Skocz do zawartości
Forum

Szkoła rodzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Olia - druga połowa może a nawet powinna uczestniczyć w spotkaniach ;-) Wiedza na temat opieki nad noworodkiem jest bardzo przydatna (przy pierwszym dziecku jest trochę mniej paniki w domku po powrocie ze szpitala;-). Wiedza na temat porodu (ćwiczenia przygotowujące do porodu, podczas porodu, techniki oddychania, łagodzenia bólu, rola partnera, odczucia dziecka podczas porodu, Twoje prawa, standardy opieki okołoporodowej itd.) była dla mnie bezcenna - poród całe życie mnie przerażał, a urodziłam naturalnie, bez znieczulenia i mam bardzo pozytywne wspomnienia :-) :-) :-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-67853.png

Odnośnik do komentarza

Fasolinka moje gratulacje i mam nadzieję, że u mnie też wszystko pójdzie sprawnie, a moja druga połówka pomimo strachu związanego z porodem, a potem opieką nad maleństwem da radę. ;) W przyszłym tygodniu jesteśmy umówieni na pierwsze spotkanie z położną, zobaczymy jak pójdzie i czy pierwsze lody zostaną przełamane:).

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny

Odświeżam wątek, ponieważ teraz mnie czeka wybór szkoły rodzenia. Mam jeszcze ok 2 tygodni na podjęcie decyzji. Moja pierwsza ciąża i brak doświadczenia, Może znacie dobre szkoły rodzenia w okolicach Lublina?

Odnośnik do komentarza

Podobno najlepiej zacząć zajęcia ok 21 tc. Tak mi lekarz podpowiedział. Tez jestem na etapie poszukiwań. Mieszkam pod Lublinem, ale zdaję sobie sprawę, że będę musiała dojeżdżać. Koleżanka mówiła mi o darmowej twojej położnej. Chodziła tam z partnerem i miała dobre zdanie na temat zajęć i osób, które to prowadziły. Jak jesteś z Lublina to zajrzyj tam, może spotkamy się na zajęciach

Odnośnik do komentarza

eihblin a nie zastanawiałaś się może nad spotkania z położną + jakiś internetowy kurs (ja np. tak robiłam)? Ogólnie jak nie chcesz w ten sposób to zerknij na szkoły rodzenia przy szpitalach - masz szansę poznać położne, które pracują w danym szpitalu (to jak np. będziesz już wiedziała gdzie chcesz rodzić). Ogólnie zapytam kumpeli, która niedawno rodziła w Warszawie - może coś Ci doradzi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4atv73xrvt8vna.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgk6nlgqx6mp9k.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, widzę że mamy podobne zdanie co do tych szkół :)

Przy pierwszej ciąży spoko moim zdaniem, fajnie jak się czuje skądś wsparcie i dostaje się informacje. ja przy pierwszej ciąży w sumie nie chodziłam do żadnej stacjonarnej, ale korzystałam z takiego kursu w internecie, Prenalen się nazywał z tego, co pamiętam. W sumie chyba wyszło na to samo, co w zwykłej szkole, tylko nie musiałam wydawać pieniedzy i angażować czasu.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, a Prenalen to nie jest ten syrop na przeziębienie? To oni mają szkołę? Nawet nie wiedziałam. W pierwszej ciąży trochę się zawiodłam na moim ginekologu - nie poinformował mnie o tym, ze mogę sobie szukać takiej bezpłatnej szkoły czy że mogę się spotkać z położną... Teraz jestem już umówiona z położną na edukację przedporodową i zerknę ten prenalen. Na stronie jest info, że bezpłatne - sprawdzałyście, bo potem często okazuje się inaczej.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że wbrew pozorom jest bardzo potrzebna.

1. Nabierasz wiedzy, a ona daje pewność siebie i spokój w opiece nad dzieckiem, ale też przed porodem.

2. Przygotujesz z położna swój plan porodu i poznasz swoje prawa

3. Możesz zadać pytania, uczestniczyć w webinarach z położnymi i usłyszeć odpowiedzi na pytania, które nawet ci do głowy nie przychodziły, a są ważne

4. Masz możliwość nawiązania kontaktu z innymi mamami, o co w trakcie pandemii trudniej. Takie znajomości często są też pozytywne dla twojego maluszka, bo ma kontakt z dziećmi w swoim wieku.

5. Fajna szkoła rodzenia nie musi być prywatną, może być na NFZ, a często dostarcza wiedzy, której nasze mamy nie mają. Chustonoszenie, fizjoterapia, itd. Polecam szczególnie centrum medyczne Ryska https://www.cmryska.pl/ Na stronie jest kontakt do ich bezpłatnej szkoły rodzenia. 

6. Jeśli zdecydujesz się chodzić do szkoły rodzenia z partnerem, to później łatwiej mu będzie rozumieć co przeżywasz przy porodzie, połogu, sam będzie pewniejszy, zminimalizujesz jego szanse na panikę i poczuje większą pewność gdy dziecko będzie już na świecie.

Odnośnik do komentarza

Za mną dwa porody, przy pierwszej ciąży bez szkoły rodzenia, druga już z kursem dla rodziców i położną. Mimo posiadania jednego dzieciaczka zdecydowałam się na szkołę rodzenia, bo pierwszy poród był bardzo stresujący, więc jak mąż wspomniał o drugim dziecku, to zgodziłam się, jeśli pójdzie ze mną na takie zajęcia i bardzo się cieszę, że tak zrobiliśmy. A druga rzecz - w szkołach rodzenia są fajne warsztaty, szkolenia już dla mam maluszków - mi wpadł w oko ostatnio kurs pierwszej pomocy. Uważam, iż coś mega przydatne dla rodzica każdego i tego typu szkoleń nigdy za dużo. Ja wybieram się na ten kurs, bo dopiero staramy się o trzecie dziecko, ale nie wiem, czy takie szkolenie później będzie w odpowiednim terminie. 🙂 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...