to będzie, bo odze kąd pamiętam cierpiałam na tę dolegliwość, a wiadomo, że jeszcze ciąża temu sprzyja. Ale na mnie podziałała zupełnie odwrotnie, sytuacje kiedy miałam z tym problem można policzyć na palcach :)
Ciekawi mnie tylko czy po ciąży wróci wszystko do normy czy będę się cieszyć dobrą przemianą materii...

Odnośnik do komentarza
Gość 40 tydzień

Od początku ciąży miałam straszny problem z zaparciami. Na początku kupiłam syrop Lactulosum, ale odniosłam wrażenie, że ma zbyt mocne działanie przeczyszczające, później próbowałam płatków owsianych, suszonych owoców, dużo piłam, ciemne pieczywo i NIC. Znalazłam na jakimś forum, że można w ciązy stosować Colon C lub Jeliton, ze względu na cenę wzięłam jeliton (znacznie tańszy niż colon). Stosuję go tylko wieczorem 3 łyżeczki do wody mineralnej i przez całą ciążę regularnie sie wypróżniam. Jestem w 40 tygodniu i nadal ładnie działa i pomaga mi, choć maluch już jest naprawdę duży i uciska gdzie się da.

Odnośnik do komentarza

Niestety ale i ja w ciąży cierpiałam na zaparcia. Nigdy ich nie miałam a w trzecim miesiącu zaczęło się. Na szczęście gdzieś w necie znalazłam błonnik witalny, który pomógł mi dobrnąć do rozwiązania bez zaparć. Cóż za ulgę odczułam jak po tygodniu stosowania błonnika witalnego zaczęłam co drugi dzień chodzić do toalety. Jakie życie stało sie wówczas radośniejsze. Taka mała zmiana w diecie a tak wielkie zmiany :)

Odnośnik do komentarza

Ja z zaparciami walczyłam w ciąży różnymi naturalnymi sposobami. Jabłka, buraki z kminkiem, kefir - ale nic mi nie dało. Dopiero ziarenka babki płesznik i babki jajowatej czyli błonnik witalny mi pomogły w uwolnieniu się od zaparć. Polecam wszystkim kobietom cierpiącym na zaparcia.

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

hej,
z mojego doświadczenia na zaparcia w ciąży polecam wypróbować:
1. Lactulosa
2. parafina do picia
3. czopki glicerynowe
4. suszone ślwiki na surowo bądź namoczone na noc w gorącej wodzie (trzeba wypić kompot i zjeść sliwki)
5. ziarenka slonecznika.

Odnośnik do komentarza
Gość osmiornica

No nie wiem czy chudnięcie w ciąży jest wskazane ;)
Ja się ratowałam błonnikiem, nawet taki specjalny miałam dla kobiet w ciąży, w formie kisielu o smaku granatu, działał bardzo dobrze i przy okazji smakował ;)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie zbawienne na zaparcia w ciąży okazały się suszone morele EKOLOGICZNE,a dlatego eko bo dbałam nie tylko o siebie a o cudo które nosiłam w brzuchu,a morele eko są drogie ale za to nie są siarkowane,są z kontrolowanych upraw do których mam zaufanie,
Ja kupowałam morele Bio Planet,ale tańsze znalazłam pod marką Żólty Cesarz na ul.Nowolipie w W-wie:)

Odnośnik do komentarza
Gość mamazuzi89

Ja w pierwszej i obecnej ciąży problemy z zaparciami miałam tylko do 3 miesiąca (ogólnie mam zespół jelita drażliwego - odmianę zaparciową). Jedyne co mi pomagało to czopki glicerynowe - działają cuda. Teraz jestem w 8 miesiącu i od kilku miesięcy problem zaparć nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Gość karolanai

Szczerze to mało co mi było w stanie pomóc, owoców i warzyw jadłam zawsze dużo więc organizm przyzwyczajony, kefir, jogurty to samo, jedynie czasem morele suszone i dicopeg mnie ratował. Nie ma na zaparcia w ciąży naturalnego skutecznego sposobu, nie poradzisz na ucisk na jelita czy zmiany hormonalne. Można ewentualnie zwiększyć aktywność fizyczną jak dacie radę, to trochę pomaga.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...