Skocz do zawartości
Forum

9-mies- wygina śmiało ciało


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jestem mamą prawie 9 mies Pawełka. Mój synek obecnie raczkuje, wstaje i chodzi przy meblach :) Od samego początku był bardzo ruchliwy, a dziś nie można za nim nadążyć :)
Jednak jest cos co mnie niepokoi. Pawełek bardzo często podczas zabawy, siedząc robi duży przeprost w szyjnym odcinku kręgosłupa, wygina mocno głowę do tyłu robiąc przy tym kwaśną minę, to samo gdy raczkuje. Kiedy miał 5-6 miesięcy podczas snu często wyginał się w pałąk leżąc na boczku, i to zostało do tej pory.

Moje pytanie brzmi- czy jest się czy martwić? Czy to jakiś utrwalony odruch neurologiczny, który niesie za sobą konsekwencje w rozwoju maluszka?

Nie dodałam, że poza tym Pawelek od 5 miesiąca slabiej przybiera na wadze, ale pediatra powiedziała, że przez to, że jest bardzo żywotny :) aż ponad przeciętną. No i oprócz cycusia nie jadłby nic, gdyby nie starania upierdliwej mamy w wyszukiwaniu przysmaków wybrednego Robaczka.
Oprócz tego jest dzieckiem pogodnym i charrrrakternym. Będzie z niego niezłe ziółko.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-38457.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-52500.png

Odnośnik do komentarza

Witam! Ten opis nasuwa mi jedynie skojarzenie z wiotkością stawów... Ale to powinien stwierdzić (zdiagnozować) lekarz (najlepiej ortopeda). Zaobserwuj, proszę,jak Pawełkowi „układają” się stópki, gdy wstaje, gdy chodzi. Jeśli to by była wiotkość stawów, to nie zrobicie z tym nic – ale z tym się normalnie żyje. Można jedynie pracować nad stabilizacją mięśniową. Ale dobrze by było, gdyby dziecko obejrzał lekarz. Jeśli Pawełek do tej pory rozwijał się prawidłowo, to wydaje mi się, że nie ma tutaj problemów neurologicznych. M.B.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...