Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
justynka1984

Szkoła rodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem można, bo poród to także przeżycie dla ojca dziecka, dobrze, żeby osoba towarzysząca wiedziała, jaka jest jej rola w tym czasie, myślę, że nie będzie problemu:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olia

No właśnie mam taką nadzieję :), bo przede wszystkim zależy mi, aby to mój mąż oswoił się z sytuacją i jak Mała będzie już z nami, wiedział co i jak.. bo na razie ciężko to widzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Olia - druga połowa może a nawet powinna uczestniczyć w spotkaniach ;-) Wiedza na temat opieki nad noworodkiem jest bardzo przydatna (przy pierwszym dziecku jest trochę mniej paniki w domku po powrocie ze szpitala;-). Wiedza na temat porodu (ćwiczenia przygotowujące do porodu, podczas porodu, techniki oddychania, łagodzenia bólu, rola partnera, odczucia dziecka podczas porodu, Twoje prawa, standardy opieki okołoporodowej itd.) była dla mnie bezcenna - poród całe życie mnie przerażał, a urodziłam naturalnie, bez znieczulenia i mam bardzo pozytywne wspomnienia :-) :-) :-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-67853.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olia

Fasolinka moje gratulacje i mam nadzieję, że u mnie też wszystko pójdzie sprawnie, a moja druga połówka pomimo strachu związanego z porodem, a potem opieką nad maleństwem da radę. ;) W przyszłym tygodniu jesteśmy umówieni na pierwsze spotkanie z położną, zobaczymy jak pójdzie i czy pierwsze lody zostaną przełamane:).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość listek

Cześć dziewczyny

Odświeżam wątek, ponieważ teraz mnie czeka wybór szkoły rodzenia. Mam jeszcze ok 2 tygodni na podjęcie decyzji. Moja pierwsza ciąża i brak doświadczenia, Może znacie dobre szkoły rodzenia w okolicach Lublina?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nutellka

Podobno najlepiej zacząć zajęcia ok 21 tc. Tak mi lekarz podpowiedział. Tez jestem na etapie poszukiwań. Mieszkam pod Lublinem, ale zdaję sobie sprawę, że będę musiała dojeżdżać. Koleżanka mówiła mi o darmowej twojej położnej. Chodziła tam z partnerem i miała dobre zdanie na temat zajęć i osób, które to prowadziły. Jak jesteś z Lublina to zajrzyj tam, może spotkamy się na zajęciach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość LisaK

Nie masz się nad czym zastanawiać. Szkoła rodzenia bardzo pomaga w przygotowaniu do ciąży. Jeżeli nie mozesz do niej iść to zostaje Ci internetowa szkoła Prenalen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

eihblin a nie zastanawiałaś się może nad spotkania z położną + jakiś internetowy kurs (ja np. tak robiłam)? Ogólnie jak nie chcesz w ten sposób to zerknij na szkoły rodzenia przy szpitalach - masz szansę poznać położne, które pracują w danym szpitalu (to jak np. będziesz już wiedziała gdzie chcesz rodzić). Ogólnie zapytam kumpeli, która niedawno rodziła w Warszawie - może coś Ci doradzi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4atv73xrvt8vna.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgk6nlgqx6mp9k.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość julucha

Dziewczyny, korzystacie z tej szkoły? Warto się tam rejestrować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Malwinowa

Ja jestem z Łodzi w miniony weekend byłam w szkole rodzenia Wesoła Rodzinka (http://wesola-rodzinka.pl). Polecam z całego serca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Krakowie polecam - Groszki. Warto chodzić do szkoły rodzenia, bo - szczególnie przed pierwszym dzieckiem - wiele osób nie wie wielu rzeczy i później pojawia się wiele wątpliwości. A w szkole rodzenia te problemy mogą zostać rozwiane przez profesjonalistów, którzy wiedzą o ciąży i porodzie wiele:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość etepe

Dziewczyny, widzę że mamy podobne zdanie co do tych szkół :)

Przy pierwszej ciąży spoko moim zdaniem, fajnie jak się czuje skądś wsparcie i dostaje się informacje. ja przy pierwszej ciąży w sumie nie chodziłam do żadnej stacjonarnej, ale korzystałam z takiego kursu w internecie, Prenalen się nazywał z tego, co pamiętam. W sumie chyba wyszło na to samo, co w zwykłej szkole, tylko nie musiałam wydawać pieniedzy i angażować czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

popieram korzystanie z kursów online. to samo się człowiek dowiaduje, a pieniądze oszczędza (u mnie w miescie była tylko płatna szkoła)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mulinek

Dziewczyny, a Prenalen to nie jest ten syrop na przeziębienie? To oni mają szkołę? Nawet nie wiedziałam. W pierwszej ciąży trochę się zawiodłam na moim ginekologu - nie poinformował mnie o tym, ze mogę sobie szukać takiej bezpłatnej szkoły czy że mogę się spotkać z położną... Teraz jestem już umówiona z położną na edukację przedporodową i zerknę ten prenalen. Na stronie jest info, że bezpłatne - sprawdzałyście, bo potem często okazuje się inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karina29

~mulinek • 29.08.2017, 13:40
Prenalen to jak najbardziej szkoła rodzenia i jest za darmo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iskaa

Sprawdź kurs Bezpieczny Junior zamiast szkoły rodzenia. Wg mnie to dużo lepsza opcja i dużo więcej możesz się tam dowiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Survi

Myślę, że wbrew pozorom jest bardzo potrzebna.

1. Nabierasz wiedzy, a ona daje pewność siebie i spokój w opiece nad dzieckiem, ale też przed porodem.

2. Przygotujesz z położna swój plan porodu i poznasz swoje prawa

3. Możesz zadać pytania, uczestniczyć w webinarach z położnymi i usłyszeć odpowiedzi na pytania, które nawet ci do głowy nie przychodziły, a są ważne

4. Masz możliwość nawiązania kontaktu z innymi mamami, o co w trakcie pandemii trudniej. Takie znajomości często są też pozytywne dla twojego maluszka, bo ma kontakt z dziećmi w swoim wieku.

5. Fajna szkoła rodzenia nie musi być prywatną, może być na NFZ, a często dostarcza wiedzy, której nasze mamy nie mają. Chustonoszenie, fizjoterapia, itd. Polecam szczególnie centrum medyczne Ryska https://www.cmryska.pl/ Na stronie jest kontakt do ich bezpłatnej szkoły rodzenia. 

6. Jeśli zdecydujesz się chodzić do szkoły rodzenia z partnerem, to później łatwiej mu będzie rozumieć co przeżywasz przy porodzie, połogu, sam będzie pewniejszy, zminimalizujesz jego szanse na panikę i poczuje większą pewność gdy dziecko będzie już na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za mną dwa porody, przy pierwszej ciąży bez szkoły rodzenia, druga już z kursem dla rodziców i położną. Mimo posiadania jednego dzieciaczka zdecydowałam się na szkołę rodzenia, bo pierwszy poród był bardzo stresujący, więc jak mąż wspomniał o drugim dziecku, to zgodziłam się, jeśli pójdzie ze mną na takie zajęcia i bardzo się cieszę, że tak zrobiliśmy. A druga rzecz - w szkołach rodzenia są fajne warsztaty, szkolenia już dla mam maluszków - mi wpadł w oko ostatnio kurs pierwszej pomocy. Uważam, iż coś mega przydatne dla rodzica każdego i tego typu szkoleń nigdy za dużo. Ja wybieram się na ten kurs, bo dopiero staramy się o trzecie dziecko, ale nie wiem, czy takie szkolenie później będzie w odpowiednim terminie. 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...