Skocz do zawartości
Forum

prostowanie nóżek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jestem po raz pierwszy mamą 3,5 miesięcznej córeczki i stąd wiele niewiadomych, znaków zapytania.. . Wiem, że malutkim dzieciom nie można prostować nóżek, ale moja mała sama bardzo często to robi. Prostuje nóżki, gdy leży czy to na brzuszku, czy na pleckach, gdy jest przewijana...czy to normalne?
pozdrawiam serdecznie

http://suwaczki.maluchy.pl/li-12724.png

Odnośnik do komentarza

Aneczko! Zdrowe dziecko rusza nóżkami - na przemian zgina je i prostuje, czyli po prostu kopie nimi. :) W każdej pozycji i przy każdej okazji. Jest to oczywiście troszkę zależne od temperamentu dziecka, ale generalnie dziecko nie leży nieruchomo. Także energiczne prostowanie jest formą aktywności malucha. Jeżeli zauważasz, że twoja córeczka sama z siebie prostuje nóżki, że jest to JEJ aktywny, czynny ruch (może niezupełnie świadomy ;), ale też i niewymuszony przez np. bodźce zewnętrzne lub emocje), to wszystko w porządku. Jeśli jednak jest to wymuszone prostowanie, do tego jeszcze "sztywnieją" nóżki dłuższą chwilę, a dziecko jest niespokojne, może nawet nerwowe czy "spięte", to już nie jest najlepiej; warto skonsultować się z lekarzem rehabilitacji, z pediatrą - lub fizjoterapeutą. Ale jeśli nie było żadnych wyraźnych przyczyn, które by wskazywały na jakieś kłopoty zdrowotne, to myślę, że twoja córeczka zachowuje się prawidłowo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...