Skocz do zawartości
Forum

Dziecko po wylewie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Moja kolezanka ma syna i sie denerwuje o niego.
Jest mama 10 miesięcznego chłopca. Kacper jest po wylewie do mózgu II stopnia bez poszerzenia komór jest rehabilitowany od 2 miesiąca życia .
Chciałam sie zapytać czy rozwija sie prawidłowo. Kacper pełza czasami staje w pozycji na czworaka posadzony siedzi ale znow sam nie siada od paru dni podnosi sie w łóżeczko do siadania ale nie wychodzi mu to ale znów z pozycji siedzacej lapie sie szczebelków klęka przemieszcza się jeszcze na pupci jeżdżąc.
pozdrawiam

http://ticker.7910.org/an1csCZ0g410010MzAwNzU3MGR8Nzk3NTEwOTBkYXxBZHJpYW4gbWEg.gifhttp://ticker.7910.org/as1cCDF0g410010MTA5bGR8MTU4ZHxOYWRpYSBtYSA.gif

Odnośnik do komentarza

Witam! Z opisu wynika mi, że chłopiec nieźle się rozwija. Trochę wolniej i nieco później, niż podawane w książkach normy mówią, ale osiąga kolejne etapy rozwoju ruchowego. I nawet samodzielnie „idzie w górę”. ;) Musi sobie dobrze opanować te umiejętności – a to może trwać nieco dłużej (niż np. u rówieśników). Ale dziecko jest w terapii, pod opieką specjalistów, pod stałą kontrolą, więc w razie wątpliwości jest się do kogo zwrócić. Fachowiec widzący dziecko na pewno wyda bardziej miarodajną opinię, niż ekspert (nawet najlepszy) na podstawie opisu.

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko również miało wylew II stopnia. rozwija się podobnie. wiadomo, że takie dzieci nie będą już tak szybko rozwijać się jak pozostałe. Dodatkowo u mojego syna stwierdzono THC. Czytałam, że marihuana medyczna [reklama usunięta] jest skuteczna. Czy jednak można podawać ją dzieciom?

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...