Skocz do zawartości
Forum

Teatr


asia34

Rekomendowane odpowiedzi

Tez mysle ze teatr to super zabawa dla malucha. Obserwuje swoja 3,5 roczna Helcie i ona non stop bawiac sie lalkami i misiami odgrywa jakies scenki, zmienia glos. Mysle ze dzieciakom cos takiego jest potrzebne. Maja szanse zobaczyc jak to jest w roznych sytuacjach, jak sie mozna czuc bedac inna osoba:Psoty:

Odnośnik do komentarza

Tak samo dzieci bawią się w 'dom' i grają dorosłych. Chyba większość dziecięcych zabaw polega na udawaniu kogoś / czegoś :Uśmiech: A teatrzyki dziecięce w przedszkolu? Tak samo - dzieci lubią jak się wtedy zwraca na nie uwagę, jak się je ogląda. Moja siostrzenica grała w przedstawieniu z okazji dnia babci żabkę (taki strój jak tutaj: http://www.strojedladzieci.pl/images/zdjecia_miniatury/zabka.jpg )

Nie widzę w tym nic złego. A, że niania ma jakieś pomysły poza pilnowaniem, żeby się nic dziecku nie stało to się cieszyć trzeba :Uśmiech:

Odnośnik do komentarza

Witaj, moim zdaniem zabawa w teatr z dziećmi to naprawdę fajny pomysł. Dzieci to uwielbiają, chętnie się przebierają, uczą bawiąc, to daje im dużo frajdy...ja mam dwie dziewczynki i one często się tak bawią, odgrywają różne postacie z bajek...daje im to mnóstwo radości. Dzieci szybciej się rozwijają, poszerzają swoją wiedzę...wydaje mi się, że ta zabawa nie ma żadnych negatywnych cech, bo chyba tego się obawiasz...
Czy stało się coś takiego, co Cię zaniepokoiło? Jeśli tak, to trzeba ontym porozmawiać.

Odnośnik do komentarza

nie bardzo wiem co ciebie niepokoi? przeciez dzieci zyją w świecie fantazji - lubią się przebierać, wcielać się w postaci - to nic złego - super ze twoja niania ma takie pomysły - czas mija super, uczy wyobrazni, uczy reakcji społecznych, patrzenia na inne zachowania ludzi, reakcji na nie etc.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Witam,
Pomysł niani na wprowadzenie teatru jest naprawdę świetnym pomysłem. Teatr buduje u dziecka pewność siebie, opanowanie, zwalcza wstyd, zwiększa poczucie własnej wartości, rozwija kreatywność i wiele wiele innych pozytywnych aspektów. Na pani miejscu zaproponowałam bym pomoc np w zdobyciu materiałów czy żeby z dziećmi przećwiczyć role. Do teatru potrzebne są stroje które dzieci mogą same wybrać/stworzyć sam scenariusz dzieci powinny brać czynny udział w jego tworzeniu. Niech pani pomyśli ile frajdy będą miały dzieci kiedy przedstawią jakaś scenkę przed własną mamą. Na pewno sprawi im to ogromną przyjemność. Teatr i robienie scenek jest dobrym sposobem na tłumaczenie dzieciom różnych tematów np przechodzenie przez pasy.
Proszę pozwolić na wprowadzenie teatru w życie dzieci to jest naprawdę świetny sposób na rozwój i wychowanie pani dzieci.

Odnośnik do komentarza
Gość zuzawozniak

Uważam podobnie jak moje przedmówczyni, Twoja niania to złota kobieta. Uwrażliwianie dzieci na sztukę od najmłodszych lat BRAWO!!! Jeśli chodzi o zabawy związane z teatrem to ich właściwości edukacyjnych nie sposób przecenić, rozwijają wyobraźnię, ćwiczą pamięć, umiejętność pracy w grupie, jeśli same zrobią jeszcze scenografię lub zaangażujemy jes do wykonania strojów to już pełnia sukcesu i zabawa na długie godziny. Zresztą do zdobycia jest mnóstwo akcesoriów do zabawy teatrzyk w przystępnych cenach np. mały teatrzyk stolikowy [reklama wycięta] albo marionetki, które uczą koordynacji ruchowe, ale to chyba już dla starszaków

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...