Skocz do zawartości
Forum

Zaparcia w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Z doświadczenie wiem, że podstawą walki z zaparciami jest jedzenie możliwie jak największej ilości pokarmów surowych, dieta zgodna z grupą krwi i oczywiście sporo ruchu. Osobiście uważam, że Jeliton z błonnikiem jest świetnym wspomagającym specyfikiem dla kobiet w ciąży.

Odnośnik do komentarza
Gość Różana

Kupiłam dziś w aptece z polecenia produkt z błonnikiem - Jeliton, ma w składzie sam naturalny błonnik -aż 100%.
Za kilka dni napiszę wam dziewczyny czy jest lepiej ale to chyba najlepsze co znalazłam by pomóc sobie a nie zaszkodzić dziecku.

Odnośnik do komentarza

nikt chyba nie napisał o płatkach owsianych ! polecam ! płatki owsiane górskie (nigdy błyskawiczne) zalać mlekiem, zagotować i zjeść taka papkę :D działa bez zarzutu ! mega sprawdzone
najlepiej jeść 3 pełne garście codziennie ! ja dodaję do nich rodzynki, płatki migdałowe, miód, pokrojonego banana, łyżkę dżemu, co kto woli :) i oczywiście warto się w ciąży poruszać :)

Odnośnik do komentarza

zaparcia sa mega uciazliwe, stosuje sie wiec jak naj pilniej do stosowania zasad zdrowej, wysoko blonnikowej diety, regularnego ruchu fizycznego (wedlug mnie najskuteczniejszy jest basen) i zazywania probiotykow,bo niestety w kefirach i jogurtach jest troche za malo bakterii, zeby byly naprawde skuteczne, dlatego warto sie wspomagac suplementami, ja stsouje provag, ktory pomaga w zaparciach i jeszcze chroni pochwe przed infekcjami:) i jest ok!!

Odnośnik do komentarza

I mnie dopadł ten problem. Piję na czczo ciepłą wodę z cytryną i miodem. W ciągu dnia też się staram - nie smakuje mi ani kawa (pomagała i to bardzo przed ciążą na ten problem) ani herbata. A pić trza.. ;)
I przemycam śliwki suszone - nie znoszę ich zapachu, więc kroję cieniutko i dorzucam gdzie się da.
Na razie jest jakoś.

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny :) Jestem w 31 t.c. i w piątym miesiącu przez dwa tygodnie miałam problemy z zaparciami, a do tego jeszcze przyjmuję preparat z żelazem, co nie ułatwia sprawy. Moja ginekolog poradziła żeby jeść lekkostrawne potrawy, a przede wszystkim pić dużo płynów, najlepiej wody niskomineralizowanej - tak 2-3 litry dziennie - to rozrzedza zawartość jelit. Zastosowałam się do tych zaleceń i zaparcia ustąpiły ja ręką odjął. Ponadto co powyżej napisałam nie stosuję żadnych innych specyfików. Dużo, dużo, dużo wody!!! Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

REWELACYJNIE DZIAŁAJĄ SLIWKI - ZALAC WIECZOREM 5 SLIWEK W SZKLANCE GORĄCĄ WODĄ. RANO WYPIC WODE ZE SLIWEK I ZJEŚĆ SLIWKI. PO GODZINIE NORMALNIE ZJESC SNIADANKO! MI POMOGLO OD RAZU:) JESTEM SZCZĘŚLIWA BO SIE MECZYLAM. OCZYWIŚCIE DUZI PIC I JESC JOGURTY, KEFIRY ITD. ALE SLIWKI NA CZCZO ZDZIALALY U MNIE CUD:):)

Odnośnik do komentarza
Gość Żaneta 222

Czesc. Mam problem od 3 mies. Jestem w ciazy do początku rafzilam sobie zawsze z zaparciami. Pilam herbatki na senesie które zawsze mnie oproznialy. No ale będąc w ciazy wiadomo nie moge ich pic. Prosze Was o pomoc znacie jakieś sposoby, leki które nie za szkodzą dziecku a pomogą mi. Nie moge sobie poradzić z wiecznie wzdetym brzuchem a na dodatek bolacym często. :( prosze o rady.

Odnośnik do komentarza

a stosujesz probiotyki? ja zauwalylam, ze po nich trawienie znacznie mi sie polepszylo:) bralam provag, w celu uzupelnienia flory bakteryjnej pochwy, ktora chroni przed jej infekcjami, a poniewaz jest to lek doustny, dlatego dziala tez na uklad pokarmowy i po kilku dniach jego stosowania nie mialam juz zaparc!

Odnośnik do komentarza

witam :)
Miałam ten sam problem i u mnie o dziwo wystarczyły śliwki i kiwi :) ewentualnie jeszcze swietnie się czułam po jogurcie 7zbóż orzechowy. Problemy mialam juz od 2m-ca i teraz w 5tym znowu coś zaczyna mnie blokować,ale dziś zakupiłam owoce i jogutry,wiec powinno być lepiej.
aha no i u mnie banany całkowicie odpadały...czułam sie po nich jak słoń :) pomagały za to na mdłości,ale z dwojga złego juz to było lepsze.

Odnośnik do komentarza

Hej, ja mam ten sam problem. Jestem w 9 tygodniu ciąży.
Mam straszne wdęcia i zaparcia. Przytyłam już niecałe 4 kg, mimo że zdrowo sie odżywiam. Na szczęście przed ciążą ważyłam 47 kg tylko że jestem bardzo niska (157cm)
Dopiero dwa dni temu odkryłam,że pomaga mi maślanka i kefir, najlepiej od rana. Kiwi nie działa a suszonych śliwek nie jestem w stanie przełknąć, mimo że chyba są najlepsze.

Odnośnik do komentarza

witam, jestemw 13 tyg ciazy, rzadko mialam ten problem, ale pewnie i mnie nie ominie , w wiekszym czy mniejszym stopniu ;)

duzo ruchu, jogurty, zroznicowana dieta, a przede wszystkim platki owsiane, codziennie - wiadomo ma to byc systematycznie, regularnie,wtedy ma to sens i wtedy dziala :)
poki co nie mam zadnych problemow, jabluszka sa super , herbatki z kopru wloskiego.
osobiscie czasem musze sie zmusic do jogurtu czy platkow, lubie wszystko, ale nie codziennie ... dla komfortu napewno warto :)

http://www.suwaczki.com/tickers/rg509jcgm4g4slga.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...