Skocz do zawartości
Forum

problem z fotelikiem samochodowym


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałam po istniejących wątkach, niestety nie udało mi się znaleść odpowiedzi dlatego pytam i proszę o radę :)

Mam problem z kupnem fotelika samochodowego, mój synek ma 7,5 miesiąca a już wyrósł z fotelika 0-10 kg (zarówno waga jak i wzrost - wystaje głowa), jeszcze sam nie siedzi stąd mam duże wątpliwości co do kupna fotelika montowanego przodem do kierunku jazdy , zwłaszcza, że dla dzieci poniżej roku życia specjaliści polecają foteliki montowane tyłem. Z kolei fotelików montowanych przodem i tyłem jest bardzo mało - zwłaszcza tych polecanych.
Dodam, że mamy mały samochód, także system izofix nie wchodzi w grę ;(

Odnośnik do komentarza

Igła - moze znajdziesz cos na Britax Car Seats & Pushchairs - ja tez sie juz zastanawialam nad jakims fotelikiem, ale poczekam jeszcze z miesiac, jak bedzie miala 5 miesiecy. Tu jak sie kupuje fotelik to nie mozna go zwrocic, jesli nie ma wad producenta. Dobrze ze nim sie kupi mozna sprawdzic czy fotelik pasuje do siedzenia w samochodzie i za darmo fotelik instaluja ;)

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

mbea
Igła - moze znajdziesz cos na Britax Car Seats & Pushchairs - ja tez sie juz zastanawialam nad jakims fotelikiem, ale poczekam jeszcze z miesiac, jak bedzie miala 5 miesiecy. Tu jak sie kupuje fotelik to nie mozna go zwrocic, jesli nie ma wad producenta. Dobrze ze nim sie kupi mozna sprawdzic czy fotelik pasuje do siedzenia w samochodzie i za darmo fotelik instaluja ;)

5 miesięczne dziecko nie powinno byc w zaduzym foteliku , bo jeszcze kregosłup jest słabiutki , ja mam fotelik od 0-13 i mojemu nogi wystają a głowa jeszcze nie , wiec nie ma podstaw , zeby juz wymieniac, chociaz siedzi stabilnie, wiec nie ma co sie spieszych no chyba że tak jak u Igly wystaje dziecku głowa i waga przekracza limit:):):)

http://s2.pierwszezabki.pl/023/023204961.png?3311http://www.suwaczek.pl/cache/582566636f.pnghttp://tmp1.glitery.pl/text/15/68/1-Niccolo-346.gif

Odnośnik do komentarza

i ten jest calkiem fajny fotelik
Britax First Class Plus - Olivia Specifications•Age Range: Birth - 4 Years
•PACKAGE DEAL: NO
•Base: No
•Body Support: Yes
•Colour 1: Red
•Colour 2: Black
•Dimensions: H 66cm x L 45cm x D 57cm
•Forward/Rearward Facing: Both
•Head Support: Yes
•Isofix: No
•Recline Positions: 5
•Side Impact Protection: Yes
•Washable Covers: Yes
•Weight: 7.5kg
•BRAND: Britax
•CATEGORY: Birth to 4 Years
•PRODUCT REVIEW NAME: Britax First Class Plus - Olivia
•PRICE: £.97
•REVIEW RATING: 4.5
•NUMBER OF REVIEWS: 14
•REVIEW SUMMARY: Brilliant!!!

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

julia
Witam

My mamy własnie taki:
AMTC

mały jeżdzi w nim od 7 miesiąca tyłem w kierunku jazdy, bo one mają specjalną podpore. Oczywiście pozniej bedzie mógł jezdzic normalnie, ale zalecane jest by dzieci jezdziły do 4 roku zycia tylem w kierunku jazdy

a jak to jest zamontowane - nie spotkałam się jeszcze z taką ramą pod spodem w fotelikach? i czy można ten fotelik kupić w Polsce?

Odnośnik do komentarza

Igła
julia
Witam

My mamy własnie taki:
AMTC

mały jeżdzi w nim od 7 miesiąca tyłem w kierunku jazdy, bo one mają specjalną podpore. Oczywiście pozniej bedzie mógł jezdzic normalnie, ale zalecane jest by dzieci jezdziły do 4 roku zycia tylem w kierunku jazdy

a jak to jest zamontowane - nie spotkałam się jeszcze z taką ramą pod spodem w fotelikach? i czy można ten fotelik kupić w Polsce?

montowane jest za pomocą dodatkowej podpórki - jeśli chcemy ustawić fotelik tyłem w kierunku jazdy i za pomacą mocowania dodatkowych pasów które sa dodawane do fotelika.
Ja kupiłam w szwecji ale widziałąm je też na allegro.

Odnośnik do komentarza

KATARZYNKA78
asia78
Julia nie widzialam jeszcze 4 latka, ktory jezdzilby tylem do kierunku jazdy. Ani nie widzialam takiego fotelika. A skad takie info, ze az do 4 lat?

też pierwsze słyszę wiem że tylem wagowo od 0-13kg potem przodem jak 4 latek tyłem?????:36_2_20:

normalnie, jakos sie to tutaj sprawdza

Odnośnik do komentarza

tysia
KATARZYNKA78
asia78
Julia nie widzialam jeszcze 4 latka, ktory jezdzilby tylem do kierunku jazdy. Ani nie widzialam takiego fotelika. A skad takie info, ze az do 4 lat?

też pierwsze słyszę wiem że tylem wagowo od 0-13kg potem przodem jak 4 latek tyłem?????:36_2_20:

normalnie, jakos sie to tutaj sprawdza

nie wiem jak to możliwe moja corka miala 10 miesięcy i juz przodem jezdzila bo nie wygodnie jej bylo!!!!!!!!a co dopiero 4 latkowi?:hmm:

http://s2.suwaczek.com/200506164670.png
http://s3.suwaczek.com/200807055472.png
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d7fddd7b.gif

Odnośnik do komentarza

KATARZYNKA78
tysia
KATARZYNKA78

też pierwsze słyszę wiem że tylem wagowo od 0-13kg potem przodem jak 4 latek tyłem?????:36_2_20:

normalnie, jakos sie to tutaj sprawdza

nie wiem jak to możliwe moja corka miala 10 miesięcy i juz przodem jezdzila bo nie wygodnie jej bylo!!!!!!!!a co dopiero 4 latkowi?:hmm:

dziecko bedzie jeździło tak jak Ty je nauczysz,
takie sa przepisy i nie ma tu nad czym dyskutowac
a fotelik jest tak zrobiony ze jak dziecko rosnie podnosi sie przednia dolna czesc zeby nóżki nie dotykały oparcia siedzenia

Odnośnik do komentarza

Ostatnio był o tym program w TV i pokazywali te duze juz przeciez dzieci jak sobie siedziały zadowolone tyłem do kierunku jazdy po turecku - przyzwyczaiły się po prostu od urodzenia. Były też dyskusje o bezpieczeństwie, że dla maluchów tylko tyłem do kierunku jazdy - stąd moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...