Skocz do zawartości
Forum

Zaparcia w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

bakterie kwasu mlekowego, SOKI
Bardzo korzystnie wpływają na regularność wypróżnień warzywa i owoce bogate we włókna, chleb razowy i pełnoziarnisty. Świeże soki mają właściwości udrażniające jelita i działają lekko przeczyszczająco. Najbardziej zalecamy spożywanie soków zielonych, np. z kapusty włoskiej, szpinaku albo rukwi wodnej.

Z każdego przepisu można otrzymać około 230 ml naturalnego soku, jest to 1/3 dziennej porcji jaką może spożyć dorosła osoba, dzieci natomiast nie powinny pić więcej niż 150 ml dziennie naturalnego soku.

Przepis na sok na zaparcia nr 1.
- 6 dużych liści szpinaku;
- 4 pomidory;
- 1 ogórek

Przepis na sok, gdy mamy problemy z wypróżnieniem nr 2.
- 2 duże marchwie;
- garść rukwi wodnej;
- pół jabłka

Przepis na sok pomagający w regularnych wypróżnieniach nr 3.
- pół średniego arbuza;
- 115 ml wody.

Odnośnik do komentarza

Juz większej jazdy z tym niz ja chyba nikt nie ma, po kilku porodach na kiblu doslownie mialam dosć, przycisnęlam lakarza, bo czopki glicerynowe juz nie dzialaly, syropek Laktulosum wcale, sliwki suszone nic-podnioslam bunt, bo ilez sie mozna mordowac i dostalam czopki EVA q -dozwolone w ciązy, regularnie piję odstaną na noc wodę z cytryna i miodem plus dwa razy dziennie odtluszczone siemie lniane. POMAGA!

Odnośnik do komentarza

kroopk
bakterie kwasu mlekowego, SOKI
Bardzo korzystnie wpływają na regularność wypróżnień warzywa i owoce bogate we włókna, chleb razowy i pełnoziarnisty. Świeże soki mają właściwości udrażniające jelita i działają lekko przeczyszczająco. Najbardziej zalecamy spożywanie soków zielonych, np. z kapusty włoskiej, szpinaku albo rukwi wodnej.

Z każdego przepisu można otrzymać około 230 ml naturalnego soku, jest to 1/3 dziennej porcji jaką może spożyć dorosła osoba, dzieci natomiast nie powinny pić więcej niż 150 ml dziennie naturalnego soku.

Przepis na sok na zaparcia nr 1.
- 6 dużych liści szpinaku;
- 4 pomidory;
- 1 ogórek

Przepis na sok, gdy mamy problemy z wypróżnieniem nr 2.
- 2 duże marchwie;
- garść rukwi wodnej;
- pół jabłka

Przepis na sok pomagający w regularnych wypróżnieniach nr 3.
- pół średniego arbuza;
- 115 ml wody.

bardzo ciekawe te przepisy:)

Odnośnik do komentarza

mi się wydaje że to sprawa bardzo indywidualna.
Ja miałam przed ciążą naprawdę bardzo dobrą przemianę materii natomiast początek ciąży to była jakas masakra...
nie pomagało nic - ani płatki na ciepłym mleku, ani śliwki suszone, ani figi, żaden jogurt, żadna woda pita na czczo w różnych konfiguracjach polecanych. Trochę pomagał ten syrop Lactulosum + czopki glicerynowe... ale też tak nie na 100%
W tej chwili już jest dużo lepiej (to już troszkę inaczej hormony działają też)
ale wydaje mi się że bardzo pomogło mi picie kawy zbożowej dostępnej w Kauflandzie. Pamiętam że jest w żółtym opakowaniu (mam ją przesypaną do słoika stąd brak nazwy). Nie pomagała żadna Inka czy Riccore - pisze na niej że poomaga przy zaparciach

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09k5wmt7c62.png

Odnośnik do komentarza
Gość marzenkaxyz

z tego co mi wiadomo laktuloza działa przeczyszczająco, a to nie jest wskazane dla kobiet w ciąży, istnieje w końcu ryzyko, że możesz się odwodnić. Mnie lekarz polecił czopki evaqu z kolei, stosowałam je przez dwa miesiące regularnie, bo naprawdę miałam spory problem z zaparciami. Są o tyle dobre, że działają miejscowo, nie wchłaniają się i mają tylko naturalne składniki. Po ciąży problem na szczęście znikł, ufff :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...