Skocz do zawartości
Forum

Rozstępy, rozstępy, rozstępy co o nich wiemy?


Rekomendowane odpowiedzi

Rozstępy to zmiany skórne o charakterze blizny. Powstają na skutek nadmiernego rozciągania skóry. Początkowo zmiany te posiadają czerwono-fioletowe zabarwienie. Jest to moment, w którym możemy je zredukować za pomocą kosmetyków.

Niestety w momencie, gdy rozstępy przybierają białą barwę - w celu ich redukcji konieczne jest zastosowanie inwazyjnych metod, takich jak:
-peelingi chemiczne, np. 30% TCA
-dermabrazja (kontrolowane złuszczanie warstw skóry)

Zabiegi te można wykonać w klinikach medycyny estetycznej oraz w niektórych placówkach medycznych.

Odnośnik do komentarza

Agutek
Ja używam regularnie kremu zapobiegającego rozstępom Pharmaceris i oliwki Bio-Oil, na razie jestem bardzo zadowolona, zobaczymy jak się spiszą w 3 trymstrze :)

Bardzo dobrze ;-) ... najlepszą metodą na rozstępy jest prewencja. Za pomocą odpowiednich kosmetyków uelastyczniamy skórę. Warto zwrócić uwagę na to, aby kosmetyki przeciwko rozstępom zawierały w składzie wąkrotkę azjatycką (Centella Asiatica). Składnik ten zabezpiecza skórę przed skutkami nadmiernego rozciągania w czasie ciąży. Na skórę należy aplikować kosmetyki nawet kilka razy dziennie ;-)

Odnośnik do komentarza

Ja wiem tutaj jedno. Mianowicie,ze żaden krem nie jest w stanie rozstepów usunąc. Jeśli już się pojawiły to jest możliwośc usunięcia za pomoca zabiegów ale kosmetyki mogą co najwyżej nawilżyć skórę a nie usunąć rozstępy. Z zabiegów mogę polecić karboksyterapię [reklama usunięta].
Wskazań do zabiegu jest wiele:
nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranych strefach (brzuch, uda, pośladki, łydki, ramiona, talia, boczki),
cellulit,
blizny i rozstępy,
modelowanie sylwetki,
ujędrnienie i odmłodzenie skóry (dłonie, biust),

Może nie jest przyjemny ale przynajmniej widzę róznicę.

Odnośnik do komentarza

Rownież mam rozstępy, niekoniecznie mi się to podoba ale musiałam do nich przywyknąć. W tym roku odwiedziłam gabinet dermatologiczny i postanowiłam usunąć je laserem.  Nie da się ich usunąć w 100% ale i tak są o wiele mniej widoczne niż wcześniej i widzę je praktycznie tylko ja.

Czasami trzeba wybrać sie na więcej niż jeden zabieg jednak warto 😉 Bo seria dała o wiele lepsze efekty niż wiele stosowanych przeze mnie wcześniej kremów. 

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajnym produktem jest skuteczna kuracja przeciw rozstępom od Bielendy z serii sexi mama. Co prawda seria dla mam, ale spokojnie można to stosować nie mając dzieci :P, a tak zupełnie poważnie to bardzo ciekawa propozycja zarówno przy zapobieganiu powstawania rozstępów, jak i ich zwalczaniu 

Odnośnik do komentarza

Akurat rozstępy to średnia pamiątka ;) A jeśli można im zapobiegać lub je zniwelować to warto to zrobić. Swoje ciało z naciskiem na problematyczne miejsca czyli brzuch, pupa, piersi codziennie smaruję olejem arganowym Ecobotox. Skóra jest dużo bardziej elastyczna, nawilżona i taki olej jest w 100% organiczny i bezpieczny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...